رونالدو چقدر یونایتد را گاز می گیرد؟


به گزارش “ورزش سه” ، منچستریونایتد در بازی مشکل دارد. آنها ممکن است در تغییر مرحله تهاجمی به دفاعی به درستی عمل نکنند. هیچ ساختار مشخصی برای حملات آنها وجود ندارد. آنها بستگی زیادی به بازیکنان دارند. او هیچ گزینه خاصی برای پست هافبک دفاعی ندارد. از این نظر ، آنها خط وسط چندان روشن ندارند. آنها تیمی هستند که با قیمت بالایی گرد هم آمده اند ، اما گاهی به نظر می رسد ارزش آن کمتر از این هزینه است.

اما بدتر از همه ، آنها معمولاً در آخرین لحظه عملکرد بسیار ناامیدکننده ای دارند ، آنها موفق به گلزنی دیرهنگام و یک برد می شوند که برخی از ما در اتاق رسانه اولدترافورد از خود می پرسیم: آیا هیچ کدام از این مسائل واقعاً مهم هستند؟

آنها باید تفاوت ایجاد کنند. به نظر می رسد چنین کاستی هایی می تواند بسیاری از تیم ها و مربیان دیگر را به زانو در آورد. اما با وجود انتقاد از روش قدیمی در سه سال گذشته و شک و تردید در بین طرفداران واقع گرا ، وت گونار سولسک. R هنوز مهارت عجيبي در نتيجه گيري در زماني كه بيشتر به او نياز دارد دارد.

البته ، بهتر است مهارت هایی را داشته باشد که او برای پیروزی به آن نیاز ندارد. این پنجمین یا ششمین باری است که سولشر از زمانی که روی نیمکت نشسته است در چنین وضعیتی قرار می گیرد ، اما یونایتد همچنان در حال قوی شدن است. گاهی اوقات با عملکرد شگفت انگیز و متفاوت ، مانند دو برد مقابل تاتنهام و منچسترسیتی در دسامبر 2019 ، فشار کاهش می یابد. گاهی اوقات همه مشکلات معمول را می بینیم ، اما بازیکنان به تنهایی تمام تلاش خود را می کنند تا بازیکنان را از تیم دیگر حذف کنند. خط. گذرنامه

این دقیقاً همان اتفاقی است که در دیدار با ویارئال رخ داد. ویدئوی دقایق پایانی و حساس مسابقه منتشر شد. در این ویدئو ، نمانیا ماتیچ در زمین بدون گل نشان داده می شود و ادینسون کاوانی در 30 متری فوق العاده سریع می دود و سپس توپ به یوان فوئت می رود و آن را به یک حرکت هجومی تبدیل می کند. تلاش و تعهد کاوانی به تیم بسیار قابل توجه است. با این حال ، به همان اندازه مهم است که سایر بازیکنان یونایتد به طور کامل شکست بخورند.

در این کلیپ ، کاوانی تنها بازیکنی است که یونایتد را در بازی نگه داشته است. با این حال ، در بیشتر دقایق بازی ، این وظیفه بر عهده داوید دخیا بود. بدون شوت های لحظه آخری پاکو آلسرر ، دروازه بان یونایتد ، آرنات دانزوما و مو گومز ، بعید است او به بازی بازگردد. در آخرین دقیقه از پنج دقیقه وقت اضافی ، کریستیانو رونالدو اولین بازی خود را انجام داد و توانست یکی از خاطره انگیزترین لحظات دوران خود در یونایتد را رقم بزند.

از یک سو بازگشت رونالدو شرایط سختی را در این تیم ایجاد کرده است. انتظارات آنقدر زیاد است که یونایتد هنوز نمی تواند آنها را برآورده کند. این بازیکن 36 ساله حداقل وظیفه خود را انجام داده است. او در پنج بازی پنج گل به ثمر رسانده است و تنها تساوی بدون گل او شکست شنبه 1-0 مقابل استون ویلا است. این اجتناب ناپذیر است”. مشکلات استراتژیک یونایتد زمانی آشکارتر می شود که بازیکن نتواند در طول بازی تأثیر بگذارد. در بازی با ویارئال نیز شرایط مشابه بود.

یکی از مشکلاتی که سولشر اعتراف می کند تیمش باید آن را حل کند این است که او از سیستم جدید در برابر ویارئال استفاده کرد. پل پوگبا موقعیت هافبک تهاجمی تری داشت ، تقریباً در کنار برونو فرناندز ، زیرا یونایتد از سیستم 3-3-4 به عنوان تنها هافبک دفاعی با اسکات مک تومینا استفاده کرد. تغییر شرایط در مدافع کناری نیز منعکس شد ، جایی که جانشین دیگو دولوت ، آرون فان بیساکا ، محروم شد و در موقعیتی قرار گرفت که در خط میانی حواس پرت شود.
دالوت پس از بازی گفت: “ما می خواستیم تیم را به وینگرها بسپاریم.” مدافع کناری آمد تا ضدحمله را متوقف کند و بازی را انجام دهد. “

وقتی همه آماده باشند ، سیستم می تواند با استعدادترین بازیکنان یونایتد را در زمین بگذارد و پوگبا را از موقعیت دفاعی جدا کند. همانطور که در اولین ساعت بازی با ویارئال مشاهده شد ، تنها مشکل این سیستم کار نکردن آن است. اگر تغییر نقش دالوت برای جلوگیری از یک ضدحمله باشد ، نتیجه معکوس خواهد داشت و دانجوما یک توپ ساده برای نزدیک شدن حریف به دروازه تیم باقی می ماند و فضایی در سمت راست خط دفاعی یونایتد پشت سر او باقی می ماند.

در حالی که این دو نتوانست به طور کامل در دو نقش بازی کند ، مک تومینا تنها ماند تا فضای زیادی را پوشش دهد و بیشتر اوقات از بازیکنان حریف دور می ماند. پوگبا ، دالوت یا الکس تلس به خط حمله اضافه شدند ، اما خط حمله پنج نفره همچنان منتظر رسیدن توپ به آن سوی زمین بود. این باعث شد دفاع مک تومینا و یونایتد در برابر ضدحمله آسیب پذیرتر شوند.

حداقل این بار شرایط تغییر کرد. اخیراً انتقادات زیادی بر روی سولچر درباره ناکارآمدی جانشینان وی در بازی وارد شده است. شایان ذکر است یونایتد پس از تساوی با تلیس در 30 دقیقه آخر بازی عملکرد خوبی داشت. در حالی که کناره گیری ویارئال بی نتیجه نبود ، تأثیر مثبتی روی جانشینان سولشر داشت. کاوانی جان تازه ای به بازی بخشید ، در حالی که فرد و جسی لینگارد نیز نقش مهمی در گل پیروزی رونالدو ایفا کردند.

با این حال ، این احساس وجود دارد که وقتی هواداران با افسانه تازه بازگشته خود از گل پیروزی فریاد می زنند ، جذابیت نمایش ممکن است نتواند بسیاری از کاستی های برنامه را پر کند. سرمربی یونایتد در مصاحبه پس از بازی گفت: “ما می خواستیم تمام تلاش خود را انجام دهیم و در نهایت خوش شانس بودیم.” در پایان این دیدار هیچ یک از مشکلات تیم یونایتد اهمیتی نداشت. اما آنها اهمیت خود را شب بعد نشان خواهند داد.

نویسنده: مارک کریچلی

ترجمه: مژده لاریجانی


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم