ریاضی سخت بازنشستگی در رکود

اکثر آمریکایی ها بازنشستگی خود را با ایمان خاصی تأمین می کنند: سرمایه گذاری به پس انداز آنها کمک می کند تا با تورم همگام شوند، مؤسسات به عملکرد خود مانند همیشه ادامه خواهند داد و همه آنها در پایان موفق خواهند شد.

حفظ این خوش بینی در چنین لحظاتی، زمانی که به نظر می رسد تقریباً همه چیز در خطر است و هیچ چیز قطعی نیست، دشوار است. شما می توانید رویکرد آمریکایی به قمار بازنشستگی را نام ببرید و اشتباه نخواهید کرد.

البته آینده همیشه نامشخص بوده است. در سال 1973، در یکی از بالاترین دوره های تورم، ناشناخته بود. در سال 2000، زمانی که حباب دات کام ترکید. و دوباره در سال 2008، زمانی که بازار مسکن و بازارهای مالی سقوط کرد. و اکنون مبهم است، زمانی که بازارها از سال تا به امروز حدود 11.6 درصد کاهش یافته اند در حالی که تورم باقی مانده است. بالاترین میزان در ژوئیه 8.5 درصد بود، اگرچه نسبت به ماه قبل اندکی کاهش داشت. اوراق قرضه معمولاً هنگام کاهش سهام محافظت می کنند، اما آنها نیز بافر زیادی ارائه نکرده اند.

کریستن بنز، مدیر امور مالی شخصی و برنامه‌ریزی بازنشستگی در مورنینگ‌استار، گفت: امسال سال نگران‌کننده‌ای برای بازنشستگان بوده است، زیرا این یک ضربه سه‌گانه بوده است – کاهش قیمت سهام، کاهش قیمت اوراق قرضه و افزایش تورم.

برخلاف کارگران جوان، بازنشستگان این تجمل را ندارند که منتظر خروج خود باشند. زمان بندی مهم است. افت بازار که در پنج سال اول بازنشستگی اتفاق می‌افتد می‌تواند آسیب قابل توجه و پایداری داشته باشد و پتانسیل فرسودگی پرتفوی را افزایش دهد – عمدتاً به این دلیل که وقتی بازار (در نهایت) بهبود یافت، پول کمتری دست نخورده باقی می‌ماند. تجربه چنین وخامت بیشتری در دوران بازنشستگی خطرناک نیست، فقط به این دلیل که پول دیگر لازم نیست برای مدت طولانی دوام بیاورد.

Row Price اخیراً به نیم قرن گذشته نگاه کرده است تا ببیند افرادی که در رکودهای مختلف بازنشسته شده اند، حتی در دوره های تورم بالا، چگونه عمل کرده اند. خبر خوب: پرتفوی آنها عملکرد خوبی دارند یا از آنها انتظار می رود این کار را انجام دهند. کیفیت پایین: عملکرد گذشته تضمینی برای نتایج آینده نیست.

تحقیقات این شرکت ریشه در قاعده کلی 4 درصد دارد که نشان می‌دهد بازنشستگانی که در سال اول 4 درصد از موجودی پرتفوی بازنشستگی خود را برداشت می‌کنند، سپس آن مقدار دلار را برای تورم هر سال پس از آن تنظیم می‌کنند. بررسی حقوق 30 سال

با استفاده از این چارچوب، تی رو پرایس تحلیل کرد که چگونه سرمایه‌گذارانی که دارای پرتفوی 500000 دلاری هستند – 60 درصد سهام و 40 درصد اوراق قرضه – اگر در ابتدای سال در سال‌های 1973، 2000 و 2008 بازنشسته شوند، در طول 30 سال موفق خواهند بود. (دو مورد آخر هنوز در حال اجرا هستند.) همه آنها شروع به برداشت 1,667 دلار در هر ماه – یا 20,000 دلار در سال – می کنند و سپس این مقدار را هر سال با نرخ تورم واقعی سال قبل افزایش می دهند.

به سال 1973 برگردیم که با توجه به تحریم نفت و نرخ تورم بالا، نشان دهنده زمان حال است. این تحلیل نشان داد که بازنشستگان باید ببینند که کیف پول آنها تا سپتامبر 1974 به 328000 دلار یا تقریباً 35 درصد کاهش می یابد و تورم تا پایان همان سال بیش از 12 درصد افزایش می یابد. مشت فوق العاده دردناک

بازنشستگان در آن زمان نمی‌دانستند که شرایط تغییر خواهد کرد، اما در عرض یک دهه پس از بازنشستگی، موجودی پرتفوی دوباره به 500000 دلار رسید. و حتی پس از رکود اقتصادی در سال 2000، در پایان 30 سال، پرتفوی به بیش از 1 میلیون دلار افزایش یافت.

جودیت وارد، برنامه ریز ارشد مالی و مدیر رهبری فکر در تی.

او اذعان کرد که بازنشستگان در واقع در خطوط مستقیم خرج نمی‌کنند و تمایل دارند در دوران بازنشستگی بیشتر هزینه کنند. اما او گفت که این مطالعه بر اهمیت شروع با یک برنامه مخارج محافظه کارانه زمانی که پورتفولیو کم است تأکید می کند. او افزود: «اهرمی که برای مقداری که خرج می‌کنید واقعاً یک اهرم قدرتمند است که کار می‌کند.

با استفاده از همان رویکرد با کسانی که در بازارهای نزولی اخیر بازنشسته شدند – در دوره‌های پس از سال‌های 2000 و 2008، زمانی که بازار سهام حدود نیمی از ارزش خود را از دست داد – انتظار می‌رفت پرتفوی‌ها نیز پایدار باشند، حتی اگر بازنشستگان هنوز نزدیک به هشت و چهاردهم داشته باشند. سالها می گذرد تا به 30 سال بازنشستگی برسند. (نتیجه گیری خانم وارد در مورد سناریوهای دیگر نیز صدق می کند، از جمله سناریویی که در آن تورم برای باقیمانده بازنشستگی 30 ساله در 9 درصد باقی ماند.)

خانم وارد گفت: “این سناریوها فرض می کنند که سرمایه گذار رفتار خود را به دلیل اضطراب اجتناب ناپذیر ناشی از ضررهای احتمالی شدید بازار اصلاح نکرده است.” “طبیعت بشری است که سازگاری و سازگاری داشته باشد، و بازنشستگان احتمالاً می خواهند برنامه های خود را به نحوی تنظیم کنند.” او افزود که این یک حاشیه امنیتی قوی‌تر می‌افزاید.

کارشناسان دیگر به بازنشستگان هشدار می دهند که با نتایج گذشته خیلی راحت نباشند زیرا آینده همیشه نامشخص است! – ممکن است چیز دیگری در فروشگاه وجود داشته باشد.

دیوید بلانشت، رئیس تحقیقات بازنشستگی در PGIM، شرکت مدیریت دارایی Prudential Financial، می گوید: «استفاده از گذشته اعتماد به نفس کاذب ایجاد می کند. ایالات متحده و استرالیا دو تا از بهترین بازارهای سرمایه را در طول 100 سال گذشته داشته اند. این مفید است، اما شما باید به جلو نگاه کنید.”

به همین دلیل است که کارشناسان مالی یک رویکرد انعطاف‌پذیر برای برداشت‌ها پیشنهاد می‌کنند، با تمرکز بر آنچه در آن لحظه با تغییر شرایط می‌توانید کنترل کنید.

در اینجا چند استراتژی وجود دارد که ممکن است کمک کند.

نقل قول یک راه این است که به برداشت های خود از نظر نیازها، خواسته ها و خواسته ها فکر کنید. چه مقدار از نیازهای اولیه شما توسط منابع درآمد قابل پیش بینی مانند تامین اجتماعی یا مستمری پوشش داده می شود و برای پوشش بقیه چقدر باید برداشت کنید؟ نرخ برداشت برای پوشش اصول اولیه ممکن است 3 تا 4 درصد باشد، اما نیازهای شما ممکن است در محدوده 4 تا 6 درصد باشد. آقای بلانشت گفت: «مهمترین چیز این است که نیازهای خود را پوشش دهید.

سطل پول نقد ایده بزرگ در اینجا این است که حداقل یک سال از مخارج اولیه را – که توسط منابع درآمد قابل پیش بینی مانند تامین اجتماعی – پوشش داده نشده است، به صورت نقد یا معادل پول نقد نگه دارید، بنابراین بازنشستگان دارای تورم زدایی می توانند به جای دست زدن به کیف پول خود، از آن سطل خرج کنند. این به او زمان بیشتری برای بهبودی می دهد.

این رویکرد نیاز به برنامه ریزی دارد، اما می تواند اضطراب بازنشستگانی را که در منطقه بندی آرامش پیدا می کنند، کاهش دهد. منتقدان گفته‌اند که نگه داشتن مقدار زیادی کیف پول نقد می‌تواند بار سنگینی باشد و در درازمدت به عواید زیان‌آوری وارد کند، اما برای بسیاری از بازنشستگان، ممکن است برنامه‌ای باشد که می‌توانند به آن پایبند باشند – این مهم‌ترین عامل است.

بافل ها. این استراتژی که توسط برنامه‌ریز مالی جاناتان گایتون و دانشمند کامپیوتر ویلیام کلینگر ایجاد شده است، بازنشستگان را تشویق می‌کند تا انعطاف‌پذیر باشند، در زمانی که بازار خوب کار می‌کند، کاهش سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد و زمانی که اینطور نیست، عقب‌نشینی می‌کند.

تحقیقات آنها نشان داد که بازنشستگان معمولاً وقتی با نرخ برداشت حدود 5 درصد برای سال اول شروع می‌کنند (و سپس آن مقدار را هر سال برای تورم تنظیم می‌کنند) ایمن هستند – تا زمانی که با دریافت سیگنال هشدار زمان خود را کاهش دهند.

این چراغ هشدار با میزان ورودی شروع به چشمک زدن می کند مقدار مشخصی – یا یک پنجم – بالاتر از قیمت اولیه خود افزایش می دهد. بنابراین اگر پرتفوی کاهش یابد و مبلغ برداشت شده اکنون به 6 درصد یا بیشتر تبدیل شود، از 5 درصد، بازنشستگان باید مبلغ برداشت دلاری خود را 10 درصد کاهش دهند.

به عنوان مثال، بازنشسته ای را در نظر بگیرید که در سال اول 5 درصد یا 25000 دلار از پورتفولیوی 500000 دلاری کسب کرده است. اگر تورم 9 درصد باشد، برداشت در سال آینده معمولاً به 27250 دلار افزایش می یابد. اما اگر سد محافظتی شکسته شود – یعنی اگر کیف پول به نزدیک به 415000 دلار کاهش یابد، که اکنون 25000 دلار برابر با نرخ برداشت 6 درصد است – در عوض باید مقدار برداشت به 24525 دلار (یا 10 درصد زیر 27250 دلار) کاهش یابد.

برعکس، اگر پرتفوی رشد کند و نرخ برداشت را به 4 درصد کاهش دهد، بازنشسته می تواند مبلغ دلار برداشت شده را 10 درصد افزایش دهد و پس از آن خود را با تورم تطبیق دهد.

این قانون به طور کلی تا 15 سال آخر بازنشستگی اعمال می شود – برای مثال، یک زوج 85 ساله که می خواهند تا 100 سالگی ایمن باشند، می توانند استفاده از آن را متوقف کنند، تا زمانی که نگران میزان پولی که می خواهند نباشند. را به ورثه خود واگذار کنند.

بررسی. این یک قانون کلی دیگر است که به بازنشستگان کمک می کند تا بدانند که آیا اغلب آنها را ترک می کنند یا خیر.

فرض کنید در سن 70 سالگی بازنشسته می شوید و تصمیم می گیرید که احتمالاً تا سن 95 سالگی به پول خود نیاز دارید. یکی را بر 25 تقسیم کنید (تعداد سال هایی که برای دوام به پول نیاز دارید): این به معنای نرخ برداشت 4 درصد برای آن سال است. با یک کیف 500000 دلاری، 20000 دلار است.

اما اگر در مسیر برداشت 30000 دلار در آن سال هستید – یا 6 درصد – ممکن است بخواهید از آن عقب نشینی کنید. آقای بلانشت گفت: «این یک معاینه دائمی روده است. “آیا این در دراز مدت کارساز خواهد بود؟ این یک راه واقعاً ساده برای دریافت پاسخ است.”

و اگر سازگار نشوید؟ فقط درک کنید که ممکن است بعدا مجبور شوید تغییرات شدیدتری ایجاد کنید.

آقای بلانشت افزود: «شما فقط در طول زمان پول را با خودتان معامله می کنید.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما