رئیس مجلس: اجازه نمی‌دهیم در برجام بزرگ‌نمایی شود

رئیس شورای اسلامی گفت: اگر طرف های دیگر به برنامه جامع اقدام مشترک و توافقنامه مصوب سازمان ملل پایبند نباشند اجازه اسراف نمی دهیم.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در دومین سالگرد شهدای عملیات رمضان که با حضور جمعی از مسئولان استانی در حسینه امام خمینی(ره) همدان برگزار شد، افزود: از طرف مشترک برنامه جامع اقدام در دولت قبل، رئیس جمهور آمریکا در آن زمان به تعهدات خود عمل کرد و برخلاف مصوبه سازمان ملل عمل نکرد، با نقض قطعنامه این سازمان، تحریم ها را علیه ایران افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در حال قلدری است، افزود: اگر در مقابل این کشور ایستادگی نکنیم، آنها هم دست از کار برنمی دارند، بنابراین باید در این زمینه قدرت تولید کنیم.

رئیس شورای اسلامی ادامه داد: امروز در جنگ اقتصادی اولین و مهمترین قانونی که در شورای اسلامی تصویب شد، قانون رفع تحریم ها بود چرا که ما معتقدیم این جنگ وحشیانه پایان می یابد.

قالیباف تاکید کرد: اگر آنها به تعهدات خود عمل نکنند، ما نیازی به انجام تعهدات خود در حوزه هسته‌ای نداریم، بنابراین تنها در چارچوب پادمان با موضوع هسته‌ای برخورد می‌کنیم، مگر اینکه آنها به تعهدات خود عمل کنند.

وی گفت: وقتی به دنبال ادامه مجازات های سخت هستند چرا ما در چارچوب نمایندگی به حق قانونی خود عمل نمی کنیم؟ برخی می‌گفتند با اجرای این قانون اتفاقاتی می‌افتد، اما وقتی محکم ایستادیم، حتی با قطع دوربین هم هیچ اتفاقی نیفتاد و در نتیجه آمریکا پشت میز مذاکره برگشت.

رئیس شورای اسلامی افزود: اگر برای رفع مشکلات گذشته تلاش کنند همه چیز درست می شود.

قالیباف گفت: آنها از مسیر برجام خارج شده‌اند، بنابراین در صورت رعایت موارد پیشنهادی، ما موضوعات را می‌پذیریم.

وی با تاکید بر اینکه با رفع تحریم ها مشکلات کشور کاهش می یابد اما حل نمی شود، گفت: باید در حوزه اقتصادی برای خنثی سازی تحریم ها و در این راستا شورای انقلاب و دولت مردمی خود را تقویت کنیم. آنها مسئول وظایف خود هستند.

جنگ شناختی و اقتصادی ترفندهای جدید دشمن است

رئیس شورای اسلامی گفت: جنگ با دشمن همچنان ادامه دارد و در گذشته معتقد بودند که می توانند در مسیر نظام جمهوری اسلامی مشکل ایجاد کنند و با جنگ نظامی و پیروزی آن را تثبیت کردند اما با تلاش و مقاومت مردم ملت ایران باعث شکست آنها شد.

قالیباف افزود: پس از جنگ تحمیلی، دشمنان این نظام دو جنگ دیگر را به کشور ما تحمیل کردند، زیرا نظام استکباری با ماهیت استکباری خود، اساس نظام جمهوری اسلامی را با خود هماهنگ نمی داند.

وی تاکید کرد: در جنگ دانش رسانه ای دشمنان با ایجاد شبهه در دل مردم به دنبال ایجاد ضعف در جبهه اسلام هستند.

رئیس شورای اسلامی گفت: امروز خبرگزاری های دشمن داستان ها و دروغ های مختلفی تولید کرده اند و مشکلات کوچک را آنقدر بزرگ جلوه می دهند که به اعتقادات مردم آسیب می زند.

قالیباف تنها راه مقابله با جنگ معرفتی را پیروی و عمل به رهنمودهای رهبری انقلاب بر اساس جهاد تبیین دانست و افزود: باید در تفسیر صحیح روایات پیشگام بود. زمینه را برای آن آماده نکنید. دشمن وارد می شود و خبر را منتشر می کند، سپس به بیان روایت صحیح می پردازد. زیرا این نوع حرکت علیه امپراتوری رسانه ای دشمن نوعی انفعال است.

وی افزود: جنگ شناختی بسیار مهمتر از جنگ اقتصادی است و باید بدانید که تحریم های ظالمانه و غیرانسانی دشمن بر اساس قوانین بین المللی و حقوق بشر نیست و این تحریم ها برگرفته از گستاخی رژیم آمریکاست. .

کسی که اعتقادی به حل مشکلات اقتصادی ندارد در جبهه دشمن است

رئیس شورای اسلامی گفت: برای موفقیت در مسائل اقتصادی باید روحیه رزمندگان در عملیات رمضان و شهدای این عملیات را داشته باشیم و در این خصوص امام راحل فرمودند. (ره) باید زمینه حضور مردم در عرصه اقتصادی را فراهم کنیم.

گالباف راه مبارزه با فساد را تعمیم اقتصاد دانست و افزود: پیشرفت اقتصادی هر کشوری در اختیار داشتن منابع انسانی و مادی است که همه این منابع در کشور ما موجود است به شرطی که مسئولان در همین راستا حرکت کنند. روح و ایمان همانطور که در زمان جنگ بود.

وی تصریح کرد: این جنگ اقتصادی باعث شد مردان در مقابل خانواده سر تعظیم فرود آورند و این مایه شرمساری و شرمندگی ماست در حالی که مشکلات حل شدنی است و هرکس بگوید راه حل مشکلات اقتصادی نیست دشمن ماست.

رئیس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با توافق لطف و محبت بین مسئولان و اجرای احکام الهی در بحث اقتصادی می توان مشکلات موجود را حل کرد.

قالیباف از جوانان خواست با همین روحیه و فرهنگ جهادی و شهادت طلبی پیشتاز این جنگ معرفتی و اقتصادی باشند و دست در دست هم برای ثبات اقتصادی کشور تلاش کنند.

ایستادگی در برابر بی عدالتی یک اعتقاد اسلامی است

یادآور می شود: برخی از رزمندگان در عملیات رمضان در گرمای شدید به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

رئیس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس از فتح خرمشهر عملیات رمضان در کوشک، شلمچه و سایر نقاط به منظور برقراری امنیت در خرمشهر، جاده اهواز – خرمشهر و راه آهن این منطقه انجام شد، تصریح کرد: این عملیات در حال انجام است.

قالیباف افزود: بررسی خاطرات و مقالات در اواخر دهه شصت دلیل ادامه جنگ را پس از فتح خرمشهر مشخص کرد، زیرا برخی مدعی بودند صدام عقب نشینی کرد و جنگ دیگر معنایی نداشت، در حالی که رژیم بعثی از ارتش عقب نشینی کرد. . نقطه نظر

وی ادامه داد: دشت ماهران و دره ها و تپه های منتهی به آن در اختیار رژیم بعث بود، اما بنی صدر به عنوان مخالف جنگ، حمله تا بن دندان به نیروهای مسلح صدام غیرممکن است و این امر فرد باید سه برابر قدرت دشمن برای حمله داشته باشد، پس فعلاً زمین را برای به دست آوردن زمان بدهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر افزود: رزمندگان و شهدا پس از برکناری بنی‌صدر و تغییر و حذف اعتقادات بر اساس سنت‌های الهی و مکتب قرآنی جنگیدند و دشمن با مشاهده این صلابت و صلابت به عقب‌نشینی راهبردی دست زد.

قالیباف بیان کرد: کسانی که راه انقلاب را نرفتند، رزمندگان را به خاطر ادامه جنگ با دشمن محکوم کردند و حتی پس از پایان جنگ نیز بر اساس تحلیل و روایت خود گفتند که چرا هشت سال جنگیدیم. ، آنها گفتند. اینکه بعد از فتح خرمشهر می توانستیم جلوی جنگ را بگیریم. انجام میدهم.

وی بیان کرد: مخالفان انقلاب از ابتدا حرکت امام راحل را مغایر با روند کنونی دنیا و کشورها می دانستند، اما ما راه مکتب قرآن را دنبال می کنیم و آگاهانه به این دلیل که در مقابل ظلم و ستم می ایستیم. اسلام. فرهنگ و اعتقاد

در شهر همدان مردادماه 1396 یادواره شهدای استانداری همدان در عملیات رمضان با حضور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سپاه همدان، 160 سرباز استانداری همدان در عملیات رمضان به شهادت رسیدند که 64 نفر مفقود هستند.

عملیات رمضان اولین عملیات برون مرزی ایران در دفاع مقدس بود که با مشارکت ارتش ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران انجام شد. شهید سرلشکر علی رضا حاجی بابایی جانشین سرلشکر شهید حبیب مظهری و سرکردگان گردان ها در این عملیات شهید محمد دلاوری از تویسیرکان، سردار حاجی جعفر مظهری و جعفرعلی شد که به دستور سردار در این عملیات شرکت کردند. سلیمانی.

با فداکاری و رشادت رزمندگان اسلام در عملیات رمضان ضربه مهلکی به رژیم بعث وارد کرد.

استان همدان هشت هزار شهید تقدیم انقلاب کرد.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما