زن هارلم گروهی از زنان جوان مبتلا به سرطان دستگاه تناسلی را برای افزایش آگاهی راه اندازی می کند

نیویورک سپتامبر، ماه ملی آگاهی از سرطان دهانه رحم است. این بیماری بیشتر زنان مسن را تحت تاثیر قرار می دهد، اما یک زن جوان از هارلم امیدی برای کمک به دیگران برای مقابله با این مشکل پیدا کرده است.

آماندا فیتزپاتریک به طور منظم با انکولوژیست خود در کوه سینا معاینه می کند، زیرا او به سه سالگی بدون رحم نزدیک می شود. در سن 26 سالگی، او به شایع ترین سرطان زنان مبتلا شد که اغلب ناشناخته می ماند.

دکتر استفانی بلنک، مدیر انکولوژی زنان در Mount Sinai گفت: “هر گونه خونریزی غیر طبیعی باید بررسی شود.”

بخش پلانک برای درک و از بین بردن اختلافات بین نتایج در نژاد و سن کار می کند.

بلنک می‌گوید: «دستورالعمل‌های جامعه ملی ما می‌گوید که نمونه‌برداری فقط در افراد زیر 45 سال باید انجام شود که عوامل خطر قوی مانند چاقی یا استعداد ژنتیکی برای ابتلا به سرطان داشته باشند.» “اگر دستورالعمل ها را دنبال کنید، ممکن است چنین تشخیصی را از دست بدهید.”

فیتزپاتریک زمانی که شروع به خونریزی غیرقابل کنترل کرد به اورژانس رفت. دکتر برای او قرص تجویز کرد، اما فیتزپاتریک بیوپسی را دنبال کرد.

پلانک گفت: «این آنقدر مهم است که او از خودش دفاع کرد. “او می دانست که چیزی درست نیست.”

در حالی که اعتقاد بر این است که این سرطان جزو قابل درمان ترین سرطان ها است، گزارش های مرکز کنترل بیماری نشان می دهد که تعداد موارد سرطان رحم و مرگ و میر در سراسر کشور همچنان در حال افزایش است. نیویورک رتبه دوم و چهارمین بالاترین نرخ مرگ و میر را دارد.

زنان سیاه پوست دو برابر زنان سفیدپوست می میرند.

بلنک توضیح داد: «حتی وقتی مردم به پزشکان مناسب مراجعه می‌کنند، باز هم مراقبت‌های لازم را دریافت نمی‌کنند. بنابراین همه این مسائل ساختاری اساسی وجود دارد که واقعاً مردم را از دستیابی به بهترین نتایج ممکن باز می دارد.»

از طریق یک طرح سفارشی، تمام آثار سرطان فیتزپاتریک در سال اول تشخیص او از بین رفت. سرطان پس از پنج سال بازگشت.

فیتزپاتریک شنیده های تلفنی را به خاطر می آورد: “مثل این است که “ما باید هیسترکتومی می کردیم، مثلاً این واقعا خطرناک است.”

تصاویر اولتراسوند پیشرفت را در زمانی که سرطان از رحم او تغذیه می کرد نشان داد. فیتزپاتریک مجرد و بدون فرزند احساس کرد دنیایش دگرگون شده است.

“من باید این زندگی جدید و این سفر جدید را بدون رحم و گرگرفتگی و یائسگی و همه چیز انجام دهم، و چگونه زندگی کنم؟” از خود فیتزپاتریک پرسید. و پذیرش زیادی لازم بود.»

پزشکان تخم‌های فیتزپاتریک را برای آینده‌ای مطمئن حفظ و منجمد کردند و آنها را به گروه حمایتی Mount Sinai Woman To Woman برای بیماران زن سرطانی ارجاع دادند.

فیتزپاتریک فکر می کند: «به نظر می رسد همه اینجا در سن بازنشستگی هستند و من مناسب نیستم.

فیتزپاتریک گروه خود را به نام “Youo Young For This” ایجاد کرده است و میزبان روزهای زیبایی و مهمانی های پیتزا برای زنان مبتلا به سرطان زنان در گروه سنی خود است.

فیتزپاتریک درباره دوستان جدیدش گفت: «من آنها را دوست دارم. “من می توانم صحبت کنم زیرا این گروه.”

صحبت در مورد علائم و بی‌اعتنایی به آن‌ها راه‌حلی برای برخی از موانع سیستمیک مراقبت ارائه می‌دهد. کوه سینا تلاش می کند تا با همسایگان خود در هارلم ارتباط برقرار کند و پلانک محققان را تشویق می کند تا عمداً آزمایش های بالینی را متنوع کنند.

پلانک می‌گوید: «وقتی در جامعه‌ای با تعداد زیادی سیاه‌پوست کار می‌کنید، واقعاً باید به آنچه جامعه نیاز دارد فکر کنید.

علل سرطان رحم هنوز ناشناخته است. هدف تحقیق پیشرفت است، در حالی که آمار کاهش می یابد. عامل انسانی می تواند بزرگترین تفاوت را ایجاد کند.

برای پشتیبانی و منابع مرتبط با سرطان زنان، اینجا را کلیک کنید.

آیا ایده یا نکته داستانی در هارلم دارید؟ با کلیک کردن اینجا به جسی ایمیل بزنید.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما