سابینتو: گفتند جریمه نمی شوی، اما مانعت شدند!

سرمربی تیم استقلال گفت: دوست دارم همه تیم ها مثل سپاهان و پرسپولیس بازی کنند اما تا به حال فوتبال خوبی از آنها ندیده ام.

ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از بازی در جمع هواداران گفت: قبل از اینکه درباره بازی فردا صحبت کنم، به خاطر اتفاقی که برایم افتاد ناراحت شدم و جریمه شدم. من لیاقتش را نداشتم و واقعا نمی فهمم. من واقعا از این رای ناامید شدم. صادق و جدی نبودند.

گفتند جریمه نمی شوی اما تحریمت کردند

وی افزود: قرار شد پنج دقیقه صحبت کنیم. رفتیم و در مناظری که دیدیم چیزی نبود. بیشتر از همیشه ماندیم. جو دوستانه بود و اصرار داشتند که من کاری انجام ندادم. گفتند جریمه نمی شوند اما جریمه و ممنوع الخروج شدند. میخوام بدونم وقتی رفتیم چی شد؟ از من هم خواستند وقتی بیرون می روم صحبت نکنم. من را شگفت زده کرد. اگر روزی کاری بکنم فکر می کنم ده جلسه محرومیت می کنند. این ناامیدی همان چیزی بود که می خواستم با شما صحبت کنم. وقتی یک نفر را لمس می کنند، همه را تحت تأثیر قرار می دهد.

* ما سزاوار صداقت داوران هستیم

سابینتو گفت: مسئله دوم داوری است. چقدر می خواهند این رفتار را داشته باشند؟ چه کسی می خواهد صادق باشد؟ آنها در هر بازی از ما امتیاز می گیرند. ما شایسته دیدن صداقت در بازی ها هستیم. باز هم می خواهم از داوران بپرسم چرا جلوی عدد اشتباهات بزرگی می کنند؟ وقتی به استقلال آمدم به هواداران قول دادم سه تورنمنت برایشان بیاورم چون تیم های بزرگی مثل استقلال، سپاهان و پرسپولیس مورد احترام داوران هستند. من نمی خواهم آنها کارهای غیرعادی انجام دهند. روراست باش. من هرگز احترامی برای برتری خود ندیده ام.

* اگر ضربات پنالتی بزنند الان یک فاصله زیادی در لیگ ایجاد می شود

سرمربی استقلال ادامه داد: اگر آنها با ما روراست بودند، با 6 امتیاز جلو بودیم. این لیگ خیلی سخت است. همه تیم ها قوی و خوب هستند. اگر از این امتیازات استفاده نکنیم کار خیلی سختی می شود. این حقیقت است. اگر برای ما پنالتی می گرفتند، فاصله زیادی در لیگ ایجاد می شد. تیم های دیگر می توانند در مورد مشکلات خود صحبت کنند، اما من در مورد تیمم صحبت می کنم و به همه احترام می گذارم.

* ما 4 ورزشگاه نمادین در ایران داریم

سابینتو گفت: ما دو فینال تا جام جهانی داریم. یک فینال مقابل هوادار و یک فینال مقابل نساجی داریم. ما زمان داریم که بعداً در مورد آن مسابقه صحبت کنیم، اما در مورد سوپرجام یک اتفاقی افتاده است که من اصلاً درک نمی کنم. ما اینجا زمین های خوبی داریم. من می گویم آزادی ممکن نیست چون بی طرف نیست و نمی توانیم آنجا بازی کنیم. ما ورزشگاه سپاهان را داریم که ورزشگاه بسیار خوبی است. استادیوم تیم فوتبال هم داریم. دو ورزشگاه دیگر در مشهد و تبریز داریم. 4 غرفه نمادین در ایران داریم.

* بازی فینال باید در بهترین ورزشگاه ها برگزار شود

و سرمربی استقلال ادامه داد: در حال حاضر هواداری در ورزشگاه نداریم بنابراین این دیدار می تواند در ورزشگاه آزادی برگزار شود. حالا قبول دارم که نمی توانیم آزادانه بازی کنیم، اما چرا جای دیگری بازی نکنیم؟ با تمام احترامی که برای تیم مایس کرمان قائلم اما فکر می کنم این یک فینال است و فینال باید در بهترین ورزشگاه و بهترین چمن برگزار شود. من مسابقات میس کرمان را دیدم و می دانم زمین آنها هموار نیست. آن زمین پر از چاله است.

* در این رشته استقلال بازنده خواهد بود

وی گفت: ما دوست داریم یک بازی باکیفیت انجام دهیم و در این زمینه شکست می‌خوریم و اصلا عادلانه نیست. ما نمی توانیم در زمین بازی ناهموار بازی کنیم و این اصلا چیز خوبی نیست. من نمی دانم چه کسی این تصمیم را گرفته است و این تصمیم کاملا علیه ماست. امیدوارم بعد از بازی مقابل هواداران 5 روز در این زمین کار کنند. می دانم که فدراسیون تیمی را برای بازسازی استادیوم میس فرستاده تا بهترین کیفیت ممکن را ارائه کند. امیدوارم بازی با مس خوب پیش برود نه اینکه با هم دعوا کنیم چون کیفیت چمن اصلا خوب نیست.

* نمی توانم هواداران را حساب کنم چون این اتفاقات اصلا عادی نیست

سابینتو گفت: همانطور که به هواداران قول داده بودیم، برای پیروزی خواهیم جنگید. الان نمی توانم به هواداران قولی بدهم چون 6 امتیازی که از ما گرفتند اصلا عادی نیست. این تصمیمی که در مورد سوپرجام گرفتند اصلا یک تصمیم عادی نیست. ما در چند جبهه می جنگیم. من الان متوجه این موضوع شدم هر چقدر هم که بخواهند به ما ضربه بزنند، ما بیشتر متحد می شویم. همه برای استقلال به مبارزه ادامه خواهند داد و ما متحد خواهیم شد. امیدواریم در آینده شاهد تم های طبیعی بیشتری باشیم. ما فقط به دنبال رزولوشن های معمولی هستیم. هم برای ما و هم برای تیم های دیگر، اما الان چنین احساسی ندارم.

* پنکه دارای 3 کوبنده با کیفیت می باشد

و سرمربی استقلال توضیح داد: در خصوص بازی با هواداران باید بگویم تیم بسیار خوبی است و مربی بسیار با تجربه ای دارد. ما در ابتدای فصل با آنها بازی دوستانه داشتیم و نسبت به آن زمان خیلی پیشرفت کرده اند. آنها در 3 بازی اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده اند و 1-3-2-4 بازی می کردند، اما اکنون آنها 3-4-3 شده اند. آنها 3 بازیکن در جلو دارند که کیفیت بسیار بالایی دارند و سرعت بسیار بالایی دارند که باید مراقب آنها باشیم. آنها بال های خوبی دارند که به خوبی به محوطه و محوطه ضربه می زند. امیدوارم جلوی تماشاگران پیروز شویم. ما نیاز به برد داریم و امیدوارم داوران خوب قضاوت کنند و بدون اشتباه سوت بزنند.

* دوست دارم همه تیم ها مثل پرسپولیس و سپاهان بازی کنند

ساپینتو درباره اینکه این تیم مقابل حریفانی که بازی های بسته را انجام می دهند مشکل دارد، گفت: متاسفم که این تیم ها با اصولی که برای قهرمانی روی آن کار می کنیم بازی نمی کنند. دوست دارم مثل سپاهان و پرسپولیس بازی کنند اما هنوز این اتفاق نیفتاده و حیف است. من هرگز فوتبال خوبی از آنها ندیده ام.

* ایستگاه های اتوبوس بر فوتبال ایران تأثیر می گذارد

گفت: برای یکی دو اتوبوس به نحوه توقفشان احترام می گذارم. این استراتژی آنهاست. من این را دوست ندارم. برای فوتبال ایران هم خوب نیست اما من به آن احترام می گذارم. هر مربی ایده خودش را دارد. انتظار دارم همان بازی را مقابل استقلال مقابل تیم های دیگر بگذارند. من این دیدار با پرسپولیس و سپاهان را ندیدم. آن‌طور که مقابل ما دفاع می‌کنند، مقابل تیم‌های دیگر دفاع نمی‌کنند.

باید روی تکمیل تیم کار کنیم

سابینتو گفت: “اگر رفتار آنها با ما را ببینم، حتی اگر آن را دوست نداشته باشم، به آن احترام می گذارم، زیرا آنها همین کار را با دیگران انجام می دهند.” حالا، در آینده، خواهیم دید که آیا آنها مدلی را که با ما کار می کنند در مقابل تیم های دیگر اجرا می کنند یا خیر. ما باید سخت کار کنیم. کار سختی است. گاهی اوقات نمی توانی در لحظات اول گل بزنی. داورها ضربات پنالتی نمی گیرند، کار سخت می شود. ما باید در حمله کارآمدتر ظاهر شویم. ما باید پایان را تقویت کنیم. ما روی این موضوع کار می کنیم.

سعی می کنیم به مهاجمان اعتماد به نفس برای گلزنی بدهیم

سرمربی استقلال در ابتدای فصل با بیان اینکه تعداد مهاجمان مشکل خوبی است اما الان مهاجمان استقلالی گل چندانی ندارند، گفت: روی این موضوع کار می کنیم. ما به آنها اعتماد به نفس می دهیم که در هر بازی گل بزنند. به برخی بازیکنان فرصت داده شد. یک فرصت هم به ارسلان مطهری داده شد که زیاد بازی نکرد. آرمان رمضان هم مجروح شد. ما سعی می کنیم مهاجمان را تقویت کنیم و به آنها اعتماد به نفس بدهیم تا به گلزنی کمک کنند.

* المثهری مخلوطی از فرش و بیمان است

وی ادامه داد: اگرچه سجاد شهبازاده نه شماره 9 کار را تمام می کند و نه پیمان بابایی، مهاجم در محوطه جریمه حضور ندارد. او سریع است و توپ را در عمق و در فضای پشت سرش می خواهد. ارسلان مطهری ترکیبی از این بازیکنان است. تنها آرمان الرمضانی با شماره 9 وارد محوطه جریمه می شود و به پایان نزدیک می شود. ما سعی می کنیم با همه کار کنیم. آنها هم سخت کار می کنند. من هم به آنها ایمان دارم و امیدوارم بتوانند به تیم کمک کنند.

*نباید اجازه بدهم مربیان دیگر مرا تحریک کنند

سابینتو در مورد اینکه چقدر رفتار و رفتارش بعد از این اظهار نظر تغییر کرده است، گفت: “اکنون من برای تحریکات بیشتر آماده هستم.” من با مربیان تیم های دیگر مشکل داشتم که باید بیشتر به آنها توجه کنم. من نباید اجازه بدهم که من را تحریک کنند. حتی وقتی احساساتی می شوم، همیشه روی بازی تمرکز می کنم. گاهی اوقات ممکن است حرکات دستی انجام دهم یا احساساتی شوم، اما همیشه متمرکز هستم. سعی می کنم بیشتر به این شرایط توجه کنم و مراقب باشم.

* در هر گونه همکاری با کی روش خواهم بود

سرمربی استقلال درباره حضور بازیکنان این تیم در اردوی تیم ملی و همکاری با کارلوس کی روش در خصوص دیدار سوپرجام گفت: از هر لحاظ با سرمربی تیم ملی همکاری خواهم کرد. در هر موضوعی که نیاز باشد.

* ظفری و رمدانی برای بازگشت به زمان نیاز دارند

سابینتو درباره تلفات استقلال و پرونده ابوالفضل جلالی و محمد محبی گفت: همه چیز برای فردا خوب و عالی است. فقط زفاری و آرمان رمضان باید مراحل لازم را طی کنند. بقیه 100% آماده است.

* راست به استقلال و چپ فرقی ندارد

وی در مورد اینکه جناح چپ استقلال در حمله به اندازه جناح راست این تیم کارآمد نیست، گفت: از کل تیم راضی هستم. گاهی یکی خوب است و دیگری بد. یکی تازه تر است و دیگری نه. در برخی از بازی ها از سمت راست و برخی دیگر از چپ بازی می کنیم. البته همه دوست دارند همیشه خوب بازی کنند. من تمام مسابقات را در پایان تماشا کردم و کیفیت تیم در وسط، راست و چپ عالی است. فقط باید روی کارهای نهایی کار کنیم.

* تصمیمی که در سوپرجام گرفتند به نفع استقلال نیست

سرمربی استقلال در خاتمه این همایش به مدیر رسانه ای این تیم تذکر داد که صحبت هایش را درباره ورزشگاه سوپرجام و اینکه ممکن است ببازند و نتیجه نگیرند اصلاح کند و گفت: تصمیم آنها برای بازی سوپرجام نیست. برای ما خوبه. این یک نظر است. اگر کیفیت زمین برای بازی ما خوب نباشد، برای ما بد است و کمتر فرصت می گیریم.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما