دوج با موتور هلکت خداحافظی کرد. قربانی جدید برقی شدن صنعت خودرو

[ad_1]

موتوری که به هلکت معروف است یکی از موتورهای اصلی محصولات دوج است. موتور 6.2 لیتری V8 707 اسب بخار قدرت تولید می کند و در مدل های رده بالا و پرچمدار این شرکت استفاده می شود. اما خبر بد این است که این موتور بسیار محبوب در سال های پایانی خود به سر می برد و به زودی با خط تولید خداحافظی خواهد کرد.

به گفته تیم کونیسکیس، مدیر عامل دوج در مصاحبه با وب سایت Motor Authority، تولید موتور هلکت در سال 2023 متوقف خواهد شد. وی افزود: در کنار نمایشگاه خودرو لس آنجلس.

مدیرعامل دوج لزوم رعایت قوانین علینداکی و حذف مدل های پرمصرف مانند چارجر و چلنجر SRT را دلیل اصلی حذف موتور هلکت عنوان کرد.

متاسفانه طبق شایعات، مرگ تنها چیزی نیست که قربانی می شود. مجله معروف موتور ترند به نقل از آقای کونیسکیس گفته است که خودروهایی که امروز می شناسیم تا سال 2024 در خط تولید قرار خواهند گرفت. این مجله افزود: شارژرها و چلنجرها با وسایل نقلیه مبتنی بر پلت فرم جدید جایگزین خواهند شد. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

تصمیم دوج برای کنار گذاشتن موتور کلاه ایمنی بخشی از استراتژی موسوم به Never Lift است. بر اساس این استراتژی، دوج با دیگر خودروسازان در سراسر جهان همسو می شود و بر مدل های الکتریکی تمرکز می کند. این شرکت اخیراً تیزری را منتشر کرده است که از معرفی کانسپت الکتریکی در آینده نزدیک خبر می دهد. انتظار می رود این کانسپت در چهار تا پنج ماه آینده راه اندازی شود. این کانسپت در واقع پیش نمایشی از مدل تولیدی در سال 2024 ارائه خواهد کرد.

دوج در کوتاه مدت بر روی موتورهای هیبریدی تمرکز خواهد کرد. در همین راستا انتظار می رود مدل هیبریدی شارژی با اطلاعات کمی در سال آینده وارد خط تولید این شرکت شود. تنها چیزی که می دانیم این است که این مدل یک خودروی جدید خواهد بود. مدیرعامل دوج همچنین تایید کرد که این شرکت تا پایان سال از خودروی “بسیار بسیار مهم” رونمایی خواهد کرد. آقای کونیسکیس تاکید کرد که سبد محصولات دوج تا سال 2024 به طور کامل تغییر خواهد کرد.

به نظر می رسد قبل از پوست اندازی کامل، دوج به دنبال یک خداحافظی بزرگ با مدل های محبوب خود است. بنابراین در ماه های آینده احتمالاً شاهد معرفی نسخه های خاصی از محصولات این شرکت خواهیم بود. نسخه جیلبریک Charger and Challenger که اخیرا رونمایی شده است گامی در این راستا است.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم