رمان مرد سخت کشتی ایرانی از بلگراد

مسابقات جهانی در شهر بلگراد شهریور ماه سال جاری در بلگراد برگزار شد که رحمان عموزاد خلیلی صاحب 2 مدال طلای جوانان جهان با وزن 65 کیلوگرم توانست خود را به عنوان یکی از برجسته ترین پدیده های نوظهور معرفی کند. کشتی ایران و جهان. این آزادکار مازندرانی اهداف بزرگی در سر دارد، 10 طلای جهان و 4 طلای المپیک; هدف و آرزویی که حتی رسیدن به نیمه اش هم او را جاودانه می کند.

رحمان عموزاد خلیلی گفت: عملکردم در مسابقات جهانی بلگراد خوب بود و توانستم پاداش زحماتم را بگیرم و مردم و علاقمندان به کشتی را با این مسابقات خوشحال کنم.

وی درباره غیبت کشتی گیران معروفی مانند اتوگورو ژاپنی یا حاجی مراد رشیداو روسی توضیح داد: حضور این کشتی گیران برای من مهم نبود. در مسابقات جهانی بلگراد البته غیبت روس ها محسوس بود اما مدعیان زیادی در این وزن حضور داشتند که باعث دو برابر شدن سطح رقابت در دسته 65 کیلوگرم شد.

آزادکار از خلیل شهر بهشهر گفت: امسال دومین حضورم در مسابقات جهانی بود چرا که سال گذشته نتوانستم در وزن 61 کیلوگرم به موفقیت خاصی دست پیدا کنم و شرمنده هموطنانم بودم. این شکست به من قول داد که با تمرین و تلاش بیشتر در مسابقات جهانی بلگراد قلب کشورم را شاد کنم. مهمترین برنامه من کسب مدال طلا و حضور در المپیک پاریس خواهد بود و تمام تلاشم را در این راستا انجام خواهم داد.

وی همچنین درباره دعوت فدراسیون کشتی روسیه از وی و حسن یزدانی و رد این دعوت از سوی مربیان تیم ملی توضیح داد: من یک سرباز کوچک در کشورم هستم و هر چه کادر فنی تصمیم بگیرد انجام می دهم. با توجه به اینکه کادر فنی تصمیم گرفت حضور ما خوب نیست، در این مسابقات شرکت نمی کنیم و باید گفت نیازی به حضور در این رویداد نبود.

همانطور که عموزاد در خصوص سختی و رقابت فشرده در کشتی آزاد 65 کیلوگرم گفت، این وزن با توجه به وزن المپیکی او همیشه بسیار حساس است و مدعیان زیادی دارد. با توجه به اینکه وزنم تا یکی دو سال آینده عالی است، سعی می کنم در مسابقات جهانی و المپیک بهترین عملکردم را داشته باشم و روند کسب مدال را ادامه دهم. در مورد تغییر وزن بعد از المپیک، شرایط و رشد بدنم را می سنجم و تصمیم می گیرم.

وی همچنین از فعالیت های برادر دوقلوی خود محمدعلی گفت و گفت: برادرم توانست برای کشور قهرمان شود و از نظر روحی نتوانست در مسابقات آسیایی قهرمان شود. در مسابقات جهانی به مسابقه ای اعزام شد که نایب قهرمان دوم از سوی کادر فنی شناخته شد و نتوانست برنده شود. با توجه به اینکه لیگ در پیش است در لیگ هم کشتی می گیرد. او به احتمال زیاد به 70 کیلوگرم خواهد رسید زیرا در این وزن رقیبی امیدوار و جدی است.

دارنده مدال طلای جهان از بلگراد گفت: امسال نیز مانند سال گذشته با صنایع مازندران قرارداد بستم زیرا مسابقات لیگ برتر تزریق مالی برای کشتی گیران است.

یکی از نقاط ضعف آشکار عموزاد در نبردهای جهانی امتیاز دادن آسان به حریفان بود. وی در این خصوص گفت: گذاشتن پای اشتباه در کشتی امتیاز حریف را می گیرد. زمانی که عجله داشتم به حریف امتیاز دادم و در بلگراد در 3 مبارزه با عادل اوسبانوف از قزاقستان، حاجی علی اف از جمهوری آذربایجان و جان دیاکومیهالیس از آمریکا توانستند در نبرد نهایی امتیاز کسب کنند.

وی همچنین به عنوان “بی رحم” اشاره کرد و گفت: این عنوان برای اولین بار در نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جوانان جهان 2019 در صوفیه پس از پیروزی 12 بر صفر مقابل استیو بولین آمریکایی برای من راه اندازی شد.

به گفته بسیاری از کارشناسان پس از حسن یزدانی، «رحمان» امیدی جدی برای کسب طلای المپیک است. وی در این خصوص گفت: علاقه مندان به کشتی، حسن یزدانی را به دلیل قهرمانی در کشتی دوست دارند. من بهترین ظاهرم را خواهم داشت و برای هدف و زندگیم خواهم جنگید. آرزوی من کسب 10 مدال طلا و 4 طلای المپیک است و برای تحقق آن تلاش خواهم کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم