دولت بایدن قصد دارد در ماه سپتامبر فیلم های به روز ارائه کند

دولت بایدن اکنون انتظار دارد در ماه سپتامبر یک کمپین تقویتی برای کووید-19 با واکسن‌های بسته‌بندی‌شده را آغاز کند، زیرا فایزر و مدرنا قول داده‌اند تا آن زمان می‌توانند دوزهایی را ارائه کنند.

با نزدیک‌تر شدن فرمول‌های به‌روزرسانی شده، مقامات فدرال تصمیم گرفتند که صلاحیت برای تقویت‌کننده‌های دوم را به واکسن‌های موجود در تابستان امسال گسترش ندهند. انتظار می‌رود که نسخه‌های جدید در برابر زیرشاخه Omicron BA.5 که اکنون غالب است، عملکرد بهتری داشته باشند، اگرچه داده‌های موجود تا به امروز هنوز مقدماتی هستند.

در این مرحله، آمریکایی‌های بالای 50 سال و افراد بالای 12 سال که دچار نقص ایمنی بودند، واجد شرایط دریافت دوز تقویت‌کننده دوم بودند. علیرغم فشار برخی از مقامات فدرال برای تقویت حمایت از جوانان آمریکایی در حال حاضر، مقامات در مورد هدف تقویت ایمنی همه در پاییز با آنچه که امیدواریم تقویت‌کننده‌های مؤثرتر، قبل از موج احتمالی زمستانی ویروس باشد، توافق کردند.

در مذاکرات داخلی، برخی از مقامات ارشد بهداشتی استدلال کرده‌اند که واجد شرایط بودن برای تقویت‌کننده دوم باید قبل از آماده شدن نسخه اصلاح‌شده گسترش یابد، زیرا عفونت‌های ویروس کرونا دوباره در حال افزایش است. دکتر آنتونی اس فائوچی، مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهور، و دکتر آشیش کی. جا، هماهنگ کننده پاسخ به بیماری همه گیر کاخ سفید، هر دو این موضع را تایید کردند.

دکتر فائوسی در مصاحبه ای در این ماه گفت: “من فکر می کنم باید انعطاف پذیری و زیاده روی در حداقل اجازه دادن” یک پرانتز دوم برای جوانان آمریکایی وجود داشته باشد. یکی از جایگزین‌هایی که مورد بحث قرار گرفت این بود که تزریق‌ها را فقط به زیرمجموعه‌ای از افراد جوان‌تر در معرض خطر، مانند زنان باردار، انجام دهیم.

اما مقامات سازمان غذا و دارو و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها استدلال کرده اند که اگر کمپین به زودی شروع شود، دولت باید به جای آن بر کمپین پاییز با دوزهای به روز شده تمرکز کند. پس از اینکه فایزر و مدرنا اخیراً به سازمان غذا و دارو تأیید کردند که می‌توانند میلیون‌ها دوز را تا اواسط سپتامبر تحویل دهند، تنظیم‌کنندگان تصمیم گرفتند که بهتر است منتظر این تزریق‌ها باشند.

انتظار می‌رود همه بزرگسالان واجد شرایط به‌روزرسانی‌های تقویت‌کننده باشند. به گفته افرادی که با این مذاکرات آشنا هستند، کودکان نیز می توانند واجد شرایط باشند.

دولت فدرال همچنین قصد دارد تا اطمینان حاصل کند که هر کسی که واجد شرایط دریافت واکسن اضافی است باید آن را هم‌اکنون دریافت کند و منتظر پاییز نباشد. از اواسط هفته، مقامات بهداشتی همچنان مشغول ارائه توصیه های خاص خود در مورد عکس های بازسازی شده بودند.

یکی از نگرانی‌ها این بود که مطمئن شویم مردم اکنون دوز تقویت‌کننده را دریافت نمی‌کنند و سپس دوز دیگری با فرمول به‌روز شده دریافت نمی‌کنند. مقامات ابراز نگرانی کردند، به ویژه برای بزرگسالان جوان، استفاده از دو تقویت کننده متوالی ممکن است خطر یک عارضه جانبی نادر مرتبط با قلب، میوکاردیت را که با واکسن‌های فایزر و مدرن مرتبط است، افزایش دهد.

به دلایل دیگر، ایمونولوژیست ها نسبت به دریافت دوزهای تقویت کننده در دوره های زمانی کوتاه هشدار می دهند.

شین کروتی، ویروس شناس در انستیتو ایمونولوژی لا جولا، می گوید: «شما نمی توانید در 1 آگوست واکسن بزنید و در 15 سپتامبر واکسن دیگری بزنید و انتظار داشته باشید واکسن دوم کاری انجام دهد. “شما آنقدر آنتی بادی دارید که اگر دوز دیگری دریافت کنید، هیچ کاری نمی کند.”

او افزود که اگر دوز بعدی خیلی زود داده شود، “آنتی بادی ها از کارکرد دوز بعدی جلوگیری می کنند” – الگویی که برای سایر واکسن ها مانند واکسن های کزاز یا آنفولانزا نیز اعمال می شود.

مقامات فدرال همچنین نگران صبر مردم در مورد شلیک های اضافی بودند. تعداد دریافت کنندگان با هر دوز جدید ارائه شده کاهش می یابد. در حالی که تقریباً نیمی از واجد شرایط برای اولین تقویت کننده آن را انتخاب کردند، برای مثال، کمتر از 30 درصد از آمریکایی های واجد شرایط دریافت دومین تقویت کننده – در مجموع چهارمین واکسن را انتخاب کردند.

دولت بایدن مشغول قراردادن دوزهای جدید طراحی شده است. وزارت بهداشت و خدمات انسانی اخیراً 105 میلیون دوز از واکسن Pfizer-BioNTech را به قیمت 3.2 میلیارد دلار خریداری کرده است که برای استقرار احتمالی در پاییز تعیین شده است. روز جمعه، این وزارتخانه اعلام کرد که 66 میلیون دوز از فیلتر مدرنا را به دست آورده است.

تصمیم دولت در حالی اتخاذ می شود که موارد ویروس بسیار مسری BA.5 در سراسر کشور همچنان بالاست. تعداد مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان در هفته های اخیر افزایش یافته است. تعداد موارد جدیدی که هر روز اعلام می شود به 130000 نزدیک می شود – احتمالاً به دلیل تعداد آزمایش های خانگی که گزارش نشده اند بسیار کمتر است – و رئیس جمهور بایدن به تازگی جانشین خود را پیدا کرده است.

مرگ و میر ناشی از کووید-19 همچنان در میان گروه های سنی بالاتر متمرکز است، در حالی که بستری شدن در بیمارستان بسیار کمتر از اوج موج Omicron زمستان گذشته است.

در نشست اواخر ژوئن کمیته مشورتی سازمان غذا و دارو، کارشناسان مستقل واکسن با اکثریت قاطع بر لزوم به‌روزرسانی واکسن‌های کرونا توافق کردند، زیرا ویروس در حال حاضر در فرار از محافظت ماهرتر است. اما هر دو فایزر و مدرنا تمایلی به ارائه دوز با فرمول اصلاح شده در اوایل پاییز نداشتند.

کاترین جانسن، رئیس تحقیقات واکسن فایزر، در این نشست گفت که شرکت او آماده است تا دوزهای دارویی را تا اوایل اکتبر ارائه کند. دکتر استفن هاگ، رئیس مدرنا، گفت که شرکت او تا اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر قادر به ارائه فیلم بازسازی شده نخواهد بود.

اما اخیراً، هر دو شرکت به مقامات فدرال اطمینان دادند که می توانند برنامه های خود را تسریع بخشند و در اوایل سپتامبر آماده باشند.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما