سازمان بهداشت جهانی نسبت به خطر بیماری در میان خشکسالی در شاخ آفریقا هشدار داد

تدروس آدهانوم گبریسوس که از ژنو صحبت می کرد، گفت: خشکسالی، درگیری، تغییرات آب و هوایی و افزایش قیمت مواد غذایی، سوخت و کود، همه عواملی هستند که در دسترسی ناکافی به غذا نقش دارند.

کشورهای آسیب دیده جیبوتی، اتیوپی، کنیا، سومالی، سودان جنوبی، سودان و اوگاندا هستند.

گرسنگی و سوءتغذیه تهدیدی مستقیم برای سلامتی است، اما همچنین قدرت دفاعی بدن را تضعیف می کند و در را به روی بیماری ها باز کنید از جمله ذات الریه، سرخک و وبا.»

تدروس گفت که بحران برخی از مردم را مجبور می‌کند بین پرداخت هزینه غذا و مراقبت‌های بهداشتی یکی را انتخاب کنند، زیرا بسیاری در جستجوی غذا مهاجرت می‌کنند که می‌تواند آنها را در معرض خطر بیماری قرار دهد.

سازمان بهداشت جهانی بیش از 16 میلیون دلار از صندوق اضطراری برای رفع نیازها تأمین کرده است، اما حمایت بیشتری لازم است.

این آژانس برای 123.7 میلیون دلار درخواست دارد که برای پیشگیری و کنترل شیوع بیماری، درمان سوء تغذیه، و ارائه خدمات اولیه بهداشتی و همچنین داروها استفاده می شود.

با تیگری تماس بگیرید

تدروس گفت که خشکسالی یک “فاجعه انسان ساز” را در منطقه تیگری در شمال اتیوپی تشدید کرد، جایی که جنگ نزدیک به دو سال است که ادامه دارد.

او گفت که حدود شش میلیون نفر در محاصره نیروهای اتیوپی و اریتره هستند، “منزوی از جهان خارج، بدون اتصالات سیمی و خدمات بانکی، و برق و سوخت محدود.”

در نتیجه با شیوع مالاریا، سیاه زخم، وبا، اسهال و سایر بیماری ها مواجه می شوند.

این ظلم غیرقابل تصور باید پایان یابد. تنها راه حل صلح است،تدروس گفت.

وی در پایان این نشست خواستار توجه بیشتر جهانی به وضعیت تیگری شد.

من می توانم به شما بگویم که بحران انسانی در تیگری بیش از (در) اوکراین است، بدون هیچ اغراقی. من آن را چندین ماه پیش گفتم، احتمالاً رنگ پوست مردم تیگری است.

آمادگی هسته ای اوکراین

همچنین در جلسه توجیهی:

یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت آمادگی این سازمان برای پاسخگویی به هرگونه حادثه هسته ای احتمالی در اوکراین را تایید کرده است.

دکتر مایکل رایان، مدیر اجرایی، در حال پاسخ به سوال یک خبرنگار در مورد وخامت اوضاع در اطراف نیروگاه هسته ای Zaporizhia بود.

او گفت که سازمان جهانی بهداشت از آغاز جنگ با مقامات اوکراینی از جمله از طریق آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری می کند.

دکتر رایان گفت: «ما در تماس دائمی با آژانس هستیم و به عنوان عضوی از سیستم سازمان ملل آماده پاسخگویی در صورت نیاز به پاسخ هستیم».

بدیهی است که یک حادثه هسته‌ای برای وضعیت، زندگی انسان و محیط‌زیست فاجعه‌بار خواهد بود، بنابراین ما همچنان نگران آن هستیم. اوکراین.”

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما