رئیس صندوق بین‌المللی پول هشدار داد، اگر اقداماتی برای کاهش تورم انجام نشود، «مردم در خیابان‌ها» در سراسر جهان خواهند بود | کسب و کار CNNCNN

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول روز چهارشنبه هشدار داد که «مردم در خیابان‌ها» در سراسر جهان خواهند بود، مگر اینکه اقداماتی برای محافظت از آسیب‌پذیرترین افراد در برابر تورم انجام شود.

او به کریستین امانپور از CNN گفت: “این مهم است که در نظر بگیریم که این اثر مرکب بحران‌های متعدد در حال آزمایش صبر و انعطاف‌پذیری مردم است. اگر برای حمایت از آسیب‌پذیرترین افراد اقدامی نکنید، عواقبی در پی خواهد داشت.”

“اگر تورم را کاهش ندهیم، آسیب پذیرترین افراد آسیب می بینند، زیرا انفجار قیمت مواد غذایی و انرژی برای افراد بهتر ناراحت کننده است – برای فقرا، این یک تراژدی است. بنابراین زمانی که از آنها دفاع می کنیم ابتدا به فقرا فکر می کنیم. جورجیوا گفت که به شدت به تورم حمله می کند.

او افزود که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان «چاره‌ای ندارند» جز اینکه نرخ‌های بهره را برای مبارزه با تورم افزایش دهند.

«سیاست مالی، اگر دست به دست هم دهد تا به همه کمک کند، در واقع در مسیر سیاست پولی قرار می‌گیرد و دشمن سیاست پولی خواهد بود، زیرا شما تقاضا را افزایش می‌دهید و این باعث می‌شود قیمت‌ها دوباره بالا برود، و سپس باید رئیس صندوق بین المللی پول گفت: “سؤال حیاتی پیش روی ما بازگرداندن شرایط رشد است و ثبات قیمت یک شرط حیاتی است.”

امان‌پور، رئیس صندوق بین‌المللی پول به امان‌پور گفت: وقایعی که باعث افزایش قیمت‌ها شد – عمدتاً نوع Omicron کووید-19 و حمله روسیه به اوکراین – تورم را امروز به بزرگترین دشمن ما تبدیل کرد.

“امسال سخت تر است، سال آینده سخت تر. چرا؟ شوک شوک در شوک. فقط در سه سال کوتاه: همه گیری (تمام نشده)، جنگ، و تهاجم روسیه قیمت انرژی و مواد غذایی را بالا برد، و نتیجه یک او به CNN گفت: بحران هزینه های زندگی.

وقتی از جورجیوا در مورد افزایش حمایت از نامزدهای راست افراطی مانند ایتالیا و سوئد سؤال شد، جورجیوا گفت که “از دیدن عصبانیت مردم تعجب نمی کند. آنها ماه ها و ماه ها و ماه ها در خانه های خود حبس شده اند. آنها می بینند. به همین دلیل است که درخواست من از سیاستگذاران این است که توجه داشته باشند.”

امان‌پور، رئیس صندوق بین‌المللی پول به امان‌پور گفت: رویدادهایی که باعث افزایش قیمت‌ها شد – به طور عمده نوع Omicron کووید-19 و حمله روسیه به اوکراین – “تورم را امروز بزرگترین دشمن ما کرده است”.

او گفت که “مردم در خیابان خواهند بود.” اگر نتوانیم از حس بقا و حس همبستگی محافظت کنیم، این اتفاق خواهد افتاد.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم