دکتر ویوک لال هندی-آمریکایی جایزه یک عمر دستاورد را در ایالات متحده دریافت کرد

واشنگتن: ویوک لال، مدیر عامل شرکت گلوبال اتمیکس هندی تبار، توسط جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، با استناد به «قدردانی سپاسگزاری»، با استناد به مهندسی از دانشگاه ایالتی ویچیتا در کانزاس، توسط AmeriCorps و دفتر سازمان، مفتخر به دریافت جایزه یک عمر دستاورد شد. رئيس جمهور.

بر اساس بیانیه رسمی، همچنین شخصاً توسط رئیس جمهور ایالات متحده امضا شده است. AmeriCorps بخشی از دولت ایالات متحده است. هدف این سازمان ترویج فعالیت هایی است که آمریکایی ها را برای “خدمت به جوامع” گرد هم می آورد.

دکتر لعل، یکی از پیشگامان صنعت و جامعه علمی غول پیکر، به عنوان مدیر عامل جنرال اتمیکس فعالیت می کند. این شرکت پیشرو جهانی در زمینه های تخصصی فناوری هسته ای است و جدیدترین هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) مانند پهپادهای Predator، Reaper و Guardian را توسعه داده است.

لال، پسر یک دیپلمات هندی، یکی از معدود افراد هندی الاصل بود که سال گذشته در جریان سفرش به واشنگتن، نخست وزیر هند، نارندرا مودی، دعوت شد.

قابل ذکر است، دکتر لال قبل از سمت رهبری خود در جنرال اتمیکس، برای سازمان های برجسته دیگری مانند ناسا، ریتون، بوئینگ و لاکهید مارتین کار می کرد. تخصص و جوایز بی نظیر او مورد توجه بسیاری از جامعه علمی و ناظران طولانی مدت صنعت قرار گرفته است.

او به عنوان یکی از اعضای تیم فنی ایالات متحده در سازمان علم و فناوری سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با پنتاگون خدمت می کند.

او در سال 2018 به عنوان مشاور مهم وزیر کابینه ایالات متحده در راس وزارت حمل و نقل، از جمله نهادهایی مانند اداره هوانوردی فدرال (FAA) منصوب شد.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما