رئیس پلیس می گوید پلیس آلبوکرکی «مظنون اصلی» قتل مردان مسلمان را دستگیر کرد

[Previous story, published at 10:32 a.m. ET]

4 مسلمان در آلبوکرکی کشته شدند.  حالا بعضی از خانواده ها می ترسند بیرون بنشینند یا بروند غذا بیاورند

در حالی که پلیس جزئیاتی در مورد چگونگی وقوع قتل ارائه نکرد، اما گفت که سه تن از قربانیان – محمد افضل حسین، 27 ساله، آفتاب حسین، 41 ساله و محمد احمدی، 62 ساله – “بدون هشدار با مشت و شلیک گلوله کشته شدند. آنها کشته شدند. “.”

سپس، پس از آن که اعضای جامعه یک نماز عزادار جمعه را احیا کردند و سپس برای دو تن از قربانیان تشییع جنازه کردند، مرد چهارم – نعیم حسین 25 ساله – چند ساعت پس از شرکت در نماز جسد پیدا شد. او سومین مسلمانی بود که طی دو هفته در این شهر کشته شد و چهارمین مسلمان از ماه نوامبر بود.

در حالی که پلیس به طور قطعی اعلام نکرده است که هر چهار حمله با هم مرتبط هستند، آنها گفتند که در حال بررسی این موضوع هستند که آیا این مورد بوده است یا خیر. با توجه به اینکه کسی در بازداشت نیست، پلیس در مورد انگیزه احتمالی یا اینکه آیا هر یک از تیراندازی ها تحت تحقیق به عنوان جنایات ناشی از نفرت هستند، اظهار نظر نکرده است.

اما کایل هارتسوک، معاون رئیس پلیس شهر در تحقیقات جنایی، گفت که “بسیار نگران کننده” است که قربانیان مسلمان و دارای منشأ مشابه هستند.

وسیله نقلیه جالب در قتل اخیر چهار مرد مسلمان در آلبوکرکی، نیومکزیکو.

پلیس هیچ توضیحی از مظنون یا مظنون قتل ارائه نکرد. اما آنها گفتند که به دنبال یک “وسیله نقلیه کاربردی” هستند که ممکن است با این چهار قتل مرتبط باشد. این خودرو یک سدان نقره ای تیره است که پلیس می گوید ممکن است فولکس واگن جتا باشد.

اما در عکس های منتشر شده از سوی این اداره هنوز مشخص نیست که این خودرو متعلق به چه کسی است و کجاست. پلیس گفت که این خودرو “مظنون است که به عنوان وسیله حمل و نقل در قتل های اخیر چهار مرد مسلمان استفاده شده است.”

شهردار تیموتی کیلر دوشنبه به سی‌ان‌ان گفت: «همه فکر می‌کنند این خودرو کلید اتفاقی است که حداقل در دو مورد از تیراندازی‌ها رخ داد. ما همچنین پوشش‌هایی داریم که می‌توانیم آن‌ها را از طریق پایگاه داده ملی به یکدیگر متصل کنیم. این به ما اعتماد به نفس می‌دهد.

برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا دستگیری در قتل شود، جایزه 20000 دلاری در نظر گرفته شده است. مقامات همچنین یک پورتال آنلاین برای ساکنان راه اندازی کرده اند تا فیلم ها و عکس هایی را بارگذاری کنند که می تواند به بازرسان کمک کند.

قتل هایی به سبک کمین

سه قتل اخیر جان مردان پاکستانی را گرفته است و مجموعه ای از تیراندازی ها توجه بازرسان را به قتل حل نشده یک مرد افغان در سال 2021 جلب کرده است.

آخرین قتل درست قبل از نیمه شب 5 اوت در خیابان ترومن و منطقه گراند اونیو رخ داد. پلیس به گزارش‌های مربوط به تیراندازی پاسخ داد و نعیم حسین را بر اثر شلیک گلوله کشته شد.

به گفته سخنگوی مسجدی در آلبوکرکی، او در همان روز در مراسم تشییع جنازه دو قربانی دیگر شرکت کرده بود و از تیراندازی ابراز نگرانی کرده بود.

در 1 اوت، مأموران محمد افضل حسین را در یک پیاده رو در حوالی ساعت 9:19 شب در خیابان کورنل و منطقه خیابان لد پیدا کردند. پلیس گفت که او مورد اصابت گلوله قرار گرفته و بر اثر جراحات جان خود را از دست داده است.

در 26 ژوئیه، افسران آفتاب حسین را پیدا کردند که ظاهراً در بلوک 400 در رود آیلند در ساعت 10:30 شب مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود. به گفته پلیس، او نیز بر اثر جراحات وارده جان باخت.

تیراندازی در 1 اوت و 26 ژوئیه باعث شد پلیس بررسی کند که آیا مربوط به قتل دیگری است که در 7 نوامبر رخ داد. برادرش.

4 مرد مسلمان در آلبوکرکی کشته شدند.  در اینجا چیزی است که ما در مورد آنها می دانیم

هارتسوک هفته گذشته با اشاره به تیراندازی به محمد افضل حسین، آفتاب حسین و محمد احمدی گفت: «بازرسان قتل و بازرسان ما در حال حاضر بر این باورند که احتمال قوی وجود دارد که یک فرد این سه جنایت را انجام داده باشد. “در حالی که ما نمی خواهیم به این موضوع بپردازیم که چرا چنین فکر می کنیم، اما اشتراکات قوی بین همه قربانیان ما وجود دارد – نژاد و مذهب آنها.

هارتسوک افزود: «ما این موضوع را بسیار جدی می‌گیریم و می‌خواهیم به مردم کمک کنیم تا این بزدل را شناسایی کنند که در هر سه مورد بدون هشدار به قربانیانشان کمین کرده، تیراندازی کرده و آنها را به قتل رسانده است».

جامعه مسلمان آلبوکرکی در ترس زندگی می کند

به گفته احمد آسید، رئیس مرکز اسلامی نیومکزیکو، این قتل‌ها جامعه مسلمانان شهر را ناراحت کرده است و برخی از آنها از رفتن به مسجد، خرید غذا یا نشستن بیرون می‌ترسند.

اسید گفت که او اکنون در میان بسیاری از مسلمانان نیومکزیکو است که هر روز با ترس دست و پنجه نرم می کنند.

3 مرد مسلمان در آلبوکرکی کشته شدند.  پلیس در حال بررسی ارتباط احتمالی با همان قاتل است

او گفت: “سوار ماشین می‌شوم و همه جاده‌ها را ممکن می‌بینم. به آینه بغل نگاه می‌کنم. به عقب نگاه می‌کنم. به دنبال نشانه‌ای از هر چیز غیرعادی می‌گردم.”

سامیه اسد مادرش روز سه شنبه به سی ان ان گفت: پس از شنیدن خبر مرگ محمد افضل حسین، مادری مسلمان در آلبوکرکی به فرزندانش گفت: “نمی خواهم پس از ساعت خاصی از خانه خارج شوید.”

او گفت: “من بیرون بیدار بودم. ما مراقب خودمان هستیم. بیرون نمی رویم. روال روزانه ما تغییر کرده است.”

این شهر اکنون در حال افزایش حضور پلیس در مساجد، مدارس مسلمانان و دانشگاه نیومکزیکو است. فرماندار میشل لوگان گریشام نیز از اعزام پلیس ایالتی اضافی به آلبوکرکی خبر داد.

کلر گفت: “ما گشت های پلیس بیشتری در هر مسجد در زمان نماز داریم. ما برای افرادی که می ترسند خانه های خود را ترک کنند، وعده های غذایی ارائه می دهیم. همچنین در ازای کاری که انجام می دهند، به مردم در خانه یا در مسجدشان خدمات تروما ارائه می دهیم.” . در حال حاضر، روزهای بسیار سختی برای این جامعه و شهر ماست.»

قربانیان چه کسانی هستند؟

نعیم حسین در سال 2016 به عنوان یک پناهنده از پاکستان مهاجرت کرد – به عنوان یک مسلمان شیعه از آزار و اذیت گریخت – و به گفته برادر همسرش، احسان چحلمی، ماه گذشته شهروند ایالات متحده شد.

مرد جوانی که صاحب یک شرکت حمل و نقل باری بود، فردی مهربان، سخاوتمند و سخت کوش توصیف شد.

محمد افضل حسین در تیم برنامه ریزی برای شهر اسپانیولا کار می کرد. بر اساس بیانیه مطبوعاتی شهردار، وی پیش از اخذ مدرک کارشناسی ارشد و لیسانس خود در رشته برنامه ریزی اجتماعی و منطقه ای از دانشگاه نیومکزیکو در دانشگاه پنجاب پاکستان در رشته حقوق و مدیریت منابع انسانی تحصیل کرد.

جان رامون ویگیل، شهردار اسپانیا گفت: «محمد خوش قلب، مهربان بود و زود می خندید. او مورد احترام و محبت همکاران و اعضای جامعه بود.

جزئیات کمی در مورد دو قربانی دیگر فاش شده است.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما