سازمان ملل خشونت های مربوط به انتخابات در ارتفاعات پاپوآ گینه نو را محکوم کرد

تیم کشوری سازمان ملل متحد خواستار «توقف فوری» خشونت‌های مرتبط با انتخابات در میان وخامت اوضاع امنیتی در منطقه مرتفع جنوب غربی جزیره اقیانوس آرام شد و منابع دولتی «قتل، تجاوز، تجاوز و تخریب گسترده اموال و زیرساخت‌ها» را تأیید کردند. .

درخواست تحقیق و پیگرد قانونی

سازمان ملل متحد در پاپوآ گینه نو خواستاربررسی سریع جرایم ادعایی و تعقیب قضایی عاملان و محرکین ادعایی. “

دیرک واگنر، سرپرست هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل، گفت که او “عمیقاً نگران ادعاهای مربوط به کشتار وحشیانه ده ها غیرنظامی، گزارش های خشونت جنسی فجیع علیه زنان، از جمله حداقل هشت دختر، و تخمین چند هزار نفر، بیشتر زنان و کودکان است.” .” . , بی خانمان “.

این خشونت تضعیف نشده نشان دهنده بی توجهی کامل به حقوق بشر و حاکمیت قانون است،” او اضافه کرد.

بر اساس گزارش های خبری از منطقه، طولانی شدن روند انتخابات که با ادعای دستکاری و سرقت صندوق های رای در برخی از ولایات خدشه دار شده است، موجب ناامیدی مردم و افزایش تنش ها شده است.

سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی ضعیف و رقابت‌های طایفه‌ای پایه نیز به‌عنوان عواملی که به بی‌ثباتی در طول فرآیند رأی‌گیری دامن می‌زند، ذکر شد، زیرا برندگان بسیاری از کرسی‌ها قبلاً اعلام شده بودند.

در برخی مناطق، خشونت به قدری شدید بود که این نگرانی را ایجاد کرد که کل روند دموکراتیک ممکن است از مسیر خارج شود.

در ترس زندگی کنید

خانواده ها در بسیاری از مناطق به دلیل شیوع خشونت در جوامع خود در ترس زندگی می کنندتیم سازمان ملل متحد در پاپوآ گینه نو در بیانیه ای اعلام کرد.

خشونت در ارتفاعات، که تقریباً طول جزیره را امتداد می‌یابد، حدود 3000 نفر را تنها در بخش‌هایی از اینگا مجبور به ترک خانه‌های خود کرده و به مدارس و تأسیسات پزشکی آسیب وارد کرده است، در حالی که مشاغل و بازارها نیز به طور موقت آسیب دیده‌اند. بیانیه مطبوعاتی اضافه شده بسته است.

برخی از جاده‌ها عمداً با حفر سنگرها و تخریب پل‌ها قطع شده‌اند و در تحویل کالاها و خدمات به این جوامع که اکنون کمبود غذا، سوخت، دارو و سایر منابع حیاتی دارند، اختلال ایجاد کرده‌اند.

آقای واگنر با ابراز شوک از تشدید خشونت و تشدید بحران انسانی در برخی مناطق منطقه، از همه طرف‌ها خواست تا فوراً تمام درگیری‌ها را متوقف کنند و از مقامات خواست تا تحقیقات کامل را انجام دهند.

مسئولیت های دولتی

“من می خواهم آن را تایید کنم پاپوآ گینه نو مسئولیت حفظ حاکمیت قانون را دارد و تضمین امنیت همه افراد و اموال، به ویژه آسیب پذیرترین افراد جامعه.»

آقای واگنر افزود: “این مسئولیت شامل تسهیل دسترسی ایمن، بدون مانع و پایدار بشردوستانه به کسانی است که تحت تأثیر این خشونت قرار گرفته اند.”

سازمان ملل متحد و شرکای آن آماده پاسخگویی به هرگونه درخواست کمک احتمالی از سوی دولت هستند.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما