راه اندازی یک ائتلاف جهانی جدید برای پایان دادن به ایدز در کودکان تا سال 2030

اتحاد جهانی جدید برای پایان دادن به ایدز کودکان تا سال 2030، متشکل از آژانس‌های سازمان ملل، گروه‌های جامعه مدنی، دولت‌ها و شرکای بین‌المللی، در کنفرانس تاریخی بین‌المللی ایدز اعلام شد که رو به پایان است. مونترالکانادا، روز سه شنبه.

نسلی سالم و روشنفکر

لمفو نتکو از لسوتو در سخنرانی خود در کنفرانس، سفر خود را از تشخیص ناگهانی HIV تا پیشگامی در برنامه مادر به مادر برای مبارزه با انتقال HIV در دوران بارداری به اشتراک گذاشت. خانم نتیکو زمانی که تشخیص داده شد بارداری را برجسته کرد اهمیت رهبری جامعه در مبارزه با HIV:

او به نمایندگان گفت: «برای موفقیت ما، به نسلی از جوانان سالم و روشن‌فکر نیاز داریم که آزادانه درباره HIV صحبت کنند و به خدمات و حمایت‌هایی که برای محافظت از خود و فرزندانشان در برابر HIV نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

Mother2mothers به ​​مدت هشت سال متوالی به حذف انتقال اچ‌آی‌وی از مادر به فرزند برای مراجعین ثبت‌نام‌شده ما دست یافته است – نشان می‌دهد وقتی به زنان و جوامع اجازه می‌دهیم راه‌حل‌هایی متناسب با واقعیت‌های خود ایجاد کنند، چه چیزی ممکن است.

تمرکز خانم نتکو بر رهبری جامعه اکنون توسط منابع ائتلاف بین المللی حمایت خواهد شد.

چهار رکن عمل

ذینفعان اتحاد با هم چهار ستون اقدام جمعی را شناسایی کردند:

  1. بستن شکاف درمانی بین دختران نوجوان شیرده و زنان مبتلا به HIV و بهبود تداوم درمان.
  2. پیشگیری و تشخیص عفونت های جدید HIV در دختران نوجوان و زنان باردار و شیرده.
  3. انجام آزمایش‌های در دسترس، درمان بهینه و مراقبت جامع برای نوزادان، کودکان و نوجوانان در معرض HIV و زندگی با آن.
  4. پرداختن به برابری جنسیتی، موانع اجتماعی و ساختاری برای دسترسی به خدمات.

موفقیت بالقوه اتحاد به ماهیت متحد کننده آن بستگی دارد. وینی بیانیما، مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل در مورد اچ آی وی/ایدز، می گوید: «با ترکیب داروهای جدید بهبود یافته با تعهد سیاسی جدید و فعالیت اجتماعی قاطعانه، ما می توانیم نسلی باشیم که ایدز را در کودکان از بین ببریم. ما می توانیم با این پیروز شویم – اما فقط با هم می توانیم برنده شویم.”

برنامه مشترک سازمان ملل متحد در مورد اچ آی وی/ایدز گفت که تنها از طریق همکاری در تمام سطوح جامعه می توان راه حل های جامعی برای جلوگیری موثر از انتقال HIV یافت.

با بومی‌سازی راه‌حل‌ها، در حالی که تعهد و منابع را در سراسر جهان بسیج می‌کند، هدف این اتحاد تحریک نوآوری و ارتقای برتری فنی مورد نیاز برای حل این مشکل مبرم است.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما