ده ها نفر در تصادفات ترکیه بر اثر برخورد وسایل نقلیه با نیروهای اولیه کشته شدند

صادر شده در:

رسانه های محلی گزارش دادند که حداقل 32 نفر در دو تصادف جاده ای جداگانه در روز شنبه کشته و ده ها زخمی شدند که هر کدام در محل برخورد اوایل روز جاری بودند.

اولین تصادف اتوبوس و آمبولانس در بزرگراهی در استان غازیانتپ 16 کشته و 21 زخمی بر جای گذاشت.

والی داوود گل پیشتر گفته بود که این حادثه بین یک “اتوبوس، یک تیم اورژانس و یک آمبولانس” در جاده بین مرکز استان غازیانتپ و نیزیپ رخ داده است.

خبرگزاری اداره بهداشت دبی اعلام کرد که یک اتوبوس مسافربری با یک آمبولانس، یک ماشین آتش نشانی و یک خودروی حامل خبرنگاران در محل حادثه قبلی برخورد کرد.

رسانه های محلی گزارش دادند که چهار پزشک، سه آتش نشان و دو خبرنگار از خبرگزاری ایلحاس ترکیه در میان کشته شدگان هستند.

تصاویر منتشر شده در اداره بهداشت دبی نشان می داد که پشت آمبولانس پاره شده و اتوبوس آسیب دیده است.

اداره بهداشت دبی اعلام کرد که ژاندارم ها در حال بازجویی از راننده اتوبوس هستند تا بفهمند چه اتفاقی افتاده است.

تحقیقات باز

دادستان در حال حاضر در حال بررسی دومین حادثه مرگبار است که همچنین زمانی رخ داد که نیروهای اورژانس در حال حضور در یک حادثه قبلی در محل بودند.

به گفته فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت، در این مناسبت، بر اثر برخورد یک راننده کامیون با عابران پیاده در شهری در 200 کیلومتری شرق، دست کم 16 نفر کشته و نزدیک به 30 نفر دیگر زخمی شدند.

کوجا در توییتر نوشت که این حادثه که در دریک در استان ماردین رخ داد، «پس از آن رخ داد که کامیون منفجر شد و با جمعیتی برخورد کرد». وی افزود که ۲۹ تن دیگر زخمی شدند که حال هشت تن از آنان وخیم است.

رسانه‌های ترکیه تصاویری از راننده‌ای منتشر کردند که کنترل کامیون خود را از دست داد و سپس به سمت خودروهای اطراف و عابران پیاده در حالی که قصد فرار داشتند، چرخید.

خبرگزاری رسمی آنادولو گزارش داد که اندکی قبل یک تصادف برای سه خودرو در همان محل رخ داده است. نیروهای امدادی از قبل در صحنه بودند که کامیون با جمعیت برخورد کرد.

بکیر بوزداغ وزیر دادگستری اعلام کرد که دادستان های دریک تحقیقاتی را در مورد این رویداد دوگانه آغاز کرده اند.

او در توییتر نوشت: «همه منابع بسیج شده است» و به کسانی که آنها را از دست داده اند تسلیت گفت.

خبرگزاری آناتولو گزارش داد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور، سلیمان سویلو وزیر کشور را به محل حادثه اعزام کرد و انتظار می رود که وی اواخر روز شنبه به محل حادثه برود.

(AFP)

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما