زاکانی: زنان باید در یگان حفاظت شهرداری استفاده شوند

علی رضا زاکانی شهردار تهران در مراسم رونمایی و اعطای کارت ویژه ضابط قضایی به پرسنل نیروی انتظامی شاغل در یگان حفاظت شهرداری تهران با تسلیت ایام محرم گفت: اهمیت فرج و عظمت آن حضرت است. کار برای همه شناخته شده است و ما زحمات هر مجتهد فرج را ارج می نهیم. امروز در حال گذر از تحول و رشد هستیم و در شهرداری توجه ما بر تبدیل شهرداری از یک نهاد صرفا خدماتی به یک نهاد خدماتی اجتماعی است و با کار میدانی و تلاش در حوزه خدماتی می‌توان به ماموریت‌های بزرگی در این زمینه دست یافت. مسیر تحول و تحول معنوی را دنبال کنید و بدنه تهران را دنبال کنید که به نوبه خود رشد و توسعه شهر تهران و خدمت به مردم است.

مدیریت شهری خود را در این زمینه حاضر و پاسخگو می داند

شهردار تهران افزود: به همین دلیل است که مدیریت شهری مسئولیت های بزرگی را بر عهده دارد و خود را در میدان حاضر و مسئول می داند. وقتی چنین نگاهی در مجموعه مدیریت شهری حاکم است و خود این نهاد قرار است تغییر کند و حامی مردم شود، باید از انفعال خارج شد و هدفمند در همه عرصه ها ظاهر شد.

وی گفت: شهرداری با این امکانات، نیروی انسانی و با این مسئولیت بزرگ وقتی می خواهد خود را از منکرات بیرون بیاورد باید به صورت تخصصی ماموریت های ویژه ای را به اجزا و عناصر خود محول کند تا بار شهر را به دوش بکشد. یکی از این گروه ها یگان حفاظت شهرداری است که وظیفه حفاظت اولیه از همه گروه های ما را بر عهده دارد.

تشکیل یگان حفاظت در کلیه مجموعه های شهرداری

زاکانی ادامه داد: اولین کاری که دنبال می کنیم این است که یگان حفاظت در همه مجموعه های ما تشکیل شود و وظیفه حراست را بر عهده بگیرد و باید به توسعه یگان کمک کنیم. بنابراین یکی از نکاتی که در سال 1401 دنبال می کنیم، تقویت ویژه یگان حفاظت است و چارچوبی برای تقویت آن تعیین شده است.

همانطور که شهردار تهران تصریح کرد: ما خارج از وظایف ذاتی خود به مسئولیت اجتماعی و مسئولیت خطیر خود ادامه می دهیم که در این زمینه نیازمند یگانی برای ایفای نقش ویژه هستیم و با ساماندهی این نیروها خلاءهای بسیاری برطرف می شود. کار کردن

استخدام زنان در یگان حفاظت

وی با اشاره به اینکه یگان نیاز به رشد، کمک و نگاه جدی دارد، گفت: به عنوان مثال استفاده از بانوان در بحث یگان حفاظت یک ضرورت انکارناپذیر است و باید این بخش تقویت شود. این کار باید در گروه‌ها و بخش‌های مختلف با در نظر گرفتن شرایط آن نقطه انجام شود، مثلاً شرایط مترو و پارک ممکن است تا حدودی متفاوت باشد و چنین اقداماتی می‌تواند الگویی برای شهرهای دیگر باشد.

زاکانی در پایان یادآور شد: تماس هایی که باید برای یگان حفاظت شهرداری فرگه، دستگاه قضایی و سایر مجموعه ها باشد نیز مهم است و مشکلات برطرف و نیازهای آنها پیگیری می شود.

به گزارش شهری، در پایان شهردار پایتخت کارت ضابط ویژه قضایی را به پرسنل نیروی انتظامی شاغل در یگان حفاظت شهرداری تهران اعطا کرد.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما