رقابت بازیکنان روسیه برای جلوگیری از “جنگ هسته ای”

در داخل یک اتاق به سبک پناهگاه هسته ای متعلق به دوران شوروی، دو روس برای جلوگیری از حمله فاجعه بار به ایالات متحده به رقابت می پردازند.

تلاش آنها – جدیدترین شوق در مسکو – یافتن کدهای پرتاب هسته ای و غیرفعال کردن دکمه قرمز پنهان است که قبلاً توسط یک ژنرال دیوانه روسی فشار داده شده است.

این یک فانتزی کامل است. فقط یک بازی تعاملی که در ساختمانی در یک منطقه صنعتی سابق شهر میزبانی می شود، ترس از جنگ سرد را پس می گیرد.

اما در میان تنش های کنونی با روسیه، جایی که یک بار دیگر رویارویی هسته ای احتمالی با غرب مطرح شده است، کمی نگران کننده به نظر می رسد.

یک ژنرال دیوانه روسی دکمه هسته ای را فشار داد - و بازیکنان باید شلیک موشک ها را متوقف کنند

ماکسیم موتین، یک روسی که به تازگی مسابقه دکمه قرمز را به پایان رسانده است، گفت: “من نگران هستم زیرا اطلاعات بسیار احمقانه ای از هر دو طرف وجود دارد.”

وی افزود: می دانم که مردم عادی در سراسر جهان خواهان جنگ نیستند.

ملتی که برای درگیری آماده می شود

اما مقامات روسی ملت را برای احتمال درگیری آماده می‌کردند و این نگرانی ریشه‌ای را در مورد رویارویی با غرب، دشمن دیرینه روسیه در جنگ سرد ایجاد می‌کرد.

تلویزیون روسیه یک تمرین آموزشی گروهی را پخش می کند که در آن 40 میلیون نفر در سراسر کشور شرکت کردند. دولت می گوید برای آماده سازی پاسخ به یک حمله شیمیایی یا هسته ای طراحی شده است.

وزارت شرایط اضطراری روسیه این تصویر را از یک رزمایش دفاع غیرنظامی در سراسر کشور منتشر کرد

این ویدئو نشان می‌دهد که کارگران اورژانس با لباس‌های محافظ و ماسک‌های ضد گاز در حال برگزاری یک تمرین دفاع غیرنظامی هستند که بزرگترین تمرین در نوع خود از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است. این نشان می دهد که کرملین از روس ها می خواهد که خطر جنگ را جدی بگیرند.

البته، درگیری همه جانبه بین روسیه و غرب بسیار بعید است.

تحلیلگران می گویند که اصل تخریب متقابل – یا MAD – همچنان یک عامل بازدارنده باقی می ماند، همانطور که در دوران جنگ سرد این کار را انجام داد.

لیتوانی دستورالعملی را در مورد اقداماتی که در صورت حمله روسیه انجام شود صادر می کند

اما با افزایش تنش ها بر سر سوریه، اوکراین و کشورهای بالتیک، تحلیلگران می گویند خطر کوچک تماس، سوء تفاهم و تشدید تنش بین ابرقدرت های هسته ای بیش از حد واقعی می شود.

فئودور لوکیانوف، سردبیر روسیه در امور جهانی، یک روزنامه برجسته سیاست خارجی، می گوید: «فکر نمی کنم جنگ هسته ای یک احتمال باشد.

او به سی‌ان‌ان گفت: «اما وقتی دو ابرقدرت هسته‌ای با ماشین‌های نظامی خود در یک منطقه کار می‌کنند، بسیار به هم نزدیک هستند و هماهنگی مناسبی با هم ندارند، هر اتفاق ناخواسته‌ای ممکن است رخ دهد».

کرملین ترس را اعمال می کند

این خطری است که به نظر می رسد کرملین مشتاق آن است، زیرا تلویزیون دولتی در هفته های اخیر لحن جنگ طلبانه خود را افزایش داده است.

دیمیتری کیسلف، مجری ارشد اخبار روسیه، که توسط منتقدان رئیس تبلیغات کرملین لقب گرفته است، در یک برنامه پیشگامانه در زمینه مسائل جاری، اخیراً هشدار جدی درباره وقوع جنگ جهانی در صورت درگیری نیروهای روسی و آمریکایی در سوریه صادر کرد.

وی اعلام کرد که رفتار وحشیانه در قبال روسیه ممکن است ابعاد هسته ای داشته باشد.

روسیه و ایالات متحده در حال گذار از جنگ سرد به یک درگیری غیرقابل پیش بینی هستند

وزارت دفاع روسیه همچنین جزئیات جدیدترین موشک ICBM را که به زرادخانه هسته‌ای این کشور اضافه شده است، منتشر کرد.

شیطان 2، همانطور که مشخص است، مخرب ترین سلاح در جهان خواهد بود که موقعیت روسیه را به عنوان برترین قدرت هسته ای تضمین می کند.

این تصویری از آخرالزمان است که حس واقع گرایی بیشتری را به جست و جوی فانتزی که بازیکنان در مسکو انجام می دهند می افزاید.

آلیسا سوکولوا، یکی دیگر از ورزشکاران مسکو، گفت: “می دانم که اکنون در مدارس روسیه به کودکان می گویند که دشمن اصلی ما ایالات متحده است.”

او می افزاید: «اما برای من مسخره به نظر می رسد و من تقریباً مطمئن هستم که جنگ غیرممکن است.

فقط بازیکنان کوئست - که وانمود می کنند یک تیم عملیات ویژه هستند - می توانند از جنگ اجتناب کنند

در پناهگاه جعلی جنگ سرد، بازیکنان روسی کدهای پرتاب را هک کردند و پرتاب موشک را غیرفعال کردند. به نظر می رسد که ایالات متحده بار دیگر از این حمله هسته ای فرضی روسیه در امان مانده است.

امیدوارم دنیای واقعی نیز از چنین رویارویی جان سالم به در ببرد.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما