روز جهانی اهدای عضو 2022: تاریخچه، اهمیت و مهمترین نقل قول ها

روز جهانی اهدای عضو 2022: در 13 آگوست هر سال، روز جهانی اهدای عضو در سراسر جهان جشن گرفته می شود. این روز، همانطور که از نامش مشخص است، با هدف گسترش آگاهی در مورد اهدای عضو و همچنین مشتاقانه در انتظار رفع باورهای غلط مختلف مرتبط با اهدای عضو است. مردم تشویق می شوند پس از مرگ اعضای سالم خود را اهدا کنند زیرا این امر می تواند زندگی سالم و شادی را برای میلیون ها نفر که از بیماری های مزمن رنج می برند تضمین کند. هند روز اهدای اعضای بدن خود را دارد – 27 نوامبر.

روز جهانی اهداکننده عضو 2022: تاریخچه و اولین اهداکننده عضو

اعضای بدن برای اولین بار در سال 1954 اهدا شد. رونالد لی هریک یک کلیه به برادر دوقلوی خود در ایالات متحده اهدا کرد. در سال 1990، دکتر جوزف موری به خاطر دستاوردهایش در پیوند اعضا، جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی را دریافت کرد.

روز جهانی اهدای عضو 2022: اهمیت

اکثر اعضای بدن از جمله کبد، کلیه ها، پانکراس و قلب قابل اهدا هستند. اما اکثر مردم اعضای بدن را اهدا نمی کنند – برخی تصورات غلط دارند در حالی که بیشتر مردم این کار را نمی کنند. در چنین شرایطی افزایش آگاهی نسبت به اهدای عضو ضروری است. اهدای عضو می تواند جان انسان ها را نجات دهد و به میلیون ها نفری که به دلیل نارسایی اندام با مرگ مبارزه می کنند، امید بیاورد.

چه کسانی نمی توانند عضو اهدا کنند؟ چه باید کرد و چه کاری نباید انجام داد

شرایط پزشکی بسیار کمی وجود دارد که باعث می شود فرد واجد شرایط اهدای خودکار اعضای خود نباشد. افراد مبتلا به HIV، سرطان یا هر بیماری قلبی نباید اعضای بدن خود را اهدا کنند. شایعات را باور نکنید و بر اساس مطالعه یک مقاله در اینترنت تصمیم نگیرید. قبل از اهدای عضو یا حذف خود، با یک متخصص پزشکی واجد شرایط مشورت کنید.

مهم ترین نقل قول ها در روز جهانی اهدا 2022

– “تصمیم برای تبدیل شدن به یک اهدا کننده می تواند جان 8 نفر را نجات دهد و مردان، زنان و کودکان زیادی را که به سخاوت و فداکاری دیگران وابسته هستند، تقویت کند. من افراد با هر سن و پیشینه ای را تشویق می کنم که این فرصت منحصر به فرد را برای کمک به کسانی که در این کشور هستند در نظر بگیرند. نیاز است و این انتخاب را با دوستان و خانواده در میان بگذاریم.» -باراک اوباما

– “من هر چیزی را که هر کسی می برد اهدا می کنم و احتمالاً بخشی از سوزاندن را انجام می دهم.” – جورج کلونی، بازیگر آمریکایی

– “زندگی خود را به اشتراک بگذارید. تصمیم خود را به اشتراک بگذارید” – مایکل جردن، بازیکن بسکتبال حرفه ای سابق

“معیار زندگی مدت آن نیست، بلکه وقف آن است.” – پیتر مارشال

زندگی پس از مرگ را متعهد شوید که بدن خود را اهدا کنید – آمیت آبراهام، نویسنده هندی

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما