سازمان بین المللی کار از اولین توافق جهانی در مورد حقوق فوتبالیست های حرفه ای استقبال می کند

گای رایدر، رئیس اتحادیه فوتبال گفت: «سازمان‌های آزاد، مستقل، قوی و نماینده کارفرمایان و کارگران، همراه با اعتماد، تعهد و احترام دولت‌ها برای استقلال شرکای اجتماعی، پیش‌شرط لازم برای گفت‌وگوی اجتماعی مؤثر در فوتبال است». سازمان بین المللی کار در مراسم امضای قرارداد در مقر این آژانس در ژنو، سوئیس.

متحد ایستاده ایم

را این توافق چارچوب بین المللی جدیدی برای چانه زنی ایجاد می کند بین انجمن لیگ های جهانی (WLF) – به نمایندگی از 44 انجمن ملی فوتبال حرفه ای با نزدیک به 1100 باشگاه – و FIFPRO، فدراسیون جهانی فوتبال – نماینده بیش از 60000 فوتبالیست حرفه ای به عنوان کارمند صنعت بین المللی فوتبال، از طریق 66 انجمن ملی برای بازیکنان در آفریقا، قاره آمریکا، آسیا، اروپا و اقیانوسیه.

نمایندگان کارفرمایان و کارمندان توافق نامه جهانی کار (GLA) را برای بازیکنان حرفه ای فوتبال امضا کردند (این ورزش در ایالات متحده به عنوان فوتبال شناخته می شود) و موافقت کردند که مسئولیت بیشتری در یافتن راه حل های جمعی برای چالش های پیش روی صنعت بر عهده بگیرند.

این توافقنامه به رسمیت می‌شناسد که استانداردهای مورد توافق جمعی، روابط کاری را در بازی‌های حرفه‌ای بهبود می‌بخشد و دوام و رشد چند میلیارد دلاری این ورزش را بهبود می‌بخشد.

تنظیم قوانین پایه

این توافقنامه بستری برای بحث در مورد قوانین حفاظت از سلامت و ایمنی بازیکنان و همچنین تعهد به بهبود نمایندگی و مشارکت لیگ های محلی، باشگاه های عضو و انجمن های بازیکنان فراهم می کند.

علاوه بر این، نیاز به نمایندگی و توجه بیشتر به فوتبال زنان را تشخیص می دهد – از جمله مسائل مربوط به مسابقات داخلی، باشگاه ها و بازیکنان.

مذاکرات همچنین ممکن است شامل مواردی مانند استانداردهای استخدام، مدیریت ضربه مغزی، و اقداماتی برای رسیدگی به تبعیض، نژادپرستی – از جمله در رسانه های اجتماعی – و سایر اشکال سوء استفاده باشد.

بر اساس GLA، سازمان بین المللی کار ممکن است ملزم به ارائه مشاوره تخصصی در زمینه هایی باشد که در آن تخصص دارد، از جمله اجرای کنوانسیون.

فوتبال قدرت الهام بخشیدن و متحد کردن مردم از هر ملیت را دارد و مسیرهای زندگی، صرف نظر از جنسیت و نژاد، رئیس سازمان بین المللی کار تایید کرد و افزود که بازیکنان باید با اصول و حقوق اساسی در کار محافظت شوند.

بیشتر در مورد توافقنامه

GLA از اصول و حقوق اساسی در کار پیروی می کند که توسط ILO در اعلامیه 1998 در مورد اصول و حقوق اساسی در کار، اصلاح شده در سال 2022، تعیین شده است.

همچنین مطابق با نکات اجماع مجمع گفتگوی جهانی ILO در مورد کار شایسته در ورزش (2020) است.

همچنین اشاره خاصی به کنوانسیون آزادی انجمن و حمایت از حق سازماندهی ILO، 1948 (شماره 87) و کنوانسیون حق سازماندهی و چانه زنی جمعی ILO، 1949 (شماره 98) وجود دارد.

سازمان بین المللی کار از امضای اولین موافقت نامه جهانی کار (GLA) که شرایط کار و حقوق فوتبالیست های حرفه ای را پوشش می دهد، استقبال کرده است.

سازمان بین المللی کار از امضای اولین موافقت نامه جهانی کار (GLA) که شرایط کار و حقوق فوتبالیست های حرفه ای را پوشش می دهد، استقبال کرده است.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما