زیبایی شگفت انگیز طبیعت و حیوانات؛ یکی از راه های نجات انسان مدرن – زومیت

[ad_1]

شکی نیست که مادر طبیعت به اندازه کافی سخاوتمند است که به ما هدایای بی شماری از هر آنچه برای زندگی نیاز داریم بدهد. در این میان، نعمت هایی مانند مناظر دلربا و موجودات گیرا که دل ما را آب می کند، غیر قابل انکار است.

ما به عنوان انسان‌های مدرن، گاهی اوقات درگیر سرعت دراماتیک سبک زندگی شهری خود می‌شویم و توجه به زیبایی‌های اطراف خود را برایمان سخت یا غیرممکن می‌دانیم. با این حال، به لطف عکس ها و افراد خوش ذوقی که آنها را زیبا می کنند و به اشتراک می گذارند، هنوز هم می توانیم از اتفاقات شگفت انگیزی که در خارج از خانه ما رخ می دهد قدردانی کنیم.

در این قسمت از شاتر، با ترکیب تصاویر الهام بخش و جذاب از طبیعت و همچنین بازکردن چشمان شما به زیبایی طبیعت، می خواهیم به شما یادآوری کنیم که چقدر از طبیعت فاصله گرفته اید و چقدر باید به آن بازگردید.

زیبایی جذاب طبیعتیک سنجاب کوچک در حیاط خانه پیدا شد


چیزهای زیادی در زندگی وجود دارد که باید قدردان آنها باشیم. سعی کنید روزهای کودکی را که برای بازی با دوستانتان بیرون می رفتید، به یاد بیاورید. در آن زمان، پیدا کردن هیجان‌انگیزترین موجودات مانند قورباغه‌های عجیب و غریب یا حشرات غیرعادی و رنگارنگ در اطرافتان، هر روز مانند یک ماجراجویی بود. متأسفانه امروزه به نظر می رسد که مردم در سراسر جهان بیشتر وقت خود را در خانه سپری می کنند.


زیبایی جذاب طبیعتروباه متقاطع زیبا


مطالعه ای بر روی 12000 کودک و بزرگسال نشان داد که مردم ارتباط خود را با طبیعت از دست داده اند. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد رفاه جسمی، روانی و اجتماعی انسان به تماس با طبیعت بستگی دارد، بنابراین این یک مشکل جدی در سراسر جهان خواهد بود. اکثر پاسخ دهندگان در این مطالعه گفتند که مسائل مهم تری نسبت به گذراندن وقت در طبیعت دارند. اگرچه زمان نسبتا کمی را در خارج از منزل سپری کردند، اما به همان مقدار کم نیز راضی بودند.

یکی از دلایل این است که مردم تمایل دارند روی چیزهایی مانند زمان، کار یا پول تمرکز کنند. در میان این دلایل، نباید فناوری های جدیدی را که حواسمان را پرت می کنند و فریفته می کنند، فراموش کرد. افراد میانسال یا مسن نگران هستند که نسل جوان به طور فزاینده ای به رسانه های الکترونیکی وابسته است، از نحوه عملکرد دنیای طبیعی بی اطلاع است و لذت زندگی در خارج از خانه ناآشنا است.


زیبایی جذاب طبیعتعقیق عجیب، زیبا و کمیاب از دهان پاتاگونیا فقط در آرژانتین یافت می شود


گزارش دوم در سال 2018 نشان داد که کمتر از نیمی از جمعیت ایالات متحده در تفریحات در فضای باز شرکت نمی کنند. به نظر می رسد تنها 17.9 درصد از این جمعیت حداقل یک بار در هفته بیرون می روند.

نگرانی از فعالیت های بیرون از خانه در میان جوانان است. در این گزارش آمده است که گردش مالی سالانه کودکان در سال 2012 حدود 15 درصد کمتر از سال 2012 بوده است. این کاهش بر حرکات بدنی آنها در آینده تأثیر خواهد گذاشت. این به این دلیل است که مشخص شده است کسانی که در سنین بزرگسالی در فضای باز کار می کنند دو برابر بزرگسالان فعال هستند.


زیبایی جذاب طبیعتانفجار در آتن منظره ای شبیه ققنوس ایجاد کرد


زیبایی جذاب طبیعتجغد جوجه اردک را آنطور که خودش می فهمد بزرگ کرده است


زیبایی جذاب طبیعتدانش کیهانی


خبر خوب این است که برقراری ارتباط مجدد با طبیعت کار سختی نیست. به نظر می رسد گذراندن چند ساعت در هفته در طبیعت می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه، محققان بیش از 19000 نفر را در بریتانیا مورد بررسی قرار دادند و به ارتباطی بین اوقات فراغت آنها در طبیعت و سلامتی که هفته گذشته گزارش کردند، پی بردند. نتایج نشان داد افرادی که حداقل 120 دقیقه بیرون از خانه بوده اند از سلامت خوبی برخوردار بوده و یا در هفته گذشته با طبیعت تماس نداشته اند.

مقالات مرتبط:

این الگو در تمام سنین، حتی در افراد مسن یا افرادی که مشکلات سلامتی مزمن داشتند، صادق بود. به گفته محققان، مهم نیست 120 دقیقه در هفته چگونه و با چه وسیله ای با طبیعت تماس پیدا می کند. مزایای یک پیاده روی طولانی در جنگل یا یک پیاده روی کوتاه در پارک محلی شبیه به احساس مردم پس از ورزش است.


زیبایی جذاب طبیعتقارچ آبی زیبا


زیبایی جذاب طبیعتآبشار دره ۷۲، سوئیس


صرف چند ساعت در هفته برای تحسین مادر طبیعت نه تنها شما را سالم تر، بلکه خلاق تر نیز می کند. ترکیدن مداوم مقادیر زیاد اطلاعات یا احساس خستگی یا کار بیش از حد می تواند منجر به فرسودگی شغلی شود. بیرون ماندن از خانه به شما کمک می کند تا آرامش خود را بازیابید و خلاقانه تر و واضح تر فکر کنید.


زیبایی جذاب طبیعتزنبور بسیار موفق


زیبایی جذاب طبیعتلانه سنجاب


زیبایی جذاب طبیعتقارچ روی برگ های مرده رشد می کند


زیبایی جذاب طبیعتبال های جغد زیبا


زیبایی جذاب طبیعتیک تکه یخ روی بال کلاغ


زیبایی جذاب طبیعتبا کلاغ کوچک با گاومیش بزرگ آشنا شوید


سه محقق از دانشگاه یوتا نشان دادند که کوهنوردان تنها پس از چهار روز بیرون از خانه 50 درصد افزایش خلاقیت و عملکرد حل مسئله داشتند. نتایج نشان می دهد که اگر زمانی را در یک محیط طبیعی بگذرانید، متوجه مزایای شناختی مانند بهبود عملکرد مغز، حافظه، یادگیری، ایجاد مفاهیم انتزاعی، حل مسئله و تصمیم گیری خواهید شد. این مزیت به دلیل افزایش قرار گرفتن در معرض محرک های طبیعی و کاهش قرار گرفتن در معرض فناوری هایی است که نیاز به توجه منظم دارند.


زیبایی جذاب طبیعتکاردینال های زن و مرد


زیبایی جذاب طبیعتماه شبیه زحل است


اگر طرفدار پیاده روی یا کمپینگ نیستید، راه های دیگری برای بهبود سلامت روحی و جسمی خود وجود دارد. به نام یک روند جدید در ژاپن shinrin-yoku معنای «حمام جنگل» در حال شکل گیری است که تجربه ای جسمی و روحی در طبیعت است. هدف از حمام جنگلی شامل دو جنبه است: ارائه یک راه حل زیست محیطی برای بخور ناشی از تغییرات بسیار سریع در فناوری. 2. ساکنان را تشویق کنید تا دوباره با جنگل های کشور ارتباط برقرار کنند و از آنها محافظت کنند.


زیبایی جذاب طبیعتگوزن شمالی وحشی در زیر شفق قطبی


زیبایی جذاب طبیعتدرختی که میل جدی برای زنده ماندن دارد


زیبایی جذاب طبیعتصدف زیبای داخل صدف


زیبایی جذاب طبیعت

روباه به پهپاد بالای سرش نگاه می کند


زیبایی جذاب طبیعتصحرای نادر در صحرای آتاکاما در شیلی شکوفا می شود


زیبایی جذاب طبیعتیک صبح زیبا در ایسلند

برای بهره مندی از مزایای گذراندن وقت در طبیعت، لازم نیست عاشق طبیعت باشید. در عوض، فکر خود را به چیزهای خوب در زندگی، مانند سرگردانی، منحرف کنید. برقراری ارتباط مجدد با دنیای بیرون، اضطراب و استرس را کاهش می دهد و تأثیر عمیقی بر خلق و خو و خلاقیت دارد.

***

امیدواریم با دیدن تصاویر الهام بخش این قسمت از شاتر، علاقه به فعالیت بیشتر و گذراندن وقت در زیر نور خورشید را به شما بازگرداند. چند روز از تماس شما با طبیعت می گذرد؟ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می‌دانید گذراندن وقت در طبیعت به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کرده است، تجربیات و افکار خود را با ما و سایر کاربران زومیت در میان بگذارید.

[ad_2]

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما