رشد قوی دستمزدها و مشاغل، فدرال رزرو را در مسیر افزایش نرخ بهره نگه می دارد

گزارش اشتغال به طرز شگفت‌آوری قوی در ژوئن تقویت کرد که بازار کار ایالات متحده از نظر تاریخی قوی باقی می‌ماند، حتی زمانی که هشدارهای رکود به اوج خود رسیده است. اما این تحول، علیرغم خبرهای خوب برای دولت بایدن، احتمالاً فدرال رزرو را در مسیر تهاجمی خود برای افزایش نرخ های بهره نگه می دارد، زیرا تلاش می کند اقتصاد را خنک کند و تورم را کاهش دهد.

دنیای امروزی با افزایش سریع قیمت‌ها، دنیای پیچیده‌ای برای سیاست‌گذاران اقتصادی است که نگران هستند گرمای بیش از حد بازار کار بتواند تورم مداوم را تشدید کند. به جای اینکه تقاضای فزاینده برای نیروی کار را به عنوان یک کالای رقیق‌نشده تلقی کنند، امیدوارند که کاهش تدریجی و کنترل‌شده رشد اشتغال و دستمزد را مهندسی کنند، که هر دو فوق‌العاده قوی هستند.

گزارش روز جمعه نشانه های اولیه ای را ارائه کرد که نشان می دهد با کاهش اندکی افزایش شغل و دستمزد، خنک سازی مورد نیاز در حال برقراری است. اما اشتغال و درآمد به اندازه کافی قوی باقی مانده است تا این دیدگاه را در میان مقامات فدرال رزرو تقویت کند که بازار کار، مانند بسیاری از اقتصاد، خارج از کنترل است: کارفرمایان هنوز هم کارگرانی بسیار بیشتر از آنچه در دسترس است می خواهند.

داده‌های جدید احتمالاً بانک‌های مرکزی را در مسیر افزایش مجدد نرخ بهره در نشست خود در اواخر این ماه نگه می‌دارد، زیرا آنها تلاش می‌کنند مخارج مصرف‌کننده و تجاری را محدود کرده و اقتصاد را به تعادل برگردانند.

رافائل بوستیک، رئیس بانک فدرال رزرو آتلانتا، پس از انتشار این گزارش در مصاحبه ای با CNBC گفت: “ما شروع به دیدن اولین نشانه های کاهش سرعت کرده ایم، و این چیزی است که به آن نیاز داریم.” با این حال، او داده‌های دستمزد را «فقط اندکی» اطمینان‌بخش خواند و گفت: «در حال حرکت در مسیر درست هستیم، اما هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، و چیزهای بیشتری برای دیدن».

مقامات فدرال رزرو در ماه مارس شروع به افزایش نرخ بهره از نزدیک به صفر کردند تا وام گرفتن از انواع مختلف را گرانتر کنند. ماه گذشته بانک مرکزی نرخ سود را 0.75 واحد درصد افزایش داد که بیشترین افزایش تک نرخی از سال 94 تاکنون است.

بانک‌های مرکزی معمولاً سیاست‌ها را تنها با افزایش‌های ربع‌گانه تنظیم می‌کنند، اما از آنجایی که تورم به‌طور هشداردهنده‌ای سریع و سرسختانه ثابت شده است، شروع به شتاب می‌کنند. در حالی که سیاستگذاران فدرال رزرو گفته اند در نشست 26 تا 27 جولای خود درباره حرکت 0.5 یا 0.75 درصدی بحث خواهند کرد، گروهی از مقامات در روزهای اخیر گفته اند که با توجه به سرعت و شدت تورم از حرکت دوم 0.75 درصدی حمایت خواهند کرد. در بازار کار

در حالی که فدرال رزرو تلاش می کند اقتصاد را ترمز کند، اقتصاددانان وال استریت هشدار دادند که می تواند در عوض آن را به سمت رکود سوق دهد – و دولت بایدن از اظهارات مبنی بر اینکه یکی از آنها قبلا رسیده است اجتناب می کند. رکود در داده‌های رشد کل، رکود در بازار مسکن و کاهش سفارشات کارخانه‌ها نگرانی را در مورد اینکه آمریکا در آستانه کاهش تورم قرار دارد، افزایش داده است.

داده‌های اشتغال به شدت با این روایت در تضاد است، زیرا اقتصاد رو به کاهش شغلی را اضافه نمی‌کند، چه رسد به سرعت فعلی.

بایدن روز جمعه این گزارش را جشن گرفت و گفت که «منتقدان ما می‌گویند اقتصاد بسیار ضعیف است» اما «ما همچنان در سه ماه گذشته بیش از هر دولت در نزدیک به ۴۰ سال گذشته شغل اضافه کرده‌ایم».

صداهای بخش خصوصی موافق بودند که گزارش اشتغال اقتصادی را نشان می دهد که به نظر نمی رسد رو به وخامت باشد.

نیک بونکر، مدیر تحقیقات اقتصادی در سایت شغلی Indeed، در یادداشتی واکنشی نوشت: «رشد دستمزد همچنان بالاست و نرخ از دست دادن شغل پایین است. ما روزی شاهد رکود دیگری خواهیم بود، اما امروز آن روز نیست.

لحظه متناقض در اقتصاد – با قیمت‌ها به سرعت در حال افزایش، رشد اقتصادی کاهش یافته و نرخ بیکاری نزدیک به پایین‌ترین حد 50 سال اخیر – آقای بایدن را به چالش کشید. اعتبار برای قدرت بازگرداندن مشاغل.

با شتاب گرفتن رشد قیمت، محبوبیت بایدن به شدت کاهش یافت. اعتماد به نفس در ماه‌های اخیر در بحبوحه افزایش قیمت بنزین که در اوایل تابستان امسال به‌طور میانگین به بالای 5 دلار در هر گالن رسید، ضربه‌ای آشکار وارد کرده است.

روز جمعه، آقای بایدن تاکید کرد که مبارزه با تورم اولویت اصلی اقتصادی اوست و در عین حال پیشرفت اخیر در بازار کار را ستود.

بایدن در بیانیه‌های عمومی گفت: «می‌دانم که روزگار سختی است. “قیمت ها خیلی بالاست. خانواده ها با بحران هزینه های زندگی روبرو هستند. اما اخبار اقتصادی امروز بر این واقعیت تاکید دارد که برنامه اقتصادی من این کشور را به مسیر بهتری سوق می دهد.

اما متأسفانه برای مدیریت و کارگران در سراسر آمریکا، پرداختن به قیمت‌های بالاتر احتمالاً هزینه خاصی برای بازار کار دارد.

از آنجایی که قیمت‌ها مصرف‌کنندگان را در پمپ بنزین و در راهروی خواربارفروشی خراب می‌کنند، فدرال رزرو معتقد است که باید به سرعت تورم را کنترل کند تا اقتصاد را در مسیر رشد سالم و پایدار قرار دهد.

ابزار فدرال رزرو برای دستیابی به این نتیجه مثبت بلندمدت با ایجاد درد اقتصادی کوتاه مدت کار می کند. بانک مرکزی با به دست آوردن پول گران برای استقراض، می تواند خرید خانه و گسترش مشاغل را کند کند که به نوبه خود باعث کندی استخدام و افزایش دستمزدها می شود. از آنجایی که کسب‌وکارها و خانواده‌ها دلار کمتری برای خرج کردن دارند، این تئوری می‌گوید، تقاضا با عرضه بهتر مطابقت می‌کند و قیمت‌ها افزایش سرسام‌آور متوقف می‌شود.

مقامات انتظار دارند که با افزایش نرخ بهره و ضعیف شدن اقتصاد، بیکاری در نهایت افزایش یابد، اگرچه آنها امیدوارند که فقط اندکی افزایش یابد.

سیاست گذاران فدرال رزرو هنوز امیدوارند آنچه را که اغلب آن را “فرود نرم” می نامند مهندسی کنند، که در آن استخدام و پرداخت به تدریج کند می شود، اما بدون فرو بردن اقتصاد در رکودی دردناک.

اما از بین بردن آن آسان نخواهد بود – و اگر این همان چیزی است که برای مهار تورم لازم است، مقامات آماده هستند که به سختی آن را مهار کنند.

جان سی ویلیامز، رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک، روز جمعه در سخنرانی خود در پورتوریکو گفت: «ثبات قیمت برای اقتصاد برای تحقق پتانسیل خود و حفظ حداکثر اشتغال در میان مدت، کاملا ضروری است. “من می خواهم واضح بگویم: این کار آسانی نیست. ما باید محکم باشیم و نمی توانیم کوتاه بیاییم.”

پس از انتشار آمار اشتغال، سهام سقوط کرد، احتمالاً به این دلیل که سرمایه گذاران آنها را نشانه ای از اینکه فدرال رزرو به محدود کردن اقتصاد ادامه خواهد داد، می دیدند.

بوستیک روز جمعه گفت: «تحرک عظیم در اقتصاد به نظر من نشان می‌دهد که ما می‌توانیم در 75 واحد پایه در جلسه بعدی حرکت کنیم و آسیب طولانی‌مدت زیادی به اقتصاد گسترده‌تر نبینیم».

مقامات فدرال رزرو به ویژه داده های دستمزد را زیر نظر دارند. میانگین درآمد ساعتی در سال منتهی به ژوئن 5.1 درصد افزایش یافت که اندکی نسبت به 5.3 درصد در ماه قبل کاهش یافت. دستمزد غیرمدیران نسبت به سال قبل 6.4 درصد افزایش یافته است.

در حالی که این سرعت افزایش تا حدودی در حال کاهش است، هنوز بسیار بالاتر از حد معمول است – و در صورت ادامه می تواند تورم را بالا نگه دارد، زیرا کارفرمایان برای پوشش هزینه های فزاینده نیروی کار هزینه بیشتری دریافت می کنند.

جروم اچ پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی خود در ماه ژوئن گفت: «دستمزدها اساساً مسئول تورمی نیست که ما شاهد آن هستیم، اما در آینده، به ویژه در بخش خدمات بسیار مهم خواهد بود».

او بعداً افزود: “اگر ثبات قیمت نداشته باشید، اقتصاد آنطور که باید کار نمی کند.” “این هیچ سودی برای مردم نخواهد داشت – دستمزد آنها خواهد خورد.”

بیش از یک سال است که تورم بالاتر از هدف فدرال رزرو بوده است. شاخص مخارج مصرف شخصی بدون احتساب قیمت مواد غذایی و انرژی، که فدرال رزرو برای بررسی روندهای تورم زیربنایی نظارت می کند، در سال منتهی به ماه می 4.7 درصد افزایش یافت.

این کمترین چشمگیرترین معیار تورم عمده است. طبق شاخص قیمت مصرف کننده، قیمت ها در سال منتهی به ماه مه 8.6 درصد افزایش یافته است و عدد ژوئن که هفته آینده منتشر می شود، ممکن است بهبود بیشتری را نشان دهد.

بانک‌های مرکزی به طور فزاینده‌ای نگران هستند که هزینه‌های بالاتر به انتظارات تورمی مصرف‌کننده نفوذ کند و از بین بردن سودهای قیمتی دشوار شود. هنگامی که کارگران و شرکت ها شروع به این باور کنند که قیمت ها سال به سال به سرعت افزایش می یابد، ممکن است رفتار خود را تغییر دهند و به دنبال افزایش بیشتر دستمزد و تعدیل منظم قیمت ها باشند. این می تواند تورم را به یکی از ویژگی های دائمی اقتصاد ایالات متحده تبدیل کند.

فدرال رزرو می خواهد از این نتیجه جلوگیری کند. اگر در این ماه نرخ ها را 0.75 درصد افزایش دهد، این نرخ ها را به محدوده 2.25 تا 2.5 درصد خواهد رساند و مقامات اعلام کرده اند که احتمالاً تا پایان سال یک درصد دیگر هزینه های وام را افزایش خواهند داد.

آقای ویلیامز گفت: “عرضه و تقاضا دوباره متعادل می شود و تورم به هدف بلندمدت 2 درصدی ما باز می گردد.” “این ممکن است کمی طول بکشد و ممکن است یک جاده پر دست انداز باشد.”

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما