زومیت – مجرمان سایبری تا سال 2021 حداقل 8.6 میلیارد دلار ارز دیجیتال را شستشو خواهند داد.

[ad_1]

بر اساس گزارش جدیدی از بلاک چین تجزیه و تحلیل چین، مجرمان سایبری در سال 2021 حداقل 8.6 میلیارد دلار ارز دیجیتال شسته اند. این شرکت اعلام کرد که در سال 2020، 8.6 میلیارد نسبت به سال 2020، نشان دهنده افزایش 30 درصدی فعالیت های پولشویی است. اما در مقایسه با سال 2019، پولشویی در بخش ارزهای دیجیتال حداقل 910.9 میلیارد کاهش یافته است. چین آلیس می گوید مجرمان سایبری از سال 2017 بیش از 33 میلیارد دلار ارز دیجیتال برداشت کرده اند.

به گفته ZDNet، China Ellis توضیح می دهد که ارقام فقط درآمد حاصل از جنایت بومی ارزهای دیجیتال را نشان می دهد، که به معنای فعالیت های سایبری مجرمانه مانند فروش در بازار دارکوب یا حملات باج افزاری است که تقریباً همیشه ارز خریداری می شود. متغیرهای دیجیتال استفاده می شوند، در نظر گرفته نمی شوند.

China Ellis هیچ راهی برای اندازه گیری ارز فیات از مواد مخدر یا جرم ندارد و سپس به ارز دیجیتال تبدیل می شود. کیم گریررئیس آلیس ریسرچ چین به ZDNet گفت: هیچ راهی برای تعیین میزان پولشویی در دنیای فیات وجود ندارد.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که در حالی که سالانه میلیاردها دلار ارز دیجیتال از آدرس‌های غیرقانونی منتقل می‌شود، اکثر آنها در گروه‌های کوچکی از خدمات قرار می‌گیرند که به نظر می‌رسد بسیاری از آنها عمداً بر اساس تاریخ شسته شده‌اند.

دزد ارز دیجیتال

از سال 2018، سال 2021 اولین بار است که صرافی های متمرکز بیشتر حواله های خود را از آدرس های غیرقانونی دریافت نکرده اند و پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) نقش مهمی ایفا کرده است. پروتکل DeFi حدود 17 درصد یا 900 میلیون دلار از کل حواله های ارسال شده از طریق کیف پول های غیرقانونی در سال 2021 را تشکیل می دهد.

گریر گفت:

بسیاری از هک هایی که امسال دیدیم مربوط به پروتکل DeFi بود. این بدان معنی است که وجوه باید به خدمات DeFi ارسال شود. پلتفرم‌ها می‌توانند مقادیر زیادی نقدینگی را از هر توکنی که تصور کنید مدیریت کنند. ما همچنین می دانیم که مجرمان همیشه از افراد سریعتر برای سازگاری با فناوری جدید استفاده می کنند تا از شناسایی جلوگیری کنند و امسال نیز همین روند تکرار شده است.

این گزارش بیان می‌کند که آدرس‌های مرتبط با سرقت بیش از 750 میلیون پوند ارز دیجیتال به پلتفرم DeFi برای کمتر از نیمی از دارایی‌های دزدیده شده ارسال می‌کنند. همانطور که قبلا توسط China Ellis گزارش شده بود، هکرهای کره شمالی مسئول هک کردن ارزهای دیجیتال به ارزش 400 میلیون در سال گذشته و استفاده گسترده از پروتکل DeFi برای پولشویی بودند.

محققان توضیح دادند:

این ممکن است به این دلیل باشد که میزان سرقت از پلتفرم DeFi در سال گذشته بیشتر از سایر پلتفرم ها بوده است. ما همچنین شاهد افزایش قابل توجهی در استفاده از میکسر برای شستشوی وجوه مسروقه بوده ایم.

ناگفته نماند که کلاهبرداران بیشتر وجوه خود را به آدرس صرافی های متمرکز ارسال می کنند. این ممکن است نشان دهنده عدم مهارت نسبی کلاهبرداران باشد. هک کردن پلتفرم های ارز دیجیتال برای سرقت وجوه به مهارت بیشتری نسبت به سایر کلاهبرداری ها نیاز دارد. منطقی است که این مجرمان سایبری از استراتژی های پیچیده تر پولشویی استفاده کنند.

گریر گفت: «اگرچه استفاده از میکسر برای جابجایی وجوه در سال جاری افزایش یافته است، جای تعجب نیست. او اضافه کرد:

هنرمندان شرور مانند گروه های هکر کره شمالی پول را به میکسر می ریزند.

رمزارز / ارز دیجیتال

به گفته آلیس، پولشویی همچنین بر تعداد کمی از خدمات و برخی آدرس های سپرده متمرکز است. سال گذشته، این شرکت متوجه شد که 58 درصد از کل حواله های ارسال شده از طریق آدرس های غیرقانونی به پنجره خدمات منتقل شده است. در مقایسه، این رقم برای سال 2020 حدود 54 درصد بود.

محققان دریافتند که از مجموع وجوه ارسال شده از آدرس های غیرقانونی در سال 2021، تنها 583 آدرس سپرده، 54 درصد وجوه را دریافت کرده اند و در هر یک از این آدرس ها حداقل یک میلیون دلار از آدرس های غیرقانونی دریافت شده است. در مجموع کمتر از 2.5 میلیارد دلار ارز دیجیتال در این آدرس ها دریافت شده است.

محققان توضیح دادند:

گروه هایی با کمتر از 45 آدرس کمتر از 24 درصد از کل وجوه ارسال شده از آدرس های غیرقانونی را به مبلغ کمتر از 1.1 میلیارد دلار دریافت کردند. آدرس سپرده فقط 200 میلیون دریافت کرد.

در حالی که تمرکز بیشتری روی پولشویی وجود دارد، در مقایسه با سال 2020 در حال کاهش است. در سال 2020، حدود 55 درصد از تمام فاکتورهای رمزگذاری شده ارسال شده از آدرس های غیرقانونی، تنها به 270 آدرس سپرده خدمات منتقل شد. اقدام نیروی انتظامی می تواند یکی از دلایل احتمالی کاهش تمرکز فعالیت های پولشویی باشد.

این گزارش به تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه کارگزاران سوکس مستقر در روسیه و صرافی‌های P2P Chatex به عنوان نمونه‌هایی از اقدامات اجرای قانون اشاره می‌کند که بر فعالیت‌های پولشویی متمرکز شده است.

مقالات مرتبط:

China Ellis گفت چندین آدرس مربوط به هر دو سرویس در گزارش سال گذشته در میان 270 آدرس شناسایی شده به عنوان بزرگترین آدرس های پولشویی ظاهر شد. محققان پیشنهاد کرده‌اند که مجرمان سایبری ممکن است پس از خاموش کردن برخی خدمات یا نظارت بر اقدامات اجرای قانون در یک پلت فرم خاص، پولشویی خود را گسترش دهند.

گریر گفت:

یک نقطه برای جذب سرمایه وجود دارد که به خدمات پولشویی اختصاص دارد که اغلب در صرافی ها میزبانی می شوند و می توانند جابجایی های بزرگ وجوه را مدیریت کنند. نکته مهم برای ما این است که چشم انداز جنایی ممکن است آنقدر که شما فکر می کنید بزرگ نباشد. ما این موضوع را در سال‌های اخیر بررسی کرده‌ایم و بر پیوند بین پولشویی ساختاری در زمینه ارزهای دیجیتال تأکید می‌کنیم.

در ادامه این گزارش آمده است که تنها 19 درصد از بیت کوین های ارسال شده از آدرس های غیرقانونی به 20 آدرس بزرگ پولشویی دریافت شده است. این رقم برای استیبل کوین ها 57 درصد، اتریوم 63 درصد و آلت کوین ها 68 درصد است.

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما