رالف رانگنیک؛ مردی که می خواهید بیشتر در مورد او بدانید

[ad_1]

به گزارش “ورجهش سه”، پس از برکناری وت گونار سالشر، تعدادی از گزینه ها به عنوان سرمربی جدید شیاطین سرخ معرفی شدند و در نهایت برای نام فردی که بیشتر در این زمینه تلاش خواهد کرد، نام زیادی به وجود آمد. از ورزش او در این سال ها نقش برجسته و مهمی در فوتبال آلمان داشت. مربیان نسل طلایی در این کشور هستند.
رالف رانگنیک یکی از معدود افرادی است که به عنوان مدیر تمرین و ورزش موفقیت های چشمگیری داشته و کمک شایانی به فوتبال آلمان کرده است. او متولد 29 ژوئن 1958، فوتبال حرفه ای خود را با بازی در تیم دیگری از اشتوتگارت در سال 1976 آغاز کرد و تا سال 1988 برای ساوتهمپتون، هیلبرون، اولم 1984، ویکتوریا باکناگ و لیپولدزوایلر بازی کرد. او در سه تیم آخر بازی کرد. بازیکن – مربی.

رنگانیک از معدود افرادی است که هم در آموزش و هم در کارگردانی ورزشی موفقیت چشمگیری داشته است

رانگنیک در 21 سالگی به مدت یک سال در دانشگاه ساسکس زبان انگلیسی خواند و عاشق فوتبال انگلیس شد. او در دوران بازی خود علاقه زیادی به مربیگری داشت، در دوران بازی خود توانست شایستگی مربیگری خود را کسب کند و در مقاطعی به عنوان مربی بازیکن تجربه کسب کرد. Ranganik اولین تجربه مربیگری خود را با اشتوتگارت در بوندسلیگا در سال 1999 تجربه کرد. در 3 می 1999، رانگنیک برای پنج بازی آخر هدایت اشتوتگارت را برعهده گرفت و در لیگ یازدهم شد. اولین فصل کامل او در بوندسلیگا از سال 1999 تا 2000 بود، زمانی که او این باشگاه را در رده هشتم لیگ قرار داد، که یک رتبه افتخاری نیز بود.

جام اینترتوتو در بوندسلیگا به اشتوتگارت کمک کرد تا به نیمه نهایی جام حذفی و 16 تیم برتر جام یوفا برسد، اما فصل بعد شرایط سخت بود، اما تیمش حتی در نیمه راه هم در فرم خوبی قرار نداشت. منطقه پاییز پس از حذف شدن از جام یوفا در فوریه 2001، اشتوتگارت رنگانیک را حذف کرد. وارنیک در فصل بعد هدایت هانوفر را در بوندسلیگا 2 بر عهده گرفت و پس از 13 سال به بوندسلیگا بازگردانده شد و تا سال 2004 در آنجا ماند.

رنگانیک در دوران بازی خود توانست واجد شرایط مربیگری شود

رانگنیک در سال 2004 هدایت شالکه 04 را بر عهده گرفت که نقطه عطفی و سکوی پرتابی برای سال های مربیگری او بود. در فصل 05–2004، او توانست شالکه را به فینال جام حذفی برساند، اما در نهایت مغلوب بایرن مونیخ شد. در فصل بعد او در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشت، اگرچه از مرحله گروهی حذف شد، اما اجازه حضور در این جام معتبر کافی بود تا رنگینیک برای هواداران این باشگاه نمره قبولی بگیرد. این موفقیت ها باعث شد تا کارشناسان فوتبال رالف رانگنیک را به عنوان یک پدیده در تمرینات فوتبال آلمان بشناسند.

در فصل 2006، رانجینیک تصمیم عجیبی گرفت تا در لیگ منطقه ای 1899 (رده سوم فوتبال آلمان) به عنوان سرمربی هوفنهایم بازی کند و این تیم را طی سه سال به صدر فوتبال آلمان یعنی بوندسلیگا رساند. رکورد رنگنیک هر سال درخشان تر می شود و او روز به روز طرفداران فوتبال بیشتری را به خود جذب می کند. او تا سال 2011 برای هوفنهایم بازی کرد و با 79 برد، 43 تساوی و 44 شکست به دوران حرفه ای خود پایان داد و فصل بعد جایگزین فلیکس ماگات در شالکه 04 شد. او در این فصل لیگ قهرمانان اروپا یکی از بازیکنان اصلی بود و در دو بازی متوالی به نیمه نهایی رسید و اینتر را با نتیجه 7-3 شکست داد، اما مقابل منچستر حذف شد. مشترک. در پایان فصل، رنگنیک به دلیل سندرم خستگی بیش از حد از سرمربیگری شالکه استعفا داد. او تا سال 2015 به مدت سه سال مدیر ورزشی باشگاه بود، اما در فصل 2015، زمانی که لایپزیگ در بوندسلیگا 2 حضور داشت، به عنوان سرمربی انتخاب شد و در این تیم در بوندسلیگا 1 به مقام دوم رسید. او پس از دو سال وقفه از سمت های مدیریتی در تیم های تحت مالکیت ردبول، بار دیگر هدایت لایپزیگ را در فصل 19-2018 بر عهده گرفت و در نهایت جولیان ناگلزمان جایگزین او شد. این آخرین تجربه او به عنوان مربی است.

ماندن روی نیمکت لایپزیگ آخرین تجربه مربیگری او بود

پیشگامی در فلسفه

رنگنیک در طی این سال ها در کسب نتایج قابل قبول و کسب جایگاه در بین بهترین مربیان موفق بوده است. او برای خود شخصیت قابل احترامی ایجاد کرده است، اما چگونه به این نتایج رسیده است؟
او فلسفه نمایشنامه را که در مصاحبه های زیادی درباره آن صحبت کرده است، اتخاذ می کند. Ranganik یک مربی پیشگام است. او اولین مربی ای بود که از تحلیل بازی های ویدیویی استفاده کرد. تکنیک او که به پرسینگ گگ معروف است، با فشار بر مدافعان حریف و بستن فضا با دویدن زیاد، سبک جدیدی از بازی را وارد فوتبال می کند. او معتقد است که بهترین شانس، گرفتن توپ در هشت ثانیه پس از از دست دادن توپ به حریف است و بیشترین گل ها در 10 ثانیه پس از مالکیت توپ به ثمر می رسد. تیم های او سریع بازی می کنند و با پاس های قطری، کناره های بازی مدام در حال تغییر هستند و توپ به فضای خالی زمین می رود.

Rangnik یک مربی پیشرو و یکی از کاربران پیشرو در تجزیه و تحلیل بازی های ویدیویی است.

لایپزیگ رنگارنگ و ردبول با افتخار به سبک فوتبال تیم سالزبورگ نگاه می کنند که به آن ها فوتبال مدرن تزریق کرده است. این تیم زمانی که در سال 2015 به لایپزیگ پیوست، در بوندسلیگا 2 حضور داشت و در فصول اخیر همواره مدعی عنوان قهرمانی بوندسلیگا بوده است. او از سال 2012 به عنوان مدیر ورزشی تیم دوم ردبول سالزبورگ شروع کرد و سعی کرد این فلسفه را برای تیم اتریش به فوتبال تزریق کند که عملکرد درخشانی هم داشت. سالزبورگ رکورد گلزنی اتریش (46 گل در 10 بازی) را شکست و یک بازی باشکوه را 4-3 واگذار کرد. در سال 2016، فیلیپ آلترمن، روزنامه نگار گاردین، نوشت: “سالزبورگ تحت رهبری مدیر ورزشی خود، رالف رانگنیک، فوتبال جذابی بازی می کند و آنها عموما روی بازیکنان جوان زیر 24 سال سرمایه گذاری می کنند.” بار
زمانی که ناگلزمن برای اولین بار به عنوان دستیار تیم زیر 17 سال به هوفنهایم پیوست، وارنیک سرمربی بود. این دو بارها از یکدیگر تعریف و تمجید کرده اند و از ناگلزمن به عنوان شاگرد بازی های رنگی یاد می شود.

از ناگل زمان به عنوان شاگرد بازی های رنگی یاد می شود.

گزینه هایی برای پروژه های بزرگتر
پس از یک سال وقفه تحت رهبری شالکه، رنگینیک مسئولیت سالزبورگ و لایپزیگ ردبول را در سال 2012 بر عهده گرفت. این قطعا یک چالش بزرگ برای او است. این تیم ها برای اولین بار در سه سال اخیر توانسته اند با تزریق تجربه خود در سه سال تجربه خود را به بالاترین سطح کشور خود برسانند.

او برای فصل 19-2018 یکی از دلایل موفقیت خود را با لایپزیگ بیان کرد: این تیم موفق بود زیرا با تمام بازیکنان تیم ما قبلاً به عنوان مدیر ورزشی قرارداد بسته بودم. رابطه خوب بین ما این در دراز مدت غیرممکن خواهد بود.”
رالف رانگنیک که پس از استعفا از سرمربیگری به مدیریت لایپزیگ پیوست، به جذب استعدادهای این باشگاه کمک کرد. او معتقد است که اصل “Three K” به معنای “سرمایه، مفهوم، شایستگی” در آلمانی به معنای پول، مفهوم و صلاحیت و ادغام آنها، تیم های درون ردبول را به با استعدادترین باشگاه ها تبدیل کرده است. چندین ستون وجود دارد که بر مدیران ورزشی باشگاه تأثیر می گذارد: تیم اول، آکادمی، بسته پزشکی و جذب. او گفت: “ما آن را به عنوان یک تکه چوب بزرگ می بینیم که با کمک اره برقی به 500 قطعه تبدیل می کنیم و نقش ما این است که مطمئن شویم هر تکه ای برای شفای هر بازیکن داریم.” “ما به همه در باشگاه کمک می کنیم. رفاه.”

مدیریت در قلب هر مربی است، آنها هرگز آن را نمی دانستند

اکنون می بینیم که آنها کجا هستند و در آن زمان از تصمیم گیری درست احساس خوبی دارند. درست است که هر دو باشگاه پول پرداخت کرده اند، اما وارنیک می گوید: “آنها تنها باشگاه گران قیمت نیستند. سالزبورگ در پنج سال گذشته بیش از 200 میلیون یورو از فروش بازیکن داشته است.”
در حالی که نقش رنگینیک به عنوان مدیر ورزشی او را مجبور به برداشتن یک گام به عقب و رویکردی گسترده تر کرده است، او هرگز از این واقعیت غافل نبوده است که مدیریت در قلب هر مربی قرار دارد.

او گفت: “استراتژی ها، تناسب اندام و قوانین بسیار مهم هستند، اما آنها تنها آخرین راه حل هستند. وظیفه من بهبود بازیکنان است. اگر بازیکنان فکر می کنند که شما در حال بهبود آنها هستید، از شما به عنوان یک مدیر پیروی می کنند.” این کار شایسته ای است و باید به همین جا ختم شود.»

اگر بخواهیم ویژگی های مدل مدیریت رنگ را بررسی کنیم به موارد زیر می رسیم:

1- علاقه زیادی به جذب بازیکنان زیر 24 سال دارد. اگر دلیل این امر را پیدا کنیم بار دیگر به سبک بازی تیم های تحت هدایت او می رسیم چرا که برای این سبک بازی دویدن و آمادگی بدنی بالای بازیکن لازم است. آنها از استعدادها برای کمک به سبک بازی خود استفاده می کنند. این در سعادت آنان آشکار است; بازیکنانی مانند نبی کیتا، ارلینگ هالند، سادیو مانه، تیمو ورنر و بسیاری دیگر.
2- انتخاب مربی که بتواند سبک خود را ادامه دهد. پس از استعفای رنگینیک از سرمربیگری لایپزیگ، ناگلزمن را برای فصل بعد انتخاب کرد. ناگلزمن به عنوان سرمربی بعد از رانگنیک بهترین گزینه برای حفظ فلسفه لایپزیگ بود. فردی که دستیار ونگرنهایم در هوفنهایم بود و توانست سرمربی هوفنهایم در لیگ قهرمانان اروپا شود. رنگانیک از او استقبال گرمی کرد.
باید دید رنگینیک پس از هدایت منچستریونایتد چه تغییراتی در سبک بازی باشگاه ایجاد خواهد کرد و چه نقشی در جذب سرمربی جدید خواهد داشت. در حال حاضر از مائوریسیو پوچتینو به عنوان گزینه طولانی مدت سرمربیگری یونایتد یاد می شود، اما شش ماه از حضور در فوتبال می گذرد و تا آن زمان، عملکرد رنگینیک می تواند به نقش تصمیم گیری در نیمه قرمز منچسترسیتی بیفزاید.

شهاب همتی

[ad_2]

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما