رأی دهندگان سوئیسی اصلاحات جامع مالیاتی شرکت ها را رد می کنند

چرا طرح مالیاتی ترامپ ممکن است مالیات 8.7 میلیون خانواده را افزایش دهد؟

رای دهندگان سوئیسی با رد طرح اصلاحاتی که سیستم مالیات شرکت ها را مطابق با استانداردهای بین المللی می کرد، نظام سیاسی را شوکه کردند.

اصلاحات مالیاتی، که از حمایت گسترده جامعه تجاری برخوردار بود، مجموعه ای از امتیازات مالیاتی پایین را که بسیاری از شرکت های چندملیتی را تشویق به راه اندازی فروشگاه در سوئیس می کرد، حذف می کرد.

کارشناسان می گویند که آینده سیستم مالیاتی سوئیس در حال حاضر نامشخص است. نتیجه رای گیری می تواند برای شرکت هایی که به اجرای آن وابسته هستند دردسر ایجاد کند و شرکت هایی را که قصد مهاجرت به کشور را دارند بازدارد.

“آنها نمی دانند چه چیزی [tax] پیتر اوپلهارت، رئیس مالیات KPMG در سوئیس، در بیانیه‌ای ویدیویی گفت: «اقدامات در دسترس خواهند بود… این یک مبنای قوی برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری نیست».

سوئیس در سال های اخیر برای پاکسازی سیستم مالیاتی خود تحت فشار شدید کشورهای G20 و OECD قرار گرفته است. اگر تا سال 2019 سیستم مالیاتی خود را تغییر ندهد، این کشور در معرض خطر قرار گرفتن در لیست سیاه سایر کشورها قرار دارد.

به گفته استفان کوهن، رئیس مالیات شرکت ها در KPMG در سوئیس، بسیاری از رای دهندگان بسته اصلاحات مالیاتی را به دلیل نگرانی هایی که می تواند میزان درآمد جمع آوری شده توسط دولت را کاهش دهد، رد کردند. این ممکن است مالیات بر طبقه متوسط ​​را افزایش دهد.

سیستم مالیاتی فعلی به برخی از شرکت‌هایی که فعالیت‌های خارجی بزرگ دارند، رفتار ترجیحی می‌دهد. مقامات مالیاتی بین المللی می گویند که این قوانین حمایت ناعادلانه از شرکت ها است.

مارتین ناول، رئیس اتاق بازرگانی سوئیس و آمریکا، گفت که ممکن است رای دهندگان پیچیدگی های اصلاحات را درک نکرده باشند. 59 درصد از رای دهندگان این اقدامات را رد کردند.

ناول گفت: “من فکر می کنم روز بسیار بدی برای سوئیس است.” واضح است که عدم اطمینان و اعتبار در سوئیس وجود دارد [system] ضربه بزرگی خورد.»

مطالب مرتبط: چگونه می توان انتخابات اروپا را هک کرد

مقامات سوئیسی می گویند که آنها به سرعت برای ایجاد یک پیشنهاد اصلاح شده برای اصلاح مالیات اقدام خواهند کرد. ناول گفت امیدوار است در چند ماه آینده قوانین جدیدی وضع شود.

وی در بیانیه ای گفت: «همه ذینفعان اکنون باید مسئولیت توسعه یک سیستم مالیاتی رقابتی قابل قبول و بازگرداندن اعتبار در مورد ثبات سیاسی مشهوری را که به سوئیس چنین موقعیت ممتازی داده است، بر عهده بگیرند.

ناول اشاره کرد که اصلاحات مالیاتی بالقوه در ایالات متحده و بریتانیا می تواند شرکت های مستقر در سوئیس را وسوسه کند که مکان خود را تغییر دهند و فشار بیشتری بر پایه مالیاتی سوئیس وارد کند.

CNN Money (لندن) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 10:10 صبح به وقت شرقی

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما