رایان فاکس گلف باز نیوزلندی، وارث برتر کریکت و راگبی، راه خود را باز می کند | CNNCNN

دنبال کردن حرفه ای در ورزش حرفه ای دشوار است. دنبال کردن راه خانواده سخت است.

حالا تصور کنید هر دو را همزمان انجام دهید.

برای رایان فاکس، حمل میراث دو نسل از بزرگان ورزش نیوزلند، بسیار قبل از ظهور او برای تبدیل شدن به یکی از برترین گلف بازان جهان، یک واقعیت روزمره بود.

اول مرو والاس بود. برای فاکس، او جدی بود، اما برای بقیه کشور، او یک کریکت باز معروف سابق برای تیم ملی و بعداً یک مربی بود.

اگرچه دوران حرفه ای پربار اوکلند به دلیل جنگ جهانی دوم در سطح بین المللی مختل شد، و والاس تنها 13 مسابقه آزمایشی انجام داد، میراث او در این ورزش همچنان قابل توجه بود. هنگامی که او در سن 91 سالگی در سال 2008 درگذشت، یک آگهی ترحیم او را “یکی از بهترین batsmen هایی که نیوزلند تا به حال تولید کرده است” نامید.

والاس در طول تور تیم نیوزلند در انگلستان در سال 1949.

سپس داماد والاس، گرانت فاکس آمد، نامی که نیازی به معرفی برای کسی که با راگبی آشناست ندارد.

فلینتالف افسانه‌ای که اولین برنده جام جهانی در سال 1987 بود، 56 بار برای آل بلکز بازی کرد و به عنوان یکی از بهترین گلزنان این بازی به شهرت رسید و قبل از بازنشستگی به عنوان گلزن تمام دوران تست پوینت‌های این کشور، به شهرت رسید.

والاس و فاکس در دوران سلطنت ملکه الیزابت به دلیل خدماتی که در ورزش خود داشتند به طور جداگانه مورد تجلیل قرار گرفتند.

اگر این یک میراث ورزشی خانوادگی کافی نبود، برادر و پسر والاس – جورج و گریگوری – برای اوکلند کریکت درجه یک بازی کردند.

Grant Fox در طول تور All Blacks در بریتانیا در سال 1989 شروع به بازی می کند.

حالا، پسر گرانت، رایان وجود دارد. دنبال کردن این یک تجارت خانوادگی سخت است، اما با کسب رتبه 26 در جهان و سه پیروزی در تور جهانی DP، این مرد 35 ساله بسیار خوب عمل می کند.

فاکس به CNN The Jazzy Golfer گفت: «خیلی خوب است که سومین نسل از خانواده‌ام هستم که نماینده نیوزیلند هستم. «فکر نمی‌کنم خانواده‌های دیگری باشند که بتوانند این حرف را بزنند.

مطمئنم خانواده هایی هستند که در یک ورزش این کار را انجام داده اند، اما ورزش های مختلف بسیار باحال هستند.

در بزرگ شدن، کریکت و راگبی انتخاب های طبیعی برای فاکس به نظر می رسید و هر دو در سال های دانشجویی خود به خوبی بازی می کردند.

او حتی تا 10 سالگی باشگاه هم نگرفت. به شکل واقعی خانوادگی، تور اوکلند قرار بود در میان پادشاهان ورزشی بازی کند. پدر گرانت و همچنین ایان بوتهام، مارتین کرو و مارک نیکلاس، سه بازی کریکتینگ. به زودی، نوه او والاس اولین چماق های خود را از چوب ساخت و فاکس قلاب شد.

گلف تعطیلات آخر هفته و مدرسه را می‌گذراند، و وقتی نوجوان مهمانی را از دست داد تا به خیابان‌ها برود، متوجه شد که در اعماق زمین است.

در زمانی که او در دانشگاه اوکلند شروع به تحصیل در رشته حقوق کرد، گلف به سرعت از مطالعات و همچنین سایر ورزش ها بهتر بود.

کریکت مردانه همان سرگرمی را ارائه نمی کرد و مانند راگبی، “تکانات مغزی زیادی” داشت.

فاکس گفت: «با نگاهی به گذشته، گلف ورزشی بود که من بیشتر از همه از آن لذت بردم.

من همیشه دوست داشتم یک ورزشکار حرفه ای باشم و مدتی طول کشید تا بفهمم قرار است چه ورزشی باشم.”

فاکس در مسابقات قهرمانی آماتور نیوزیلند 2008 صف می کشد.

فاکس اولین تورنمنت خود را تا 18 سالگی انجام نداد، این یک پیروزی دیرهنگام بود، اما او زمان از دست رفته را به طور مساوی جبران کرد. دو سال بعد، او به تیم ملی تبدیل شد و زمانی که در 24 سالگی در سال 2011 بازی سکته مغزی نیوزیلند را به دست آورد، با چیزی جز پدر به عنوان بوکسورش. در عرض یک سال، او حرفه ای شده بود.

با شروع تور PGA استرالیا و تور چالش، تا سال 2019، فاکس یک چهره ثابت در تور اروپا بود و در سراسر جهان شماره 100 شناور بود. رتبه به طور پیوسته کاهش یافت و تا اوایل سال 2022 به 211 رسید.

پیامدهای سفر ناشی از واکنش سخت‌گیرانه نیوزلند به همه‌گیری باعث کاهش حضور فاکس در مسابقات شده است، به طوری که تولد دخترش در دسامبر 2020 تأثیر مشابهی بر ذهنیت بازی داشت.

وقتی این را اضافه می‌کنید با تمام محدودیت‌های سفر و نمی‌دانم آیا می‌توانم برای دیدن آنها به خانه بروم یا نه [family]فاکس گفت.

“من فکر می کنم که بازی گلف در زمین را با تمام این چیزها در پس ذهن شما بسیار دشوار می کند.”

گرانت فاکس کیفی را برای پسرش در مسابقات مختلف در اوایل دوران حرفه ای خود حمل می کند.

اینکه بگوییم فاکس از آن زمان به بعد، حتی آنطور که او می‌گوید، دوباره بازگشته است، دست کم گرفته شده است.

پس از یک پیروزی پنج ضربۀ غالب در راس الخیمه کلاسیک در ماه فوریه، او قبل از کسب عناوین بیشتر در مسابقات قهرمانی مشهور Alfred Dunhill Links در اوایل این ماه، هفت بار در بین ده تیم برتر قرار گرفت.

درآمد 2,621,000 یورو (2,627,000 دلار) او در 22 رویداد تور اروپا در این فصل نشان دهنده افزایش تقریباً دو برابری در پورتفولیوهای کسب شده نسبت به سه کمپین قبلی است.

فاکس پیروزی خود را در راس الخیمه کلاسیک در امارات متحده عربی جشن می گیرد.

تنها روری مک ایلروی و مت فیتزپاتریک بالاتر از او در رده بندی تور اروپا قرار دارند و در رتبه 26 جهان، او تنها گلف باز نیوزیلندی در بین 250 گلف برتر است. در مجموع، فاکس معتقد است که بهترین گلف دوران حرفه ای خود را به راحتی بازی می کند.

او گفت: “وقتی چیزها را از زمین گلف بردارید، قطعا بازی خوب را آسان تر می کند و من فکر می کنم این بزرگترین اتفاق امسال بود.”

وقتی در مسابقات شرکت می کردم اصلاحاتی داشتم و احساس می کردم با بهترین بازیکنان جهان رقابت می کنم، اما مطمئناً ثابت نبود.

آنجا احساس راحتی بیشتری می‌کردم، در رقابت احساس راحتی بیشتری می‌کردم و احساس می‌کردم گلف هرگز دور نبوده است که قطعاً مکان خوبی بود.»

فاکس با جایزه قهرمانی پیوندهای آلفرد دانهیل به همراه مادر آدل فاکس، پدر گرانت فاکس، همسر آنکی فاکس و دخترشان ایزابل فاکس در پل سویلکان در سنت اندروز.

با توجه به شکل او، زمانی که فاکس قبل از تورنمنت سپتامبر، تماس پرزیدنت کاپ را از سوی کاپیتان بین المللی ترور ایملمن دریافت نکرد، برخی از ابروها بالا رفت.

از آن زمان، نیوزیلندی از ناامیدی خود در از دست دادن خود صحبت کرده است، اگرچه او مصمم است که از این آسیب به عنوان انگیزه برای رسیدن به اهداف دیگر استفاده کند – و مهمتر از همه، بلیط خود را برای مسابقات مسترز در آگوستا در آوریل امضا کرد.

او گفت: “من هدف خود را برای ورود به 50 تیم برتر قرار دادم، اما هدف بزرگتر این است که در پایان سال در 50 تیم برتر باقی بمانم و برای سال آینده دعوت از مسترز بگیرم. یک پیروزی دیگر قطعا به تضمین آن کمک خواهد کرد.”

بدیهی است که بازیکنان خوب زیادی وجود دارد و هنوز گلف زیادی وجود دارد، اما امیدوارم سطح خوب از امسال تا آن زمان ادامه داشته باشد.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما