رئیس‌جمهور بریتانیا از تراس فرانسه می‌خواهد که به دلیل تاخیرهای دوور که باعث هرج‌ومرج تعطیلات تابستانی می‌شود، عمل کند

صادر شده در:

لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا روز جمعه از پاریس خواست تا برای کاهش تأخیرهای «غیرقابل قبول» در بندر دوور مانش اقدام کند، زیرا مقامات تعداد کمی از نیروهای مرزی فرانسه را مسئول «تخریب» تعطیلات تابستانی با صف‌های چند ساعته می‌دانند.

روسای بندر – دروازه اصلی بریتانیا به قاره اروپا – یک “حادثه جدی” اعلام کرده اند و از مسافران خواسته اند از فروپاشی مدارس در این هفته استفاده کنند و در سفرهای خود تجدید نظر کنند زیرا شرکت های کشتیرانی نسبت به انتظار شش ساعته هشدار داده اند.

این بندر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ویرانه‌های منابع مرزی ناکافی فرانسه در تعطیلات تابستانی آغاز می‌شود.

«اگرچه بندر دوور… طی چندین ماه برای دوره شلوغ تابستان آماده شده است، ما عمیقاً از اینکه منابع در مرز فرانسه یک شبه و اوایل صبح امروز کاملاً ناکافی بود، ناامید هستیم».

مسافران قبل از اینکه بتوانند برای عبور از شمال فرانسه سوار کشتی شوند، باید از بازرسی های مرزی توسط مقامات فرانسوی در دوور عبور کنند.

اکثر مدارس انگلیسی تعطیلات تابستانی خود را از این هفته آغاز می کنند و آن را به یکی از شلوغ ترین دوره ها برای سفر در کانال ها تبدیل می کند.

بعداً در روز جمعه، تراس – که در یک نبرد طولانی تابستانی با ریشی سوناک، وزیر دارایی سابق برای جایگزینی نخست وزیر بوریس جانسون، گرفتار شده است – زمانی که وضعیت “هولناک” را “کاملاً قابل اجتناب” توصیف کرد، خطر ایجاد یک درگیری دیپلماتیک را داشت.

او در بیانیه‌ای گفت: ما به اقدام فرانسه برای ایجاد ظرفیت در مرز برای محدود کردن هرگونه اختلال بیشتر برای گردشگران انگلیسی و اطمینان از جلوگیری از این وضعیت وحشتناک در آینده نیاز داریم.

“حادثه فنی”

گرانت شاپس، وزیر حمل و نقل، لحنی متفکرانه اتخاذ کرد و در توییتی نوشت که با همتای فرانسوی خود “برای رسیدگی به مسائلی که باعث افزایش ترافیک شده است” از نزدیک همکاری می کند.

وی افزود: من از تعهد او به همکاری نزدیک بریتانیا و فرانسه برای کاهش اختلالات بیشتر استقبال می کنم تا مردم بتوانند به سرعت فرار کنند.

پیش از این، مقامات فرانسوی اصرار داشتند که انتظار افزایش ترافیک در طول تعطیلات را داشتند و برنامه‌هایی را برای حداکثر تعداد کارکنان در صبح جمعه انجام دادند.

اما آنها یک “حادثه فنی غیرمنتظره” در تونل مانش را عامل تاخیر در ورود پرسنل فرانسوی بیش از یک ساعت و به عقب افتادگی عنوان کردند.

ژرژ فرانسوا لکلرک، فرماندار شمالی ترین منطقه Hauts-de گفت: «جریان ترافیک در بندر دوور مسئولیت مشترک بسیاری از بازیگران، از جمله شرکت های کشتیرانی، بندر دوور و مقامات بریتانیایی است. -فرانسه. .

وی در بیانیه ای افزود که مقامات فرانسوی “به همکاری نزدیک با همه آنها برای مدیریت ترافیک استثنایی مورد انتظار” در روزهای آینده ادامه خواهند داد.

اما در عرض چند ساعت، یوروتونل، که خدمات قطار متقاطع برای وسایل نقلیه را اداره می‌کند، این توضیح را رد کرد و گفت که “مسئول حادثه و وضعیت جدی در دوور نیست”.

در بیانیه ای کوتاه، این سازمان خاطرنشان کرد که اختلال در ساعات اولیه روز جمعه آغاز شد، در حالی که چند ساعت بعد یک “مشکل کوچک سیگنالینگ” در یوروتونل رخ داد.

‘ترافیک شلوغ’

داگ بنیستر، مدیر اجرایی بندر دوور، به رادیو بی‌بی‌سی گفت که وضعیت در طول روز بهبود یافته و ترافیک شروع به آرام شدن کرده است.

اما او اعتراف کرد که نمی‌دانست چقدر طول می‌کشد تا این عقب ماندگی‌ها پاک شود.

تصاویر هوایی از بندر حدود 8 خط ترافیک کند را نشان می دهد که حدود 300 متر پشتیبان شده است، در حالی که سایر تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می دهد که اتومبیل ها در صف بازگشت به شهر دوور و صف طولانی کامیون ها در بزرگراهی مجاور قرار دارند.

P&O Ferries به مسافران گفت: لطفاً توجه داشته باشید که ترافیک سنگینی در کنترل مرزی در بندر دوور وجود دارد.

“اگر امروز برای سفر رزرو کرده اید، لطفا حداقل شش ساعت فرصت دهید تا تمام بررسی های امنیتی تکمیل شود.”

کاربران توییتر از خفگی کامل در هنگام انتظار برای سوار شدن به کشتی شکایت کردند.

یکی نوشت: “من در یک کشتی ساعت 8 صبح از دوور رزرو شده ام و متوقف است. 50 متر در ساعت حرکت می کند.”

“با این سرعت، تا رسیدن به بندر 34 ساعت طول می کشد!”

دوور و جاده‌های اطراف آن قبلاً از زمان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و بازار واحد و اتحادیه گمرکی، گلوگاه تاخیرها بوده‌اند.

صف‌ها به دلیل افزایش چک‌ها و کاغذبازی‌های اضافی برای ترافیک بار عنوان شد.

ناتالی الویک، نماینده محافظه‌کار محلی، گفت «هفته‌ها آماده‌سازی»، عمدتاً با همتایان فرانسوی‌اش، برای فصل توریستی وجود دارد.

با وجود همه اینها، افسران مرزی فرانسوی بر حسب نیاز برای کار در نقاط کنترل گذرنامه حاضر نشدند. او گفت.

(AFP)

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما