راه اندازی H1: دسترسی به مقادیر زیادی از داده های پزشکی

[ad_1]

استارت آپ حدود 15 میلیون پزشک در سراسر جهان وجود دارد و آریل کاتز می تواند اطلاعات دقیقی در مورد حدود 10 میلیون نفر از آنها از جمله مهارت های آنها، تحقیقات در حال انجام، مقالات منتشر شده، آزمایش های بالینی، بیمه و مراجع شبکه به شما بدهد. اجتماعی. آریل 28 ساله اخیراً به عنوان یکی از 30 کارآفرین برتر مجله فوربس انتخاب شده است. او یکی از بنیانگذاران استارتاپی به نام H1 است.

آنها اطلاعاتی در مورد خدمات بهداشتی از سراسر جهان در وب سایت هایی مانند LinkedIn جمع آوری کرده اند تا شرکت های داروسازی و بیوتکنولوژی بتوانند بهترین پزشکان را برای انجام آزمایشات بالینی انتخاب کنند یا درمان های جدید را به آنها آموزش دهند. او می گوید: «H1 یک پلت فرم جهانی برای تمام متخصصان پزشکی در سراسر جهان است و شما می توانید هر چیزی را که در مورد آنها می خواهید در آنجا پیدا کنید.

اخیراً، شرکت‌های معروفی مانند Novartis و AstraZeneca از H1 استفاده کرده‌اند و آنها را بر آن داشته تا تصمیم بگیرند که شرکت خود را فراتر از حوزه علوم زیستی گسترش دهند و این داده‌ها را در اختیار بیمارستان‌ها، شرکت‌های بیمه سلامت، استارت‌آپ‌ها و بیماران قرار دهند. او می گوید: «در 10 سال آینده، برای 10 سال آینده، هر سایتی در اینترنت که اطلاعاتی در مورد پزشکان داشته باشد، توسط H1 کمک شده است.

با نگاهی به سرعت شرکت در افزایش سرمایه، سرمایه گذاران موافق هستند. H1 دو بار در کمتر از یک سال سرمایه خود را افزایش داده است و اکنون حدود 750 میلیون دلار ارزش دارد. پالین یانگ، شرکت سرمایه گذاری Altimeter Capital گفت: صنعت مراقبت های بهداشتی فاقد منابع دقیق و قابل اعتماد برای متخصصان پزشکی است. اپیدمی کرونا برای آنها مانند تلنگری بود که بدانند اقداماتشان مؤثر نبوده است. آنها باید از نرم افزار استفاده کنند تا کار خود را بهتر انجام دهند. “من فکر می کنم H1 از همه آنها جلوتر بود و به موقع نیاز را تشخیص داد.”

زمانی که H1 در ژانویه 2020 وارد سیستم شتاب وای فای شد، تنها 10 کارمند در ایالات متحده داشت (وای فای شرکتی است که از استارتاپ ها پشتیبانی می کند و بیش از 3000 شرکت را راه اندازی کرده است). آنها ابتدا با جمع آوری داده های پزشک و سپس روی آوردن به منابع عمومی مانند وب سایت های بیمارستان ها، وب سایت های آزمایشات بالینی شروع کردند. org و تعداد سوابق پزشکی. تقریباً در همین زمان بود که کاتز و یکی دیگر از بنیانگذاران، ایان ساکس، تصمیم گرفتند که جهانی شوند، نه تنها بر داده های بازار ایالات متحده تمرکز کنند. و بنابراین، دو هفته قبل از شروع قرنطینه کرونا، آنها اولین دسته خود را دریافت کردند.

در زمینه شرکت های داروسازی مرسوم است که با یک شرکت مشاوره تماس گرفته و صدها هزار دلار به آنها بپردازند تا لیستی از بهترین پزشکان متخصص در یک بیماری خاص را ارائه دهند. اما H1 کار را برای آنها آسان کرده است. تنها کاری که آنها اکنون باید انجام دهند این است که به سادگی یک مجوز نرم افزار از H1 خریداری کنند تا با استفاده از وب سایت به اطلاعات جامع جهانی دسترسی پیدا کنند.

کاتز تقریباً یک دهه است که داده های پزشکی را مدیریت می کند. او اولین شرکت خود را زمانی که دانشجوی سال سوم دانشگاه بود راه اندازی کرد. در آن زمان، او در فکر گرفتن دکترا در علوم اعصاب بود. طولی نکشید که او متوجه شد که هیچ پایگاه داده متمرکزی برای دانشجویان وجود ندارد که ببیند دانشجویان دکترا کدام برنامه های تحقیقاتی را می پذیرند.

او به همراه چند تن از دوستانش ابزاری را ایجاد کرد که اطلاعات مربوط به تحقیقات علمی را از وب سایت دانشگاه جمع آوری می کرد و حساب های کاربری برای مربیان ایجاد می کرد تا دانشجویان بتوانند برنامه تحقیقاتی مناسب را برای خود بیابند. در سال 2016، او شرکت خود را فروخت و به مدت شش ماه به هند نقل مکان کرد. در آنجا، از طریق یک دوست مشترک، با ساکس، که در اواخر دهه 1990 برای راه اندازی یک شرکت داده های مالی به هند آمده بود، آشنا شد.

ساکس که اکنون در نیویورک زندگی می کند، دانش عمیقی از داده ها داشت و بیش از دو دهه در زمینه جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها کار و تحقیق کرده است. در سال 2018، این دو تصمیم گرفتند H1 را تأسیس کنند. هدف جمع آوری داده های عظیم از صنعت مراقبت های بهداشتی است.

او می‌گوید: «در سطح استراتژیک، هر دوی ما ارتباط نزدیکی با هم داریم، اما در فعالیت‌های روزانه‌مان، همه ما تنها هستیم. ساکس بر پلتفرم های داده نظارت دارد، در حالی که کاتز بر سایر جنبه های تجارت از جمله فروش، بازاریابی و امور مالی نظارت دارد. تا سال 2020، این شرکت از 10 کارمند در ایالات متحده به 188 کارمند افزایش یافته است و صدها کارمند بین المللی را استخدام می کند. H1 در حال حاضر داده های 160 میلیون مجله معتبر، 350000 کارآزمایی بالینی، 8 میلیارد خسارت بیمه و سایر داده های مرتبط را جمع آوری می کند.

H1 به دنبال گسترش شبکه جهانی پزشکان خود با کمک سرمایه گذاری های اخیر است. کاتز گفت: “در حالی که پلتفرم ما شامل پزشکان از سراسر جهان است، ما قصد داریم شبکه خود را در آمریکای لاتین، آفریقا و آسیا گسترش دهیم.” یکی از چالش ها این است که در برخی کشورها مانند ماداگاسکار تعداد وب سایت هایی که اطلاعات پزشکی را منتشر می کنند بسیار اندک است. H1 بیش از 100 مشتری دارد و Carevoyance در اوایل سال جاری برای دسترسی بیشتر مشتریان به بازار تجهیزات و لوازم پزشکی استفاده کرد.

وقتی کاتز در مورد آینده شرکتش صحبت می کند، نه تنها دو یا سه سال آینده، بلکه ده سال آینده را می بیند. او امیدوار است که تا پایان دهه آینده، بیماران، شرکت‌های بیمه و سایر استارت‌آپ‌ها همگی از H1 برای یافتن بهترین پزشکان استفاده کنند. او می گوید: «در سیستم های مراقبت های بهداشتی، بسیاری از چیزها قدیمی و ناکارآمد هستند. اما افراد نظام مثل نظام نیستند. “آنها تشنه چیز جدیدی هستند که به آنها کمک کند هوشمندتر کار کنند.”

نویسنده: کیتی جنینگز

مترجم: میریام مرادخانی – دنیای اقتصاد

منبع: فوربس

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما