رئیس گوترش: آزادی دو مظنون امنیتی دلیلی بر رویکرد واکنشی ایران است

رئیس جمهور در پاسخ به قدردانی از حسن نیت دبیرکل سازمان ملل متحد و تلاش ایران برای آزادی دو مظنون امنیتی زندانی در کشورمان، گفت: این اقدام گواه حسن نیت و رویکرد تعاملی دو کشور است. جمهوری اسلامی ایران برای حل مسائل و مشکلات.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، آقای ابراهیم رئیسی عصر دوشنبه به تماس تلفنی آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد و در پاسخ به قدردانی از حسن نیت و تلاش ایران برای آزادی دو محکوم امنیتی زندانی در کشورمان پاسخ داد. وی گفت: این اقدام دلیل بر خیر است… نگاه و رویکرد تعاملی جمهوری اسلامی ایران حل مسائل و مشکلات است.

رئیس جمهور در پاسخ به ابراز امیدواری دبیرکل سازمان ملل متحد برای تمدید و تداوم آتش بس در یمن، گفت: ایران همواره از رفع محاصره و برقراری آتش بس در یمن و تلاش برای حل بحران از طریق گفتگوهای یمنی و یمنی حمایت کرده است. فهم. بدون دخالت خارجی در این کشور.. شما و همکارانتان در سازمان ملل بر این موضوع تاکید کرده اید.

رئیسی خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد افزود: امیدوارم عربستان به تلاش های شما و پیگیری تعهدات خود برای توقف حملات به یمن عمل کند و متقاعد شود که مشکلات این کشور را با مشارکت یمن حل کند. خود یمنی ها و سرنوشت یمن را با مردم این کشور رقم می زنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده استفاده از ظرفیت های متنوع و موثر برای حل مسائل منطقه ای و جهانی است.

گوترش: من نگرانی جمهوری اسلامی در مورد مسائل جهانی را به خوبی درک می کنم

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد در این گفت و گوی تلفنی با قدردانی از حسن نظر و رویکرد انسان دوستانه و تعاملی جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل مسائل منطقه ای و جهانی، به دیدار خود با ایران اشاره کرد. رئیس جمهوری اسلامی ایران. کشورمان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: میزبانی شما برای من افتخار بزرگی است. در آن جلسه بحث های مهمی داشتیم و من به خوبی نگرانی جمهوری اسلامی در مورد مسائل جهانی را درک کردم.

دبیرکل سازمان ملل متحد به رئیس جمهور ایران اطمینان داد که تمام تلاش خود را برای متقاعد کردن عربستان به توقف حملات به یمن و تلاش برای حل بحران از طریق گفتگو بین گروه‌های مختلف یمنی انجام خواهد داد.

گوترش تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم در منطقه ای که جایگاه ویژه و کهن در تمدن بشری دارد با مشارکت ایران که سابقه تمدنی هزاران ساله دارد، ساختار سیاسی جدیدی ایجاد کنیم.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما