سازمان ملل و شرکای آن کمپین #LetMeLearn را پیش از اجلاس اصلی آموزش راه اندازی کردند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، با اشاره به اینکه بحران در کلاس درس هشدار داد: «در سراسر جهان، آموزش در بحران است. “احتراق آهسته و اغلب نامرئی” اما با “پیامدهای فاجعه بار برای افراد، جوامع و آینده جمعی ما”.

هنوز گم شده

صدها میلیون کودک و جوان به دلیل اختلالات ناشی از همه‌گیری هنوز از مدرسه بازمانده‌اند. بسیاری از کسانی که در مدرسه هستند مهارت های اساسی مورد نیاز خود را به عنوان شهروند و به عنوان شرکت کننده در جامعه یاد نمی گیرند.

بسیاری ارتباط سیستم های آموزشی و برنامه های درسی خود را با دنیای امروز زیر سوال می برند.

نمایش نظرسنجی جهانی، به سفارش Theworld بیش از دو سوم جوانان مورد بررسی احساس می کنند که رهبران به وعده های خود خیانت می کنند برای ارائه یک آموزش خوب.

راه اندازی برنامه کمپین #LetMeLearn با هدف ایجاد حرکت به سمت اجلاس آموزش دگرگون کننده است دبیرکل در 19 سپتامبر ملاقات می کند تا دیدگاه جدیدی برای آموزش ایجاد کند که فراگیران در هر سن و پیشینه ای را با مهارت ها، دانش و ارزش هایی که برای پیشرفت به آن نیاز دارند مجهز می کند.

رهبران جهانی تصمیم خواهند گرفت که برای دستیابی به هدف 4 اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (آموزش با کیفیت) چه اقداماتی باید انجام شود.

نیاز به رهبری ملی

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت هدف از این کمپین این است که «اطمینان حاصل شود که رهبران جهانی حاضر در اجلاس به نظرات و نظرات آگاهان توجه می کنند. از طریق این کمپین، بحث‌ها تجربیات و دیدگاه‌های متنوع جوانان و فراگیران مادام‌العمر را در همه جا پرورش خواهند داد.تصمیمات و نتایج اجلاس سران

گوردون براون، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای آموزش جهانی، این اجلاس تاریخی را چنین توصیف می کند “لحظه آموزش جهانی COP26 – آخرین فرصت برای اقدام برای جلوگیری از فاجعه آموزشی” برای نسلی از جوانان که مستقیماً تحت تأثیر همه گیری، بحران آب و هوا، درگیری ها و بسیاری از چالش های دیگر قرار گرفته اند.

بحران کیفیت و اهمیت: دنیای آنها

جاستین ون ویلیت، رئیس جهانی آنها، گفت: تصمیماتی که رهبران جهان در ماه آینده در اجلاس آموزش و پرورش متحول خواهند کرد، “زندگی صدها میلیون کودک در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در هر جامعه ای در این سیاره طنین انداز خواهد شد.”

آموزش جهانی با بحران برابری، کیفیت و ارتباط مواجه است. در حال حاضر تحصیل به جای یک حق یک امتیاز محسوب می شود و کودکان در بدو تولد به دلیل عواملی که خارج از کنترل آنهاست از آن محروم می شوند.

امروز زمان آن فرا رسیده است که رهبران جهان به سخنان جوانان گوش دهند و اقدام کنند. زمان رو به اتمام است و انفعال یک گزینه نیست.”

سازمان ها و افراد می توانند با ایجاد و اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه در هفته های آینده در کمپین شرکت کنند.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما