راجر فدرر با شکست پرده حرفه خود را پایین می آورد اما همچنان در کنار دوست و رقیب قدیمی خود رافائل نادال می درخشد | CNNCNN

دوران حرفه ای راجر فدرر ممکن است در روز جمعه با شکست به پایان برسد، اما پنج دقیقه تشویق ایستاده پس از آن شاهدی بر اثر منحصر به فرد و پاک نشدنی او در تنیس بود.

چاپلوسی جمعیت، تشویق های به ظاهر بی پایان و شعارهای “راجر، راجر، راجر” باعث گریه فدرر شد.

او پس از بازی گفت: “من خوشحالم، نه ناراحت.” آرنا.

من از بستن بند کفشم برای آخرین بار لذت بردم. همه چیز آخرین بار بود.

پس از 24 سال برتری در زمین – بیش از 1500 بازی، 103 عنوان انفرادی و 20 قهرمانی بزرگ – این آخرین بازی رقابتی فدرر بود.

تای بریک حماسی که پیروزی را برای این زوج آمریکایی رقم زد، نه تنها پایانی مناسب برای مسابقه‌ای بود که اگرچه شدید و اغلب احساسی بود، اما در عظمت و کیفیت خود فراتر از انتظارات بود، بلکه حرفه‌ای بود که لحظات بسیاری از نبوغ را به وجود آورد و شادی را برای آنها به ارمغان آورد. زیاد.

راجر فدرر از تیم اروپا پس از آخرین بازی خود در ورزشگاه O2 Arena در 23 سپتامبر 2022 در لندن، انگلستان، احساسات خود را نشان می دهد.

برای یک رقابت سه روزه بین تیم‌هایی از اروپا و سایر نقاط جهان که از زمان اولین حضورش در سال 2017 به ندرت بیش از یک میدان نمایشگاهی احساس می‌شد، اعلام بازنشستگی فدرر به بازی آخر این هفته اعتبار بخشید.

در حالی که این رقابت ها که شامل 9 مسابقه انفرادی و سه مسابقه دو نفره است، ممکن است قبلاً توجه جهانی ناچیزی را به خود جلب کرده باشد، نسخه امسال بدون شک یکی از بزرگترین رویدادهای تنیس سال است.

البته، این تا حد زیادی به دلیل سوان سونگ فدرر بودن او بود، اما به طرفداران تنیس نیز چیزی را می‌داد که سال‌ها ندیده بودند: فدرر، نادال، نواک جوکوویچ و اندی موری همه سالم هستند و در یک تورنمنت با هم رقابت می‌کنند. .

شکی نیست که پست‌های این چهار ستاره در شبکه‌های اجتماعی در هفته منتهی به این رویداد حس نوستالژیکی را برای طرفداران ایجاد می‌کرد. گروه چهار نفره گرمای واقعی را نسبت به یکدیگر نشان دادند، شبیه به گروهی از دوستان مدرسه ای که سال ها با هم نبودند، در حالی که آنها در مناظر لندن کاوش می کردند.

با این حال، شاید احساس نوستالژی نه تنها از جام لیور 2022 که پایان دوران طولانی و برنده فدرر بود، بلکه از این واقعیت که سرانجام آغاز پایان عصر طلایی تنیس را تأیید کرد، ناشی شد.

با توجه به اینکه نادال، جوکوویچ و موری در 30 سالگی همگی از غیبت طولانی مدت در طول دوران حرفه‌ای خود رنج می‌برند، بازنشستگی نهایی آن‌ها اکنون در ورزش بزرگ است.

موری با بازیگوشی در صفحه اینستاگرام خود گفت: آن چهار بازیکن – «سه نفر بزرگ به اضافه چند دلقک» – هرگز به طور رسمی در همان تورنمنت زیبا نخواهند شد.

فدرر در بازی روز جمعه ارسال می کند.

دستاوردهای فدرر در زمین در میان بزرگان بازی مردان خواهد بود – اگرچه او بدون شک در بین سه تیم برتر قرار دارد – شکی نیست که او عالی ترین تنیسوری است که تا به حال یک راکت به دست آورده است.

تا حد زیادی به دلیل نحوه بازی او، هیچ کس دیگری در این ورزش تحسین جهانی، تأیید یا تبدیل به نمادی فرهنگی مانند سوپراستار زیبای سوئیسی را به خود جلب نکرده است.

در بیشتر دوران حرفه ای خود، به نظر می رسید فدرر به جای دویدن، در اطراف زمین پرسه می زد، قفل هایش جاری می شد و از روی هدبندش می پرید، در حالی که زیبایی یک دست وحشیانه او به نمادین ترین و قابل تشخیص ترین شوت تنیس در تمام دوران تبدیل شد.

و مهمتر از همه، زیبایی بازی او – در اوج قدرت – موفقیت بی سابقه ای به دست آورد. او اولین بازیکنی بود که رکورد قبلی 14 عنوان گرند اسلم مردان را که در اختیار پیت سامپراس بود شکست داد و سپس اولین بازیکنی شد که به شماره 20 رسید.

در حالی که ممکن است نادال و جوکوویچ اکنون از مجموع گرند اسلم پیشی گرفته باشند، نبردهای حماسی که فدرر با این دو بازیکن در طول دوران حرفه ای خود داشت، تنها به میراث او افزود.

در روزی دیگر، سه بازی منتهی به خداحافظی نهایی فدرر ممکن بود به خودی خود قابل توجه باشد – دیدار موری و الکس دی میناور بسیار جالب بود – اما امروز به نظر می رسید که آنها برای رویداد اصلی آماده می شوند.

در پایان ست دوم مسابقه موری مقابل دی میناور – که استرالیایی در تساوی بریک ست سوم پیروز شد تا امروز اولین امتیاز تیم جهانی خود را به دست آورد – فدرر شورت و هدبند خود را به تیم اروپا تغییر داد و به نظر آماده بود. به میدان بیایند و انتظاراتی را که به طور پیوسته در داخل عرصه افزایش می یافت، افزایش دهند.

در مصاحبه ای با De Minaur در زمین بعد از بازی، او به نحوه تشویق تیم جهانی در برابر نادال و فدرر اشاره کرد که منجر به هو شدن این بازیکن 23 ساله توسط هواداران شد.

راجر فدرر از تیم اروپا در اولین روز از جام لیور در O2 Arena لندن روز جمعه.

هنگامی که سرانجام نام فدرر در حالی که او وارد زمین می شد اعلام شد، سر و صدای جمعیت به قدری کر کننده بود که صدای گوینده را قبل از پایان معرفی سوئیسی و شریکش نادال، کاملاً خاموش کرد.

زمانی که این بازیکن 41 ساله موفقیت‌هایش را در حین گرم کردن خواندم، با تشویق شدید دیگری مواجه شد، اما بلندترین غرش زمانی بود که فدرر با ضربه ای از راه دور به او و نادال امتیاز داد.

در اکثر مبادلات افتتاحیه، همچنان نمادی در ضربات فدرر وجود داشت که او خود را با دور علامت تجاری خود در سراسر زمین حمل می کرد، اما زمانی که به تعقیب یک شوت از تیافو که دو یارد جلوتر از او فرود نمی آمد، سن در فدرر شروع شد. در حالی که او برای رسیدن به توپ تلاش می کرد، اولین بازی خود را انجام دهند.

این لحظات اغلب اتفاق نمی افتاد، که با توجه به سن او و سه عمل جراحی زانو که انجام داده، ایده خوبی است. در واقع، از آنجایی که او همچنان به نشان دادن تماس فوق‌العاده خود – به ویژه در شبکه – ادامه می‌دهد، جمعیت داخل O2 Arena احتمالاً تعجب می‌کنند که چرا او اصلاً بازنشسته می‌شود.

یک لحظه به ویژه هنگامی که نمایشگرهای بزرگ بازپخش را نشان دادند، صدای نفس های شوکه کننده را از جمعیت برانگیخت. در حالی که یک توپ کوتاه را تعقیب می کرد، فدرر یک فورهند را از شکاف کوچک بین تور و تیرک فشار داد.

او ممکن است آنها را از دست داده باشد، زیرا توپ از بالای دروازه عبور می کرد، اما حتی در آخرین بازی دوران حرفه ای خود، فدرر لحظاتی را خلق می کرد که قبلاً هرگز در زمین تنیس ندیده بود.

فدرر پس از یک جلسه تمرینی قبل از جام لیور 2022 با نادال، جوکوویچ و موری عکس می گیرد.

شاید تعجب آور نباشد که هنوز جادوی زیادی در چیزی باقی مانده است که بسیاری از بینندگان در طول زندگی حرفه ای او به عنوان چوب و نه راکت توصیف کرده اند.

لبخندهای زیادی از سوی فدرر و نادال در اوایل شروع شد، از جمله خنده زمانی که فدرر به وضوح برنامه امتیاز بعدی خود را از دست داد و مجبور شد دوباره به طرف شریک خود بازگردد و باعث شد سوئیسی با خجالت دستان خود را بالا برد. عذر خواهی کردن.

اما با ادامه ست اول، حال و هوای زمین تغییر کرد زیرا ماهیت رقابتی بی‌امان که این دو نفر را در طول سال‌ها به چنین نقاط قوتی تبدیل کرده بود، در نهایت شروع به ظهور کرد.

هنگامی که این دو که توسط هواداران “ویدال” لقب گرفتند، ست اول را با نتیجه 6-4 به پایان رساندند، جو داخل ورزشگاه در آستانه پارتی قرار گرفت.

اما بدون اشتباه کردن، سوک و تیافو به هیچ وجه خوشحال نشدند که غلت بزنند و اجازه دهند فدرر با یک پیروزی آسان به سمت غروب آفتاب حرکت کند. این دو آمریکایی در اوایل ست دوم شکست خوردند زیرا به نظر می رسید که جو مهمانی را خراب می کنند، اما فدرر و نادال خیلی زود شکست خوردند تا برابری را بازگردانند.

راجر فدرر بعد از مسابقه تنیس لیور کاپ بلند می شود.

بهترین مسابقه این مسابقه با تساوی 5-5 بود که نادال 6 امتیاز شکست را نجات داد – از جمله یکی از ضربه های متوالی فدرر که تشویق شدید جمعیت را به دنبال داشت – تا این زوج در آستانه سقوط قرار بگیرند. برنده شدن

اما سوک سپس یک سرویس ظاهری خود را اجرا کرد تا گروه را به تای بریک بکشاند، جایی که فدرر – و کل زمین – فکر کردند که یک آس فرستاده است، اما با صدای “اجازه” داور که با صدای بلند هو شده بود، استقبال شد. توسط کل عرصه

تساوی چشمگیر دو نفره آمریکایی مهر ست دوم را شکست و منجر به تای بریک حماسی شد.

درامی که در ست سوم به وجود آمد – برتری 3-0 توسط فدرر و نادال باز شد و هدر رفت، فورهند وحشیانه ای که تیافو به پشت فدرر شلیک کرد و یک آس از فدرر با تشویق های ایستاده استقبال کرد – پایانی مناسب برای یک حرفه بی نظیر بود.

در نهایت، ناتوانی فدرر برای کسب پیروزی چندان مهم نبود، و احساسات در سخنرانی خداحافظی او – او به سختی می‌تواند از حمایت خانواده‌اش در طول دوران حرفه‌ای‌اش غلبه کند – همسرانش را نیز تضعیف کرد. . شریک اشک

فدرر در این باره گفت: این یک جشن است. این دقیقاً همان چیزی بود که در نهایت می‌خواستم، دقیقاً همان چیزی که به آن امیدوار بودم.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم