سازمان جهانی هواشناسی (WMO) نسبت به امواج گرمای مکرر در دهه های آینده هشدار می دهد

با توجه به اینکه دمای هوا تا اواسط هفته آینده بالاتر از حد نرمال باقی خواهد ماند، سازمان جهانی هواشناسی (WMO) هشدار داده است که امواج گرما تا دهه 1960 بیشتر و بیشتر خواهد شد.

آژانس هواشناسی سازمان ملل گفت که این الگو با گرم شدن مشاهده شده سیاره مرتبط است و می توان آن را به فعالیت های انسانی نسبت داد، که نگرانی های جدی را در مورد آینده سیاره ایجاد می کند.

محصولات در خطر هستند

ما انتظار داریم که شاهد تاثیرات قابل توجهی بر کشاورزی باشیم. در طول موج های گرمای قبلی در اروپا، بخش زیادی از محصول را از دست دادیم. پتری تالاس، دبیر کل سازمان جهانی تجارت در یک کنفرانس مطبوعاتی برای انتشار آخرین اخبار هشدار داد در شرایط فعلی – ما در حال حاضر با یک بحران غذایی جهانی به دلیل جنگ در اوکراین مواجه هستیم – این موج گرما تأثیر منفی بیشتری بر فعالیت های کشاورزی خواهد داشت. یافته های آب و هوای شدید در ژنو

در بسیاری از کشورها، برخی از بخش های اقتصادی در نتیجه آسیب می بینند – از جمله گردشگری که در پی همه گیری کووید-19 شروع به بهبودی کامل کرده است.

گرم شدن بیشتر اجتناب ناپذیر است

روند منفی آب و هوا حداقل تا سال 2060 ادامه خواهد داشت، بدون توجه به موفقیت ما در کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی.آقای طلاس اضافه شد.

ما قبلاً بازی در مورد ذوب شدن یخچال های طبیعی را باخته ایم. ما انتظار داریم که ذوب یخچال ها برای صدها سال یا حتی هزاران سال آینده ادامه یابد… و افزایش سطح آب دریاها برای همین دوره ادامه خواهد داشت.

او در روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که آقای طالاس در انتخاب لباس خود نگرانی‌های فزاینده‌ای در مورد الگوهای بد آب و هوا را منعکس کرد و به دلیل افزایش روزافزون هشدارهای قرمز در سراسر اروپا، لباس‌های آستین کوتاه و کراوات آبی و قرمز بپوشد.

WMO به خبرنگاران گفت که موج گرمای اروپا ممکن است تا اواسط هفته آینده پایان یابد.

آلودگی هوا

سازمان جهانی بهداشت توضیح داد که موج گرما همچنین به عنوان نوعی پوشش جوی عمل می کند، آلاینده ها را به دام می اندازد و کیفیت هوا را بدتر می کند و عواقب نامطلوبی برای سلامتی به ویژه برای افراد آسیب پذیر مانند سالمندان دارد. در موج بزرگ گرما در اروپا در سال 2003، حدود 70000 نفر جان خود را از دست دادند.

ماریا نیرا، مدیر بهداشت عمومی و محیط زیست در سازمان جهانی بهداشت، هشدار داد که “تغییرات آب و هوا از بسیاری جهات بر سلامت ما تأثیر می گذارد، نه تنها از طریق امواج گرما که پیامدهای مستقیم دارد” بلکه در سایر زمینه های مراقبت های بهداشتی اولیه مانند افزایش سطح بیماری

او توضیح داد که دسترسی مطمئن به غذا و آب و همچنین سطح تولیدات کشاورزی در خطر است، “و مطمئناً کمبود آب وجود خواهد داشت.”

او گفت 99 درصد از جمعیت جهان هوایی تنفس می کنند که استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط سازمان جهانی بهداشت را برآورده نمی کند، که به طور قابل توجهی بر بیماری های مزمن تنفسی و قلبی عروقی تأثیر می گذارد.

جاه طلبی کلید است

بهترین راه حل برای این امر، دوباره، بلندپروازانه بودن در رسیدگی به علل گرمایش جهانی است.

او تاکید کرد: مدت‌هاست که هشدار داده شده است که تغییرات آب و هوایی به طور چشمگیری بر سلامت انسان تأثیر می‌گذارد، که همچنین بر مبارزه برای رسیدن به انتشار خالص کربن و گذار حیاتی به منابع انرژی پاک و تجدیدپذیر تأثیر می‌گذارد.

به دلیل موج گرمای مداوم در هفته‌های آینده و چالش‌های بعدی برای سیستم‌های بهداشتی، بیم آن می‌رود که مرگ و میر بیشتر در میان سالمندان و کسانی که شرایط بهداشتی قبلی دارند، همراه با افزایش تقاضا باشد.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما