روزهای شگفت انگیز در قطر؛ در دوحه چه خبر است؟

[ad_1]

به گزارش “ورزش سه”، قطر به عنوان بهترین میزبان انتخاب شد. این جمله ای است که بر روی دیوارهای کورنیش و کنار خلیج فارس دیده می شود. منظره ای خیره کننده از جایی که این حصار به پایان می رسد وجود دارد. امواج زیبای آب، رنگ های جذاب و زیبا، نورپردازی شگفت انگیز، ساختمان های بلند و مراکز خرید همه و همه کشور را برای جام جهانی آماده می کند.

ساکنان کشورهای عرب زبان، از سوی دیگر، بازار مواد غذایی را اداره می کنند. قطری ها، مصری ها، الجزایری ها، سعودی ها و صدای آنها شنیده می شود. در این میان برخی از زنان با لباس های مشکی محلی دیده می شوند که گاه فقط چشمانشان نمایان است. همچنین مردانی که معمولاً لباس های بلند سفید می پوشند. عده ای هم هستند که لباس های مدرن تری می پوشند و آهنگ هایی می نوازند که برای جمعیت جذاب باشد.

بر اساس متن روی دیوارها، قطر بهترین گزینه برای میزبان است. اما قطر دقیقا چیست؟ قطر کیست؟ و چرا می گویند قطر شایسته بهترین هاست؟ فقط 300000 قطری اصلی هست؟ از سوی دیگر، تنها بخش کوچکی از مردم جام عرب را در پس‌زمینه جام جهانی تماشا خواهند کرد.

در برخی مسابقات ورزشگاه تقریبا خالی است. عراق – بحرین، فلسطین – عربستان سعودی. قطری ها عاشق فوتبال هستند اما مجبور نیستند به استادیوم بروند. بسیاری از آنها ترجیح می دهند جلوی تلویزیون بخوابند. اگر بخواهند به ورزشگاه بروند خیلی دوست دارند بازی تیم ملی قطر را از نزدیک ببینند.

از سوی دیگر دو میلیون نفر از جمعیت قطر را مهاجران تشکیل می دهند. افرادی که برای مشاغل کارگری و زیرساخت های مربوط به جام جهانی 2022 به این کشور آمده اند و گاه گفته می شود در وضعیت اسفباری به سر می برند.
آنها از کشورهای فوتبال دوست مانند نپال، بنگلادش و هند آمده اند، اما فرهنگ فوتبالی بالایی ندارند.

در واقع می توان گفت جام جهانی در کشوری برگزار می شود که علاقه چندانی به فوتبال ندارد. همچنین می توان گفت جام جهانی در دوحه و حومه آن برگزار می شود که بسیار مجلل و زیباست. در اطراف جام جهانی نیز امنیت خاصی وجود دارد.

اما در کشوری که میلیاردها دلار برای میزبانی مهم ترین رویداد ورزشی جهان هزینه شده است، شور و شوق کمی وجود دارد. در واقع به جرات می توان گفت که پول در این بازی هدر رفت. این بدان معناست که پول نقش مهمی در تجارت و ورزش دارد.

هشت استادیوم در قطر ساخته شده است که تقریباً همه آنها جدید هستند. شش میلیارد از آنها در فنجان استفاده می شود. استادیوم های بزرگی که در ساخت خود کاملاً آینده نگر هستند.

در مجموع می توان گفت که دوحه به زودی پایتخت فوتبال جهان خواهد شد. در انتهای سه خط مترو یک استادیوم فوتبال وجود دارد. صدها داوطلب، از جمله مهاجران، در مسابقات بدون تماشاگر شرکت می کنند. با این حال، ساخت و ساز هنوز در حال انجام است و کشور همچنان خود را برای جام جهانی آماده می کند.

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما