دورتموند 1-0 شالکه; تلخی برد با مصدومیت کاپیتان – تمرین سه

کد خبر: 1844125
26 سپتامبر 1401 ساعت 20:13 |
1.5 هزار بازدید |

1
نقطه نظر

بوروسیا دورتموند در دربی ایالت وستفالن آلمان موفق شد شالکه 04 را شکست دهد.

دورتموند 1-0 شالکه;  تلخی پیروزی با مصدومیت کاپیتان

به گزارش سایت “ورزش سه”، بروسیا دورتموند در هفته هفتم لیگ آلمان در سیگنال ایدونا پارک به مصاف حریف سنتی رفت. شالکه 04، دو تیم قدیمی ایالت وستفالن آلمان که از دو شهر همسایه و نزدیک به هم هستند و رقابت شدیدی بین هوادارانشان در جریان است.

دو تیم در دقایق ابتدایی به دلیل حساسیت بالای بازی روی عصا راه می رفتند اما در دقیقه هفتم آنتونی مودسته فرصت گلزنی پیدا کرد اما نتوانست پاس توماس مونیر را به گل تبدیل کند. در دقایق بعد هیچ تیمی نتوانست برتری بزرگی داشته باشد.

مهم ترین اتفاق نیمه اول بازی مصدومیت مارکو رویس کاپیتان دورتموند در دقیقه 30 بود که رویس که به شدت مصدوم شده بود زمین را ترک کرد و در دقیقه 32 جای خود را به جیووانی رینا داد.

جود بلینگهام مهمترین بازیکن نیمه اول بازی بود که بارها در خط دفاعی شالکه 04 مشکل ساز شد. اما او تا پایان نیمه اول شانس 100 درصدی نداشت و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در ابتدای نیمه دوم روند بازی تقریباً مانند نیمه اول بود و هر دو تیم نتوانستند موقعیت جدی ایجاد کنند. در دقیقه 60 دورتموند توسط جیووانی رینا به دروازه شالکه 04 نزدیک شد اما ضربه سر توسط دروازه بان شالکه مهار شد.

در دقیقه 64 یوسف موکوکو به جای آنتونی مودسته وارد زمین شد تا دورتموند با یک مهاجم جدید به گل برسد. موکوکو چندین بار مقابل شالکه 04 ظاهر شد تا اینکه در دقیقه 79 دروازه حریف را باز کرد. پاس عرضی ماریوس ولف در مقابل شالکه 04 به موکوکو رسید تا با ضربه سر از فاصله نزدیک دروازه حریف را باز کند.

شالکه در ادامه بازی نتوانست دورتموند را برای تساوی تحت فشار قرار دهد و به جز تلاش موکوکو برای زدن یک گل دیگر، چیز خاصی در گل ها ندیدیم. در نهایت این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود زردبوشان به پایان رسید.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما