رابطه قد انسان با انواع بیماری ها

محققان در مطالعات طولانی مدت خود دریافته اند که قد افراد یکی از عوامل احتمالی در رنج آنها از بیماری های خاص است.

به گزارش ایسنا، سال‌هاست که دانشمندان قد افراد را عامل خطر ابتلا به بیماری‌های خاص می‌دانند و این احتمال را بررسی کرده‌اند، البته در گذشته برخی از محققان نشان داده‌اند که افراد قدبلند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌هایی مانند آلزایمر و آلزایمر هستند. مشکلات قلبی و افراد کوتاه قد افراد قدبلند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 هستند، اما در این مطالعات به طور کامل مشخص نشد که قد انسان علت آن بوده است، این بیماری ها بوده اند که عامل اصلی بوده یا عوامل دیگری مانند به عنوان عوامل تغذیه و محیطی که در این امر دخیل بودند.

اخیراً یک تیم تحقیقاتی از مرکز پزشکی منطقه‌ای کوه‌های راکی ​​در ایالات متحده شواهدی پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد قد افراد آن‌ها را مستعد ابتلا به برخی بیماری‌ها می‌کند. این محققان در مقاله خود به این نتیجه رسیدند که بیماری هایی مانند نوروپاتی محیطی و زخم پا با قد افراد ارتباط مستقیم دارند.

محققان داده های ژنتیکی و قد بیش از 200000 بزرگسال سفیدپوست و بیش از 50000 بزرگسال سیاه پوست را بررسی کردند و دریافتند قد با بیش از 100 ویژگی بالینی از جمله چندین مشکل پزشکی شدید مرتبط است. به عنوان مثال، بین افراد قد بلندتر و افزایش خطر نوروپاتی محیطی، زخم پا و اختلالات گردش خون وریدی رابطه وجود دارد.

اهمیت قد افراد
محققان در پاسخ به سوالی در مورد ارتباط قد با خطر ابتلا به بیماری، گفتند: “فرآیندهای بیولوژیکی مشترک بین رشد/قد و فیزیولوژی افراد این ارتباط را ایجاد می کند. البته در برخی موارد این رابطه یا مکانیسم بیماری با قد فرد به دلیل وجود دارد. به اثرات فیزیکی قد بلند قد.به عنوان مثال، در رابطه بین قد بلند و اختلالات گردش خون وریدی مزمن اندام تحتانی، می تواند به فاصله فیزیکی و فشار دینامیکی متفاوت در سیستم گردش خون وریدی مربوط باشد. یا نوروپاتی محیطی. می تواند به دلیل طول اعصاب محیطی ایجاد شود. این اعصاب برای افراد با قد بلندتر آسیب پذیر هستند.

محققان بر این باورند که هنگام ارزیابی خطر بیماری می توان قد افراد را در نظر گرفت. به عنوان مثال به راهکارهای پیشگیری از بیماری های مرتبط با قد افراد و تشخیص بیماری تا حدودی اشاره کرد.

البته اگر در تشخیص بیماری بتوان فاکتور قد را در نظر گرفت، مطالعات بیشتری مورد نیاز است و محققان در نظر دارند مطالعات بیشتری در این مورد انجام دهند.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما