رقیب هندی از مدل کسب و کار اوبر انتقاد می کند

اولا اوبر را در سایه قرار می دهد

بزرگ‌ترین رقیب هند، اوبر، توصیه‌های ناخواسته‌ای برای این استارت‌آپ آمریکایی دارد: به محلی بروید.

«آنها از نظر شکل و چگونه رویکردی بسیار ساده دارند [to] پرانای ژوراجکا، یکی از مدیران ارشد Ola Cabs، در حاشیه کنفرانس تجاری آسیایی CNN در بنگلور گفت که قدرت در هر جغرافیایی به آن دامن می زند.

Jevrajka، که تا همین اواخر به عنوان مدیر عملیات Ola خدمت می کرد، گفت که اوبر باید رویکرد “یک اندازه مناسب” خود را کنار بگذارد و در عوض سعی کند “ظرایف محلی” را درک کند که به او کمک می کند تعیین کند که کاربران کدام خدمات را می خواهند. رانندگان در حال حاضر.”

اوبر از اظهار نظر درباره نظرات Jevrajka خودداری کرد.

اوبر و اولا سال‌هاست که نبرد تلخی برای برتری در هند، بازاری با 1.3 میلیارد مشتری بالقوه، دارند. این کشور پس از یک سری شکست‌های اخیر در سایر نقاط آسیا اهمیت فزاینده‌ای برای اوبر پیدا کرده است.

این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو هفته گذشته، شش ماه پس از فروش عملیات خود در چین به رقیب محلی، دیدی چاکسینگ، فعالیت خود را در تایوان متوقف کرد. دیدی که در بازارهای کلیدی خارج از کشور با اوبر مبارزه می کند، یکی از سرمایه گذاران Ola است.

در هند، اوبر اغلب خود را در حال بازی کردن با رقیب خود در بنگلور دیده است. Ola آخرین محصول محلی خود را – که به کاربران هندی اجازه می دهد برای تمام روز ماشین رزرو کنند – در 85 شهر ارائه می دهد.

Ola همچنین به کاربران اجازه می دهد تا یکی از ریکشاهای سه چرخه همه جا حاضر در هند را رزرو کنند، سرویسی که توسط اوبر شروع شد اما در سال 2015 متوقف شد.

Jivrajka گفت: «آنچه به ما کمک کرد این است که در درک آنچه کاربران می‌خواهند گوش کنیم.

مرتبط: رقبای اوبر در آسیا همکاری می کنند

تراویس کالانیک، مدیر عامل اوبر، اصرار دارد که شرکت او آماده ترک هند نیست.

کالانیک در جریان بازدید از دهلی در ماه دسامبر گفت: “ما در حال ضرر هستیم، اما مسیری را به سمت سوددهی می بینیم.” ما خودمان را در دراز مدت اینجا می بینیم.»

مرتبط: اوبر خدمات خود را در تایوان به دلیل افزایش جریمه ها متوقف می کند

هند همیشه بازار مستقیمی برای هیچ یک از این شرکت ها نیست – ده ها هزار راننده که نماینده اوبر و اولا هستند، این هفته در دهلی اعتصاب کردند و خواستار دستمزدها و مزایای بهتر شدند. دولت دهلی پیشنهاد داد در این مناقشه میانجیگری کند.

Jivrajka در مورد اعتراضات اظهار نظری نکرده است، اما گفت که تمرکز اصلی Ola همچنان جذب رانندگان بیشتر به پلت فرم خود است.

وی گفت: ما به موتورهای بیشتری نیاز داریم زیرا سرعت تقاضا بسیار بیشتر از روش انباشته عرضه است.

مطالب مرتبط: مدیرعامل اوبر از هیئت مشاوران تجاری ترامپ استعفا داد

Jivrajka همچنین توصیه هایی به غول دیگری از سیلیکون ولی که امیدوار به ورود به هند است، داشت: سازنده خودروهای الکتریکی تسلا.

جوراجکا گفت: “هیچ قانونی در جاده های هند وجود ندارد.” “یک چیزی که بسیاری از مردم می گویند این است که اگر می توانید در هند رانندگی کنید، می توانید در هر جایی رانندگی کنید.”

– مانوینا سوری در این گزارش مشارکت داشت

CNN Money (بنگلور، هند) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 8:48 صبح به وقت شرقی

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما