زمان مرگ را با راه رفتن خود پیش بینی کنید

آینده همه ما در نهایت می میریم، اما آیا می دانید چه زمانی احتمال مرگ شما وجود دارد: فقط با راه رفتن؟ نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که اندازه گیری های انجام شده از طریق حسگرهای حرکتی مچ دست می تواند برای پیش بینی خطر مرگ تا پنج سال استفاده شود.

به گزارش فرارو، به نقل از Daily Beast، به عنوان یکی از بزرگترین تاییدیه‌های فناوری پوشیدنی تا به امروز، این مطالعه جدید امکان استفاده از سیستم تشخیص حرکت گوشی هوشمند را برای بررسی سلامت بیمار بدون نیاز به مراجعه به مطب دکتر ترویج می‌کند. شخصا.

این مطالعه که نتایج آن روز پنجشنبه در مجله PLOS Digital Health منتشر شد، از داده‌های بیش از 100000 شهروند بریتانیایی از Biobank بریتانیا استفاده کرد که جمع‌آوری اطلاعات سلامت و بیومتریک از شرکت‌کنندگان را در سال 2006 و حداکثر 14 سال آغاز کرد. بر اساس داده‌های یک هفته‌ای حسگر مچ دست، محققان دانشگاه ایلینویز مدلی ساختند که شتاب فرد و مسافت طی شده را به تکه‌های شش دقیقه‌ای کاهش می‌دهد.

بروس شاتز، نویسنده مطالعه و محقق علوم کامپیوتر در دانشگاه ایلینویز، گفت: دانشمندان این دوره زمانی را برای تقلید از یک آزمایش پیاده روی شش دقیقه ای انتخاب کردند: اندازه گیری عملکرد قلب و ریه که معمولاً در طی یک قرار ملاقات پزشکی انجام می شود. شرکت کنندگان باید شش دقیقه به طور عادی پیاده روی کنند و کل مسافت طی شده با استانداردهای سنی مقایسه می شود.

شاتز به Daily Beast گفت: «این آزمایش یک معیار خارجی بسیار خوب از آنچه در داخل بدن می‌گذرد است، و می‌توان آن را به راحتی با استفاده از یک شتاب‌سنج روی حسگر مچ دست یا یک تلفن همراه ارزان‌قیمت تکرار کرد.» پیش‌بینی مدل محققان از مرگ آینده در 72 درصد موارد پس از یک سال و 73 درصد پس از پنج سال صحیح بود.

Schatz استدلال می‌کند که مطالعه جدید نمایش امیدوارکننده‌تری از فناوری نظارت غیرفعال مانند حسگرهای تلفن و مچ است زیرا مدل تیم او به داده‌های کمتری نیاز دارد و درجه بالایی از حریم خصوصی کاربر را فراهم می‌کند.

او می افزاید: «با این حال، استفاده از فناوری روزمره برای نظارت بر بیماران در صورتی که نمی توانند هر روز گزارش دهند، مشکلاتی را ایجاد می کند، وضعیتی که در صورت ابتلا به بیماری های دژنراتیو (مربوط به استخوان ها و مفاصل، به ویژه ستون فقرات) یا عدم وجود آن ممکن است رخ دهد. دانش، در فناوری پیچیده خواهد بود.

در حالی که حسگرهای مورد استفاده در این مطالعه تقریباً مشابه حسگرهای موجود در گوشی‌های هوشمند بودند، تحقیقات آینده باید این مدل را در یک نمونه بزرگ زمانی که کاربران گوشی‌ها را در جیب خود حمل می‌کنند به جای استفاده از حسگرهای روی مچ، تأیید کند.

دانلود اپلیکیشنی که می تواند سلامت شما را در طول روز اندازه گیری کند، راهی راحت و بدون درد برای سالم ماندن طولانی تر است. شاتز می گوید: «اگر می خواهید سلامت کلی کل جمعیت را بهبود بخشید، این نوع پروژه واقعاً مهم است.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما