رسوایی در لهستان؛ چرا لوا مقابل مجارستان بازی نکرد؟


به گزارش “ورزش سه”، ملی پوشان لهستان در آخرین دیدار مقدماتی جام جهانی به مصاف مجارستان رفتند که بازیکنان مهم زیادی در اختیار نداشتند و با شکست مقابل این تیم شانس میزبانی در پلی آف را از دست دادند.

این موضوع موجی از انتقادات را علیه پائولو سوزا به دلیل عدم استفاده از ستاره هایش در این ورزش مهم در چند وقت اخیر به راه انداخته است، اما حالا سباستین استازفسکی، یکی از منابع نزدیک به رسانه های لهستانی، به نقل از منابع موثق خود مدعی عدم حضور وی شده است. در بازی مستقیماً توسط لواندوفسکی مطرح شد.

سوزا پیش از این مسئولیت شکست 1-2 را بر عهده گرفته بود و مدعی شده بود که تصمیم دارد بازیکنان بزرگ لهستان را در این بازی به نمایش نگذارد.

با این حال به نظر می رسد خود لواندوفسکی از سوزا در دیدار مقابل مجارستان خواسته تا استراحت کند. مهاجم بایرن مونیخ بارها درخواست های مشابهی را از تیم ملی کشورش مطرح کرده است که باعث شده بسیاری از هواداران او را «لوا مربی» خطاب کنند.

در نهایت سوزا با درخواست این بازیکن موافقت کرد اما به لواندوفسکی گفت که حتی اگر نامش در تیم نباشد، باید روی نیمکت بنشیند و در کنار سایر بازیکنان بماند.

گلیک که دیگر بازی نمی کرد روی سکو بود، اما دلیل غیبت او در فهرست این بازیکن کاملاً متفاوت بود، زیرا سوزا می خواست از او در برابر کارت زرد دیگر و محرومیت از پلی آف محافظت کند.

زلینسکی که در بازی سوم شکست خورده بود، با لواندوفسکی هم نیمکت نشین بود، اما در نیمه دوم از بازی اخراج شد و توانست شرایط تیم ملی لهستان را بهبود بخشد، هرچند نتوانست از شکست مقابل مجارستان جلوگیری کند.

تصمیم لواندوفسکی برای از دست دادن این بازی به نفع هم تیمی هایش نبود و آنها متوجه نشدند که چرا کاپیتان تیم برای بازی در چنین دیدار مهمی آماده نیست.

پس از پایان بازی، سرمربی پرتغالی تصمیم گرفت همه تقصیرها را برای منحرف کردن توجهات از درخواست لواندوفسکی برای از دست دادن بازی به گردن بگیرد.

پس از رسانه ای شدن درخواست این بازیکن مبنی بر عدم حضور در این بازی، هواداران لهستانی عصبانی شدند و به سمت کاپیتان تیم رفتند.

لواندوفسکی روز چهارشنبه تصمیم گرفت به این اتفاق واکنش نشان دهد و با رئیس فدراسیون فوتبال لهستان تماس گرفت و دلایل این تصمیم و سوزا را جویا شد. وی افزود: زمانی که او کاملا آماده باشد، با قدرت کامل برای تیم ملی کشورش بازی خواهد کرد.

ستاره بایرن مونیخ همچنین با انتشار بیانیه ای از هواداران لهستانی عذرخواهی کرد و گفت که وضعیت بدنی او به گونه ای نیست که بتواند در زمین حضور داشته باشد و از دیگر بازیکنان خواست تا مقابل مجارستان بازی کنند. وی افزود: تصمیم نهایی با سرمربی تیم گرفته شد اما با رضایت او انجام شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم