راهنمای سازماندهی کمد دیواری بدون قفسه

برخورد روزانه با یک کمد شلوغ واقعاً استرس زا است. به خصوص زمانی که کمد دارای قفسه نباشد، این بهم ریختگی بیشتر به چشم می آید. برعکس، هر بار که یک کمد تمیز و مرتب را باز می کنید، پر انرژی می شوید و احساس خوبی خواهید داشت. چیدمان کمد بدون قفسه ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، زیرا قفسه ای برای مرتب کردن لباس ها و وسایل ندارد. در این صورت چه باید کرد؟

در ادامه این مقاله به نکاتی برای فراموش کردن کمد شلوغ و بدون قفسه اشاره خواهیم کرد. اگر در چیدمان کمد اتاق خود با چالشی روبرو هستید، مقاله زیر برای شما مناسب است. تا پایان این مقاله می توانید کمدهای منزل خود را به بهترین شکل ممکن مرتب کنید و به راحتی به وسایل و لباس های داخل کمد دسترسی داشته باشید.

قبل از شروع به چیدمان کمد، تمام وسایل را خالی کنید

برای شروع چیدمان کمد دیواری بدون قفسه، اولین قدم این است که تمام وسایل کابینت را تخلیه کنید. لباس ها را به سه دسته تقسیم کنید:

  • لباس هایی که روزانه استفاده می کنید.
  • لباس هایی که دیگر نمی پوشید و می خواهید اهدا کنید.
  • لباس های کهنه و غیر قابل استفاده.

این تقسیم بندی سرعت شما را در سازماندهی کمد افزایش می دهد. در ادامه این مرحله لباس ها و وسایل را بر اساس نوعشان تقسیم بندی کنید. به عنوان مثال: انواع تی شرت، انواع شلوار جین، لوازم جانبی و غیره.

با نظم و ترتیب، زمان تمیز کردن کمد است. حالا که تصمیم گرفتید کمد را مرتب کنید، این کار را با دقت و دقت انجام دهید. تمام دیوارها، کف کابینت و آویزها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. اگر کابینت پر از گرد و غبار است، قبل از پاک کردن، جاروبرقی بکشید. پس از انجام این مراحل، شما آماده نصب کابینت بدون قفسه هستید.

1- جعبه های پلاستیکی. در چیدمان کمد دیواری بدون قفسه موثر است

اگرچه لباس های تا شده را می توان در کمد گذاشت، اما بهتر است این کار را نکنید. با استفاده از جعبه های پلاستیکی، پارچه ای یا چوبی می توانید کمد لباس خود را مرتب کنید. استفاده از باکس های مختلف در چیدمان کمد دیواری بدون قفسه نه تنها کابینت را مرتب نگه می دارد، بلکه در زیبایی بصری آن نیز تاثیر بسزایی دارد. برای نظم دادن به کمد خود می توانید از جعبه های پلاستیکی با رنگ های مختلف برای گروه بندی وسایل مشابه استفاده کنید. به عنوان مثال، تمام پیراهن ها را در جعبه خاکستری، شلوارها را در جعبه زرد و پیراهن ها را در جعبه آبی قرار دهید. (رنگ ها تصادفی هستند، می توانید از همان جعبه ها استفاده کنید. همه چیز به سلیقه و تصمیم شما بستگی دارد.)

2- برای چیدمان یک کمد دیواری کوچک از آویزهای گردان استفاده کنید

آویزهای گردان یکی از ارگانایزهای مناسب کابینت دیواری بدون قفسه است و به راحتی می توان آن را روی قفسه کمد قرار داد. آویزهای چرخشی سرهای مختلفی دارند. بنابراین می توان از آنها برای آویزان کردن وسایل مختلف مانند روسری، کراوات، کیف و کمربند استفاده کرد. این نوع چوب لباسی برای استفاده بهینه از فضای داخلی کابینت به خصوص کمدهای دیواری کوچک بسیار مناسب است. اگر فضای داخلی کمد کاملا پر است، خرید کمد لباس برای نگهداری لباس های آویزان نشده ایده خوبی نیست. با خرید یک کشو فضای بیشتری برای آویزان کردن لباس ها در کمد خواهید داشت.

3- لوگوهای متحرک. موثر در طبقه بندی کابینت با عمق زیاد

اکثر مردم با قفسه های ثابت متصل به دو طرف کابینت دیواری آشنا هستند. برای چیدمان کمد دیواری بدون قفسه از مدل جدیدتری از سلطنتی به نام بالابر یا ژاکت سلطنتی استفاده می شود. این قفسه ها شامل یک میله ثابت برای آویزان کردن لباس ها و یک جک متحرک می باشد. با کمک این جک می توانید جک من را باز و بسته کنید و به لباس ها دسترسی پیدا کنید. برای استفاده بهینه و سازماندهی فضای داخلی کابینت، افراد از قفسه متحرک و قفسه ثابت در ارتفاع کم استفاده می کنند. در چنین شرایطی می توان از فضای پایین قفسه ها برای قرار دادن جعبه های لباس، کیف و کفش استفاده کرد. اگر کمد شما ارتفاع و عمق زیادی دارد، استفاده از قفسه متحرک را فراموش نکنید.

راهنمای سازماندهی کمد دیواری بدون قفسه

4- از فضای پشت درب کمد غافل نشوید

اگر کمد شما دارای عمق استاندارد است، به راحتی می توانید به فضای پشت در تکیه کنید. با استفاده از رخت آویزهای مختلف که معمولاً به در چسبانده می شوند، می توانید لباس های کوچکتر و سبک تر را در کمد جا دهید. مثلا شال، روسری، کراوات، کلاه، کیف و کمربند گزینه های مناسبی برای این نوع آویزها هستند. همچنین به جای آویز می توانید چند قلاب پشت درب کابینت نصب کنید. اینکه بهتر است از چوب لباسی یا قلاب استفاده کنید به فضای داخلی کابینت و تصمیم شما بستگی دارد. نکته اصلی استفاده بهینه از فضای موجود است.

5- درخواست قفسه چوبی. بهترین انتخاب برای چیدمان کمد اتاق خواب

گاهی اوقات استفاده از جعبه های پلاستیکی و قفسه های متحرک در کمد دیواری فضای کافی را برای چیدمان کمد دیواری بدون قفسه فراهم نمی کند. در چنین شرایطی بهترین کار این است که برای کمد دیواری قفسه های چوبی یا فلزی سفارش دهید. با قفسه های چوبی دیگر در مرتب کردن لباس ها و وسایل داخل کمد سردرگم نخواهید شد.

گروه بیلج پروداکشن عرضه کننده جدیدترین وسایل دکوری اتاق خواب

در این مطلب به روش های مختلف چیدمان کمد دیواری بدون قفسه اشاره کردیم. استفاده از جعبه های پلاستیکی انواع آویزهای متحرک و آویزهای پشت درب گزینه مناسبی برای نظم بخشیدن به فضای داخلی کمد است. اما گاهی این روش ها جواب نمی دهد و باید به فکر یک تغییر اساسی بود. فروشگاه بلج با 30 سال تجربه در زمینه طراحی و ساخت مصنوعات چوبی و دکوراسیون اتاق خواب آماده کمک به شما می باشد. برای سفارش قفسه های چوبی در کمد و یا خرید انواع کمدهای جلبی و سایر محصولات چوبی می توانید از کارشناسان حرفه ای این گروه کمک بگیرید. برای مشاهده و خرید محصولات فروشگاه بلج به وب سایت این مجموعه به نشانی bolej.ir مراجعه کنید و یا برای مشاوره با شماره 02153138 تماس بگیرید.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما