ساده ترین راه برای تنظیم قند خون

بعدی- برای قرن ها، ساکنان مدیترانه آفتابی اغلب پس از یک وعده غذایی طولانی و لذت بخش به میدان شهر رفته اند تا همسایه ها را ملاقات کنند و با هم جمع شوند. پیاده روی بخشی از این سبک زندگی است که از آن به عنوان اساس یک رژیم غذایی سالم مدیترانه ای یاد می شود.

و به گزارش فرارو به نقل از CNN، این حرکت و پیاده روی ممکن است یکی از دلایلی باشد که مطالعات نشان داده است رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند خطر ابتلا به دیابت، کلسترول بالا، بیماری قلبی، سکته مغزی و برخی از انواع سرطان را کاهش دهد و در عین حال می تواند استخوان ها را تقویت کند، سلامت مغز را بهبود بخشد، از زوال عقل و افسردگی جلوگیری می کند و به کاهش وزن سالم کمک می کند.

حالا می توانید دلیل دیگری برای راه رفتن بعد از غذا خوردن اضافه کنید: ممکن است قند خون شما را کاهش دهد.

مطالعه‌ای که امسال در Sports Medicine منتشر شد، نشان داد که پیاده‌روی دو تا پنج دقیقه بعد از غذا می‌تواند این کار را انجام دهد. این مطالعه نشان می دهد که ایستادن بعد از غذا نیز می تواند کمک کند، اما نه به اندازه قرار دادن یک پا در مقابل پای دیگر.

ایستادن متناوب در طول روز و بعد از غذا، میزان گلوکز را 9.5 درصد بیشتر از نشستن طولانی مدت کاهش می دهد. در این مطالعه مشخص شد که پیاده روی متناوب در طول روز باعث کاهش 17.01 درصدی گلوکز در مقایسه با نشستن طولانی مدت در افراد می شود. این مطالعه نشان می دهد که ننشستن طولانی مدت و به جای افزایش زمان استراحت و پیاده روی سبک در طول روز برای سطح گلوکز مفید است.

این تحقیق که نتایج آن در ماه فوریه منتشر شد، هفت مطالعه را تجزیه و تحلیل کرد که تأثیر نشستن، ایستادن و راه رفتن را بر سطح انسولین و قند خون در بدن مقایسه کردند. از شرکت کنندگان در این مطالعات خواسته شد دو تا پنج دقیقه هر 20 تا 30 دقیقه در طول روز بایستند یا راه بروند. از هفت مطالعه بررسی شده، کل زمان فعالیت در حین مشاهده حرکت افراد حدود 28 دقیقه، با وقفه های راه رفتن و ایستادن بین 2 تا 5 دقیقه بود.

تجزیه و تحلیل نشان داد که ایستادن برای قند خون بهتر از نشستن پشت میز یا دراز کشیدن روی مبل است، اما به کاهش انسولین در جریان خون کمکی نمی کند. با این حال، این مطالعه نشان داد که اگر افراد پس از صرف غذا مسافت کوتاهی را پیاده روی کنند، سطح قند خون آنها به تدریج افزایش و کاهش می یابد و سطح انسولین آنها نسبت به زمانی که ایستاده یا نشسته بودند، پایدارتر است.

به گفته متخصصان، پرهیز از قند خون برای بدن خوب است زیرا افزایش شدید و کاهش سریع آن می تواند خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را افزایش دهد. مطالعات نشان داده است که سطح قند خون در عرض 60 تا 90 دقیقه پس از خوردن غذا افزایش می یابد، بنابراین بهتر است بلافاصله بعد از غذا حرکت کنید.

حرکت چگونه به تنظیم قند خون کمک می کند؟

ماهیچه ها برای عملکرد به گلوکز نیاز دارند. بنابراین، این فعالیت به حذف قندها از جریان خون کمک می کند. آیا می خواهید از تلاش های خود برای کاهش قند خون بیشتر بهره ببرید؟ تحرک خود را افزایش دهید: 150 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​در هفته و دو روز فعالیت برای تقویت عضلات در هفته. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده گزارش می دهد که افرادی که تقریباً 150 دقیقه در هفته فعالیت بدنی دارند، 33 درصد کمتر از افرادی که فعالیت بدنی ندارند، در معرض خطر مرگ قرار دارند.

این بدان معناست که اگر هر روز هفته فقط 21 دقیقه فعالیت داشته باشید، خطر مرگ به هر دلیلی را تا یک سوم کاهش خواهید داد. این نتیجه ارزش تلاش و حرکت را دارد، اینطور نیست؟

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما