ربات تاکسی چینی بدون فرمان

بعدی- شرکت فناوری چینی بایدو از طرحی برای یک خودروی الکتریکی خودران با فرمان قابل جابجایی رونمایی کرده است که یک گام دیگر به جلو در رقابت تاکسی های روباتی سریع در چین است.

به گزارش سی ان ان، غول فناوری چینی بایدو از نسل ششم خودروی خودران خود آپولو RT6 در کنفرانس سالانه خود در روز پنجشنبه به عنوان پاسخ چین به گوگل رونمایی کرد.

سرویس حمل و نقل “Apollo Go” بایدو در حال حاضر در 10 شهر چین فعالیت می کند. خودروی جدید از طریق این برنامه سال آینده عرضه خواهد شد. یکی از مدیران آن شرکت گفت که به محض اینکه رگولاتور چراغ سبز نشان دهد، فرمان قابل جدا شدن آپولو RT6 را می توان به طور قانونی حذف کرد. بایدو از طراحی جدید خود به عنوان راهی برای آزاد کردن فضا برای چیزهایی مانند “صندلی اضافی، دسکتاپ، یا کنسول های بازی” تبلیغ می کند.

رباتاکسی

این شرکت اعلام کرد که خودروی جدید خودرانش در مقایسه با نسخه های قبلی، هزینه های تولید را به میزان قابل توجهی حدود نصف کاهش داده است. به گفته رابین لی، مدیرعامل بایدو، این صرفه جویی در هزینه ها به مسافران منتقل می شود، زیرا این شرکت آماده معرفی خودروها به ناوگان تاکسی های خودکار موجود در سراسر چین است.

او در بیانیه‌ای گفت: «ما به سوی آینده‌ای پیش می‌رویم که در آن تاکسی‌سواری نصف قیمت یک تاکسی امروزی خواهد داشت.» این کاهش هزینه عظیم ما را قادر می‌سازد تا ده‌ها هزار خودروی خودران را در سرتاسر چین مستقر و راه‌اندازی کنیم. “

رباتاکسی

رباتاکسی

بایدو شهرت خود را به عنوان یک ارائه دهنده موتور جستجوی بزرگ به دست آورده است، اما مدت هاست که روی فناوری خودران در بزرگترین بازار خودروی جهان سرمایه گذاری کرده است.

این شرکت به همراه یک استارتاپ چینی دیگر در ماه آوریل اعلام کرد که به شهروندان مناطق خاصی اجازه می دهد تاکسی های خودران را رزرو کنند. شرکت های دیگری از جمله جنرال موتورز، هوندا، گوگل و مرسدس بنز قبلاً خودروهای خودران ارائه کرده اند.

رباتاکسی

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در ماه آوریل گفت که این شرکت خودروسازی قصد دارد تولید انبوه تاکسی خودکار بدون فرمان یا پدال را در سال 2024 آغاز کند.

رباتاکسی

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما