رونمایی از کانسپت نیسان کوهنوردی با تحرک بالا | دیجیاتو

[ad_1]

نیسان روز مشغول رونمایی از کانسپت های مختلف است. آخرین مفهوم این شرکت یک فضاپیما است که با همکاری آژانس اکتشاف فضایی ژاپن (JAXA) توسعه یافته است. این کانسپت بدون سرنشین است و طراحی بسیار ساده تری نسبت به کانسپت فضانورد تویوتا دارد.

مفهوم کوهنوردی نیسان در اصل توسط JAXA توسعه داده شد و از فناوری نوآورانه نیسان استفاده می کند. فناوری E-4ORCE یکی از آنهاست. این فناوری که در نسخه پرچمدار کراس اوور Area Electric استفاده شده است، نیروی محرکه را به هر چهار چرخ منتقل می کند.

نیسان می گوید که با تکیه بر این فناوری و کنترل مستقل چرخ ها، کانسپت کوهنوردی می تواند به راحتی بر سطوح بسیار نرم و ناهموار مانند سنگ ها و شیب ها غلبه کند.

موسسات تحقیقات فضایی نیسان و ژاپن در سال گذشته روی این مفهوم و نحوه کنترل آن کار کرده اند. این همکاری برای نیسان بسیار مفید است، زیرا کارایی فناوری e-4ORCE را افزایش می دهد. واضح است که این مشکل باعث بهبود عملکرد محصولات نیسان در کره زمین خواهد شد!

بدیهی است که عاملی به نام آیرودینامیک در ماه اهمیتی ندارد. به همین دلیل است که کانسپت نیسان Sailor مانند یک جعبه چهار چرخ طراحی شده است.

اطلاعات زیادی در مورد ویژگی های فنی این مفهوم به رسانه ها داده نشده است. اما با کمی دقت در تصاویر می توان جزئیاتی مانند سیستم تعلیق تکی، قابلیت کنترل متفاوت هر چرخ و استفاده از سنسورهای پیشرفته را مشاهده کرد.

ویژگی هندلینگ مستقل چرخ ها این مفهوم را قادر می سازد تا موقعیت را دور بزند.

IQoh Funaki، مدیر نوآوری در JAXA، گفت که تجربه به دست آمده در حین کار با نیسان در پروژه های فضایی آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گفتنی است این نمایندگی علاوه بر نیسان با سایر خودروسازان، دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی نیز پروژه های مشترکی دارد.

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما