زمین تنها 7.7 سال سن سیاره یک ساله دارد – زومیت

[ad_1]

ستاره شناسان سیاره ای به نام GJ 367 b کشف کرده اند که جرم آن نصف زمین است. این سیاره که از آهن تقریبا خالص ساخته شده است، یکی از سبک ترین سیارات فراخورشیدی است که بسیار نزدیک به ستاره میزبان خود قرار دارد و مدار خود را تنها در 7.7 ساعت کامل می کند.

این سیاره به دلیل موقعیت و ترکیب آن، ابر عطارد نیز نامیده می شود و بسیاری از نظریه های تشکیل سیاره را به چالش کشیده است. این سیاره می تواند نشانه ای از وجود دنیای کوچکی باشد که تنوع آن بسیار بیشتر از حد انتظار است. دیانا والنسیاستاره شناسان دانشگاه تورنتو اسکاربورو می گویند: «کشف چنین سیاره ای یک دستاورد بزرگ است.

GJ 367b به دور کوتوله های قرمز در فاصله 31 سال نوری از زمین می چرخد. محققان این سیاره را با استفاده از تلسکوپ فضایی TESS ناسا (ماهواره ای که سیاره فراخورشیدی در حال عبور را بررسی می کند) کشف کردند. ستاره های میزبان توسط تلسکوپ ها با اندازه گیری نوسانات نور سیارات شناسایی می شوند. با این روش دانشمندان می توانند اندازه سیاره را نیز تخمین بزنند.

قطر جهان جدید تقریباً نه هزار کیلومتر یا سه چهارم قطر سیاره زمین است. مشاهدات بعدی، از جمله ابزار HARPS در تلسکوپ رصدخانه لاسیلا در شیلی، محققان را قادر ساخت تا جرم سیاره را تخمین بزنند.

آشکارسازهای هارپس نوسانات سیارات فرازمینی را در ستارگان میزبان دنبال می کنند. هر چه سیارات سنگین تر باشند، نوسانات قوی تر است. با مشاهده جرم و قطر GJ 367 b، دانشمندان توانستند چگالی آن را با هم مقایسه کنند. این سیاره شبیه عطارد است و بیشتر آن از آهن ساخته شده است. کریستین دبلیو. اف. لمستاره شناس مرکز هوافضای آلمان در برلین و نویسنده اصلی مقاله می گوید:

این یک سیاره عجیب است. GJ 367 b بسیار قابل اشتعال است، احتمالاً به دلیل نزدیکی آن به ستارگان، و دمای آن در روز می تواند از 1480 درجه سانتیگراد تجاوز کند. دمای بسیار گرم که می تواند سنگ و آهن را ذوب کند و این سیاره احتمالاً یک سیاره گدازه است.

دوربین دوچشمی TESS

طراحی مفهومی هنرمند از ماهواره نقشه برداری خارج سلولی گذرا یا TESS که اولین مشاهدات GJ 367b را ثبت کرد.

GJ 367 b راهی برای دانشمندان فراهم می کند تا جهان نزدیک به ستارگان را مطالعه کنند. بر اساس نظریه های پیشرو، عطارد، یک سیاره سنگی، در ابتدای زندگی منظومه شمسی در نزدیکی خورشید شکل گرفت. اجسام موجود در فضا به آرامی روی این سیاره منفجر شدند و پوسته و پوشش آن را از بین بردند. در نتیجه، عطارد در واقع هسته سیارات غول پیکر واقع در نزدیکی خورشید آتشین است.

اما مشکل این وضعیت این است که کاملاً مؤثر نیست. برخورد ممکن است لایه بیرونی عطارد را از بین برده باشد. اما این مواد معمولاً خیلی دور نمی روند و طبیعتاً باید توسط گرانش خورشید به دام افتاده و در مدار نزدیک قرار گیرند و به سطح آن بازگردند.

مقالات مرتبط:

وجود GJ 367b و اجرام مشابه به این معنی است که بسیاری از این سیارات غیر معمول نیستند. در واقع، مدل های فعلی ممکن است فاقد شکل گیری سیاره ای باشند. در روزهای اولیه، عناصر سنگین، مانند آهن، ممکن است تا حدودی به ستاره نزدیک بوده باشند. امروز، ایده فقط حدس و گمان است. با این حال، جهانی مانند GJ 367b می تواند دانشمندان را به این سمت هدایت کند.

محققان می خواهند سیستم را با دقت بیشتری رصد کنند. آنها احتمالاً از یک تلسکوپ غول پیکر برای گرفتن نور از GJ 367b و کشف ویژگی های جوی و سطحی آن استفاده خواهند کرد.

یافتن دنیای بزرگتر از جهان های کوچکتر همیشه آسان بوده است و محققان مجموعه ای از سیارات مشتری مانند با ویژگی های مداری و ساختاری را کشف کرده اند. با توسعه بیشتر تلسکوپ، جستجو آسان تر می شود و شانس یافتن اجرام کوچکی مانند GJ 367b افزایش می یابد. جاناتان فورتنییافته های علمی سیاره ای دانشگاه کالیفرنیا:

به یاد داشته باشید که این سیارات داستان خاص خود را دارند. روش های جدید نشان می دهد که سیارات بسیار متنوع هستند.

[ad_2]

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما