زی نیوز: آخرین اخبار، اخبار فوری زنده، اخبار امروز، به روز رسانی اخبار سیاسی هند

کلمبو: دولت سریلانکا روز یکشنبه پس از یک سلسله انفجارها که عمدتاً در کلمبو، پایتخت این کشور، بیش از 160 کشته و نزدیک به 400 زخمی برجای گذاشت، دستور منع رفت و آمد در سراسر کشور را صادر کرد.

علاوه بر کلمبو، صبح روز یکشنبه در شهرهای نگومبو و باتیکالوآ سریلانکا نیز انفجارهای مرگباری رخ داد.

فوران های متعدد در سریلانکا: پوشش کامل

به گزارش خبرگزاری ANI، وزیر دفاع سریلانکا دستور منع رفت و آمد را صادر کرده است.

از ساعت ۱۸ (یکشنبه) تا ۶ صبح (دوشنبه) در سراسر کشور منع رفت و آمد اعلام شده است.

منشی ریاست جمهوری همچنین روزهای دوشنبه (22 آوریل) و سه شنبه (23 آوریل) را تعطیلات رسمی اعلام کرد.

از جمله اقدامات دیگر، مقامات سریلانکا پس از بمب گذاری ها ممنوعیت “موقت” را در رسانه های اجتماعی اعمال کردند.

رسانه های محلی گزارش دادند که ساعاتی پس از وقوع چندین انفجار در پایتخت سریلانکا، دو انفجار دیگر روز یکشنبه کلمبو را درنوردید. یکی در منطقه دهیوالا و دیگری در ناحیه دماتاگودا پایتخت ملی رخ داد. گزارش ها حاکی از آن است که اولین مظنون در ولسوالی دهیواله دستگیر شد.

بیم آن می رود که دست کم دو نفر در انفجار ولسوالی دهیواله کشته و تعداد زیادی زخمی شوند.

به گزارش onlanka.com، یک انفجار در یک سالن پذیرایی در نزدیکی باغ وحش در دهیوالا رخ داد. مجروحان در حال حاضر در حال انتقال به بیمارستان ها هستند.

بمب‌گذاری‌ها در داخل سه کلیسا و سه هتل پنج ستاره رخ داد و آرامشی را که کشور پس از دهه‌ها خشونت قومی از آن برخوردار بود، برهم زد.

مجموعه ای از انفجارها در کلیسایی در باتیکالوآ، کلیسای سنت آنتونی در کوچکیدا (کلمبو) و کلیسای سنت سباستین در کاتواپیتیا رخ داد. تعداد زیادی از کاتولیک ها برای جشن عید پاک در کلیساها بودند. به دنبال این انفجارها انفجاری در طبقه سوم هتل شانگری لا در کلمبو و ساختمان های سینمون گرند و هتل کینگزبری رخ داد.

چندین رهبر جهان، از جمله نخست وزیر نارندرا مودی، بمب گذاری های روز یکشنبه در سریلانکا را محکوم کردند که منجر به کشته شدن بیش از 160 نفر از جمله ده ها خارجی – که گمان می رود شامل شهروندان بریتانیایی، هلندی و آمریکایی نیز می شود، باشند.

نخست وزیر مودی بمب گذاری های هولناک در سریلانکا را به شدت محکوم کرد. نخست وزیر در پیام خود به دولت سریلانکا گفت: “در منطقه ما جایی برای چنین وحشیگری وجود ندارد. هند در همبستگی با مردم سریلانکا می ایستد. فکر من با خانواده های داغدار است و برای مجروحان دعا می کنم.” .

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، این حملات را «واقعاً وحشتناک» توصیف کرد.

او در توییتر خود نوشت: «خشونت علیه کلیساها و هتل‌ها در سریلانکا واقعاً وحشتناک است و عمیق‌ترین همدردی من با همه کسانی است که در این زمان غم‌انگیز آسیب دیده‌اند».

می در توییتر خود نوشت: «ما باید با هم باشیم تا مطمئن شویم هیچ کس نباید ایمان خود را با ترس تمرین کند.

مارک روته، نخست وزیر هلند گفت: «گزارش های وحشتناک سریلانکا از حملات خونین به هتل ها و کلیساها در یکشنبه عید پاک.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت که استرالیا در حال فکر کردن به کشته شدگان یک “حمله تروریستی وحشتناک” است.

او در بیانیه‌ای گفت: «به مردم زیبای سریلانکا، استرالیا همدردی، دعا و حمایت صمیمانه خود را ارسال می‌کند – و ما پیشنهاد کرده‌ایم هر کاری که می‌توانیم برای حمایت از شما در این زمان سخت انجام دهیم.»

در این زمان که عید پاک در استرالیا به پایان می رسد، قلب ما با مسیحیان و همه بیگناهان دیگری است که امروز در این حمله تروریستی وحشتناک کشته شدند.”

(با ورودی آژانس)

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما