زی نیوز: آخرین اخبار، اخبار فوری زنده، اخبار امروز، به روز رسانی اخبار سیاسی هند

دهلی نو: ریشی سوناک نخست وزیر جدید بریتانیا شد. داستان او واقعاً الهام‌بخش بود، زیرا او برای رهبری کشوری با تلاش سخت خود بالا رفت. در پنج ماه گذشته بی ثباتی سیاسی در بریتانیا وجود داشته است. در عرض 5 ماه، نخست وزیران بوریس جانسون و لیز تراس استعفا دادند. ریشی سوناک، یک بانکدار حرفه ای، جوانترین رهبر است که در 210 سال گذشته پست نخست وزیری بریتانیا را برعهده داشته است.

در DNA امروز روهیت رانجان از زی نیوز، ظهور سوناک و چگونگی تثبیت قدرت خود برای تبدیل شدن به نخست وزیر بعدی بریتانیا، به ویژه در زمان بحران را تحلیل خواهد کرد.

ریشی که قدرتمندترین وزیر پس از نخست وزیر در دولت بوریس جانسون بود، به عنوان رهبر شناخته شده است که می تواند بریتانیا را از بحران اقتصادی کنونی خارج کند. پس از بوریس جانسون، زمانی که سوناک در رقابت برای نخست وزیری بود، چندین رهبر از جمله بوریس جانسون برای عدم پیروزی سوناک مبارزه کردند.

ریشی سوناک در اولین سخنرانی خود پس از نخست وزیری با اطمینان کامل دیده شد. او به صراحت گفت که نمی ترسد و تحت فشار نیست. در عوض، اعتماد مردم بریتانیا را به دست خواهد آورد.

ریشی سوناک در همپشایر انگلستان متولد شد. او در کالج وینچستر، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه استنفورد تحصیل کرد. او MBA خود را از دانشگاه استنفورد آمریکا دریافت کرد. سوناک همچنین سیاست، فلسفه و اقتصاد خوانده است. قبل از پیوستن به سیاست، سوناک در بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس کار می کرد. سوناک اولین بار در سال 2015 به عنوان نماینده حوزه انتخابیه ریچموند (یورکشایر) انتخاب شد. پس از آن، در سال های 2017 و 2019 دوباره به عنوان نماینده مجلس انتخاب شد.

ریشی سوناک که مجسمه لرد گانشا را روی میز خود دارد، همیشه خود را “هندوی مغرور” می نامد.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما