رودخانه های اروپایی که در حال عقب نشینی هستند، سنگ ها و آثار باستانی جنگ جهانی دوم را نشان می دهند

صادر شده در:

هفته‌ها خشک شدن نان در سرتاسر اروپا شاهد کاهش سطح آب در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها به سطحی بوده است که بسیاری آن را به خاطر نمی‌آورند و گنجینه‌هایی را که مدت‌ها به زیر آب رفته‌اند، و برخی از خطرات ناخواسته را در معرض دید قرار داده است.

در اسپانیا، که بدترین خشکسالی خود را در چند دهه اخیر متحمل شد، باستان شناسان از ظهور یک دایره سنگی ماقبل تاریخ به نام «استون هنج اسپانیایی» که معمولاً توسط آب های یک سد پوشانده شده بود، خوشحال شدند.

دایره سنگی که به طور رسمی به عنوان Dolmen of Guadalperal شناخته می شود، در حال حاضر به طور کامل در گوشه ای از مخزن Valdecanas در استان مرکزی کاسرس، جایی که مقامات می گویند سطح آب به 28 درصد ظرفیت کاهش یافته است، کاملاً نمایان شده است.

در سال 1926 توسط باستان شناس آلمانی هوگو اوبرمایر کشف شد، اما این منطقه در سال 1963 در یک پروژه توسعه روستایی تحت دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو به زیر آب رفت. از آن زمان تاکنون تنها چهار بار به طور کامل قابل مشاهده بوده است.

>> آیا اصلاحات فنی می تواند بحران آب فرانسه را در میان خشکسالی های بی سابقه حل کند؟

خاطرات خشکسالی های گذشته در آلمان نیز با ظهور مجدد به اصطلاح «سنگ گرسنگی» در کنار رود راین زنده شده است. بسیاری از این سنگ ها در هفته های اخیر در کنار سواحل بزرگترین رودخانه آلمان قابل مشاهده شده اند.

برخی تاریخ و حروف اول نام خود را دارند و برخی ظهور آنها را هشدار و یادآوری سختی هایی می دانند که مردم در خشکسالی های قبلی با آن روبرو بوده اند. تاریخ های قابل مشاهده بر روی سنگ های مشاهده شده در ورمز، جنوب فرانکفورت، و رایندورف، نزدیک لورکوزن، شامل سال های 1947، 1959، 2003 و 2018 است.

دانوب، یکی از دیگر رودخانه های بزرگ اروپا، در نتیجه خشکسالی به یکی از پایین ترین سطح خود در نزدیک به یک قرن گذشته سقوط کرده است و بدنه بیش از 20 کشتی جنگی آلمانی غرق شده در طول جنگ جهانی دوم در نزدیکی بندر پراهوو صربستان را نشان می دهد.

لاشه کشتی جنگی آلمان از جنگ جهانی دوم در رودخانه دانوب در براهوو صربستان در 18 آگوست 2022 دیده می شود.
لاشه کشتی جنگی آلمان از جنگ جهانی دوم در رودخانه دانوب در براهوو صربستان در 18 آگوست 2022 دیده می شود. © Fedja Grulovic، رویترز

این کشتی ها از جمله صدها کشتی بودند که توسط ناوگان دریای سیاه آلمان نازی در سال 1944 در امتداد دانوب غرق شدند، زمانی که از پیشروی نیروهای شوروی عقب نشینی کردند، و همچنان با کاهش سطح آب، مانع از تردد رودخانه ها می شوند.

ایتالیا در مناطق اطراف رودخانه پو وضعیت اضطراری اعلام کرد و در اواخر ژوئیه، یک بمب 450 کیلوگرمی (1000 پوند) جنگ جهانی دوم غوطه ور در آب های کم طولانی ترین رودخانه این کشور کشف شد.

حدود 3000 نفر که در نزدیکی روستای شمالی بورگو ویرجیلیو، در نزدیکی شهر مانتوآ زندگی می‌کنند، تخلیه شده‌اند، در حالی که کارشناسان نظامی یک بمب ساخت آمریکا را که در اوایل این ماه اجرا شده بود، خنثی کردند.

(رویترز)

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما