رکورد جدیدی در بازار مسکن تهران به دست آمد

آیندهمیانگین قیمت مسکن در تهران به اوج جدیدی رسیده است. بر اساس آمارهای رسمی، میانگین ارزش معاملات مسکن پایتخت در شهریورماه امسال به متری 43 میلیون و 700 هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل و شهریور سال گذشته به ترتیب یک و 36 درصد افزایش داشت. با این اوصاف، خرید یک خانه 100 متری در تهران به طور متوسط ​​چهار میلیارد و 320 میلیون تومان هزینه دارد، اما گزارش بانک مرکزی نشان می دهد که در آخرین ماه تابستان امسال خانه های 50 تا 60 متری متراژ داشته اند. بیشترین سهم بازار مسکن در پایتخت. در شهریورماه امسال هشت درصد خانه های معامله شده در تهران بیش از 10 میلیارد تومان مبادله شد، این در حالی است که بیشترین سهم معاملات مسکن در پایتخت را آپارتمان های 1 تا 1.5 میلیاردی تشکیل می دهند.

میانگین قیمت مسکن در تهران; 43 میلیون و 200 هزار متر

به گزارش فرارو، متوسط ​​قیمت مسکن در تهران متری 43 میلیون و 200 هزار تومان بوده است. این رقم نشان دهنده افزایش یک درصدی میانگین ارزش مسکن شهر تهران در شهریور ماه 1401 نسبت به مردادماه است که اوج جدیدی در تاریخ بازار مسکن پایتخت محسوب می شود. مرداد سال گذشته متوسط ​​قیمت مسکن در تهران حدود متری 42 میلیون و 700 هزار تومان و یک سال پیش در شهریور 1400، 31 میلیون و 700 هزار تومان بود. اکنون نسبت به سال قبل شاهد افزایش 36 درصدی میانگین قیمت مسکن در تهران هستیم. رقم 43 میلیون و 200 هزار تومان که طبق آمارهای رسمی به عنوان میانگین قیمت مسکن در تهران اعلام شد، به سادگی نشان می دهد که خرید یک آپارتمان 100 متری در پایتخت به طور متوسط ​​4 میلیون و 320 میلیون تومان هزینه دارد. متوسط ​​رشد قیمت مسکن در پایتخت در شهریورماه امسال در حالی محقق شد که حجم معاملات بر اساس آمارهای رسمی حدود 23 درصد نسبت به مردادماه امسال کاهش یافت.

گران ترین و ارزان ترین مناطق پایتخت کدامند؟

میانگین قیمت مسکن در منطقه یک تهران به عنوان گران ترین نقطه پایتخت به 87 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است. این عدد میانگین ارزش واحدهای معامله شده در آخرین ماه تابستان امسال است و نسبت به مردادماه شاهد افزایش 6.6 میلیون تومانی هستیم که تقریباً هشت درصد است. پس از منطقه یک تهران، مناطق سه و دو با میانگین قیمت 75 میلیون تومان، 65 میلیون و 400 هزار تومان، گران ترین نقاط پایتخت در آخرین ماه تابستان در بازار مسکن بودند. از طرفی ارزان ترین مکان باید منطقه 19 باشد. متوسط ​​قیمت مسکن در منطقه 19 متری 21 میلیون و 500 هزار تومان بوده که نسبت به مرداد ماه 2.4 میلیون کاهش قیمت متوسط ​​مسکن در منطقه 19 را نشان می دهد. پس از منطقه 19، مناطق 18 و 20 به ترتیب ارزان ترین بخش های بازار مسکن سرمایه در شهریور 1401 بودند.

خانه های محبوب تهران کدامند؟

میانگین قیمت مسکن در تهران متری 43 میلیون و 700 هزار تومان بوده است، این در حالی است که آمارهای رسمی نشان می‌دهد خانه‌هایی که قیمت‌شان بین 30 تا 35 میلیون تومان در هر متر است، بیشترین سهم را در معاملات بازار مسکن پایتخت در شهریور ماه داشته‌اند. بانک مرکزی اعلام کرد: حدود 12 درصد از خرید و فروش های ثبت شده در بازار مسکن در سال جاری مربوط به آپارتمان هایی با متری بین 30 تا 35 میلیون تومان است. از این نظر خانه های ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومانی با سهم ۱۱ درصدی در رتبه بعدی قرار دارند و خانه های متری ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان سومین گزینه پرطرفدار تهران هستند. گزارش اخیر بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در تهران، نکته دیگری را درباره حجم خرید و فروش مسکن در پایتخت به چشم می خورد. بر اساس این گزارش، حدود 15 درصد از کل معاملات مسکن شهر تهران طی شهریور ماه سال جاری مربوط به خانه های متراژ 50 تا 60 متر بوده است. خانه های 60 تا 70 متری با سهم 14 درصد و خانه های 70 تا 80 میلیونی با سهم 12 درصد در رتبه های بعدی این فهرست قرار گرفتند.

حقایقی در مورد بازار مسکن در تهران

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران که در شهریورماه سال جاری توسط بانک مرکزی منتشر شد، نشان می دهد که نزدیک به هشت درصد از معاملات ثبت شده مربوط به خانه های بیش از 10 میلیارد تومانی است. از این حیث بیشترین سهم مربوط به خانه های بین 1 تا 1.5 میلیارد تومان است. نزدیک به 14 درصد از سوی دیگر، در همین گزارش آمده است که 9 درصد معاملات مربوط به خانه هایی بوده است که ارزش هر متر مربع آنها از 80 میلیون تومان فراتر رفته و خانه هایی با متری 30 تا 35 میلیون تومان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. در این رابطه.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم