رابی کولترین بازیگر اسکاتلندی بازیگر نقش هاگرید در فیلم های هری پاتر در سن 72 سالگی درگذشت.

صادر شده در:

رابی کولترین، کمدین و بازیگر شخصیت کودکانه که صدها نقش به عنوان روانشناس حل جرم در سریال تلویزیونی Cracker و هاگرید نیمه غول زیبا در فیلم های هری پاتر داشته است. او 72 سال داشت.

بلیندا رایت، نماینده کولترین، گفت که او روز جمعه در بیمارستانی در زادگاهش اسکاتلند درگذشت، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد. او تنها در یکی از ستایش‌هایی که از او شد، او را به‌عنوان «از نظر قانونی باهوش» و «بسیار باهوش» توصیف کرد.

رولینگ، نویسنده «هری پاتر»، که برای دهه‌ها می‌گفت کول‌ترین انتخاب اول او برای بازی در نقش هاگرید است، جمعه در توییتی نوشت که او یک «استعداد فوق‌العاده و بی‌نظیر» است.

او نوشت: “خیلی خوش شانس بودم که او را شناختم، با او کار کردم و با او خندیدم.”

آنتونی رابرت مک میلان که در روترگلن، اسکاتلند به دنیا آمد، در اوایل بیست سالگی خود بود که شروع به دنبال کردن حرفه بازیگری کرد و نام خود را به افتخار جان کولترین، نوازنده جاز تغییر داد.

او پیش از این کارنامه برجسته‌ای روی پرده داشت، با تیتراژهایی از جمله «مونالیزا»، «راهبه‌ها در فرار» و اقتباس کنت برانا از «هنری پنجم» زمانی که به‌عنوان یک کارآگاه سرکش در «ترقه» به راه افتاد. مجموعه تلویزیونی دهه 1990. او برای سه سال متوالی برنده بهترین بازیگر مرد در جوایز تلویزیونی آکادمی بریتانیا شد.

او در هر هشت فیلم «هری پاتر» به عنوان مربی جادوگر جوان ظاهر شد و نقش‌های مختلفی از جمله رئیس جنایتکار روسی در فیلم‌های هیجان‌انگیز جیمز باند «چشم طلایی» و «دنیا کافی نیست» و پیپ را دارد. نگهبان آقای جگرز در سال 2012 از “انتظارات بزرگ” دیکنز اقتباس شد. او اخیراً برای بازی در نقش یک ستاره تلویزیونی دوست‌داشتنی که ممکن است راز تاریکی را در مینی سریال «گنجینه ملی» در سال 2016 پنهان کند، نقدهای مثبتی دریافت کرده است.

روز جمعه، اریک ادل، یکی از بازیگران سریال Sisters on Running، وقتی از مرگ او مطلع شد، در توییتی گفت که در مورد کولترین صحبت می‌کند و «متعجب است که کجاست».

ادل نوشت: “چه مرد باهوش و فوق العاده ای. یک بازیگر درخشان، یک کمدین غیرمعمول بامزه و یک بازیگر فوق العاده. او همچنین یک دوست بسیار خوب بود.”

رایت گفت که از کولترین خواهرش آنی ری، همسر سابقش رونا جمل و دو فرزندش اسپنسر و آلیس به یادگار مانده است.

(AFP)

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما