دو برداشت از کاهش دلار

پس از پایان دور جدید نشست های هسته ای در وین، اعیاد عاشورا و تاسوعای حسینی این هفته، قیمت غیررسمی دلار وارد شیب نزولی جدیدی شد و به قیمت های اولیه کانالی یعنی 31 هزار تومان رسید. کارشناسان ارزی در بازار تهران دو توضیح متفاوت برای افت غیررسمی قیمت دلار ارائه کردند.

به گزارش دنیای اقتصاد، به گفته برخی از این افراد، کاهش قیمت دلار در راستای نگاه مثبت فعالان ارزی به احیای این توافق بوده و این افراد در حال تبدیل دارایی های خود به ریال هستند. از زیان ناشی از روند نزولی پس از توافق جلوگیری کنید. از سوی دیگر، برخی تحلیلگران بر این باورند که معامله گران صعودی در بازار تهران به دلیل سیگنال های منفی، با یک روند نزولی جدید همراه می شوند تا بتوانند دارایی های بیشتری را در سطوح پایین تر و در نهایت با عدم احیای قیمت ها خریداری کنند. قرارداد برجام و افزایش نرخ ارز سود می کنند در نهایت قیمت هر اسکناس آمریکا در معاملات عصر دیروز با حدود 520 تومان کاهش نسبت به قیمت روز سه شنبه به 31 هزار و 80 تومان رسید.

روند غیررسمی قیمت دلار در معاملات بازار تهران دیروز چهارشنبه 28 مرداد ماه نزولی بود. با کم شدن تب دور جدید مذاکرات برجام و پایان اعیاد تاسوعا و عاشورای حسینی، قیمت دلار برخلاف انتظار معامله گران در مسیر کاهش قیمت ها حرکت کرد. هر اسکناس این اسکناس آمریکایی در معاملات اولیه دیروز با حدود 300 تومان کاهش نسبت به قیمت روز سه شنبه 31 هزار و 300 تومان، فعالیت خود را آغاز کرد. با نزدیک شدن به ساعات میانی روز گذشته بازار، قیمت این سکه باز هم کاهش یافت و در نهایت در ساعات پایانی روز گذشته به رقم 31 هزار و 80 تومان رسید. اعداد ارائه شده در معاملات فردای دلار نیز مربوط به روند نزولی جدید است و در برخی موارد اعداد پیشنهادی در این نوع معاملات در سطح قیمت کانال 30 هزار تومان نیز نمایش داده می شود.

لازم به ذکر است آخرین تاریخ معاملات غیررسمی دلار در محدوده قیمت کانال 30 هزار تومان، 17 تیرماه به دلیل نوسانات مذاکرات با آغاز تابستان بوده است. در این میان کارشناسان ارزی با بررسی رفتار و انتظارات معامله گران در بازار تهران، دو توضیح متفاوت برای کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر ارائه کردند. به گزارش گروه اول، میزان انتظارات مثبت بازار یکی از عوامل اصلی این کاهش قیمت است و ایجاد شرایط فشار فروش در مرکز مرکزی بازار تهران گواه تخلیه دلالان ارز است. . اما در این بین برخی دیگر از تحلیلگران معتقدند معامله گران با انتظارات صعودی این روزها به کاهش قیمت دلار دامن می زنند. به گفته این افراد، تعداد فزاینده ای از فعالان بازار با توجه به احتمال عدم حصول معامله جدید در تلاش برای خرید سکه در سطوح پایین تری هستند.

دو برداشت از کاهش دلار

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما