ساکشی مالک در مورد اینکه چگونه تکمیل تحصیلاتش به او کمک کرد تا با چالش های زیادی روبرو شود صحبت می کند

ساکشی مالک دارنده مدال برنز المپیک در چند سال گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشته است زیرا مدال در مسابقات بین المللی خشک شده است. زمانی بود که او نتوانست کشتی گیران را در سطح ایالتی شکست دهد و اعتماد به نفس او را نیز کمرنگ کرد. سلامت روان ساکشی ضربه بدی خورد و اگرچه او از حمایت مربیان و والدینش برخوردار بود، اما در آستانه ترک کامل ورزش قرار داشت. با این حال، برنده شدن در آزمایش‌ها و واجد شرایط شدن برای بازی‌های مشترک المنافع 2022 به او روح تازه‌ای داد. در CWG 2022، ساکشی در کلاس 62 کیلوگرم طلا گرفت. او پس از کسب آن به وجد آمد و اکنون دوباره رویای دومین مدال المپیک خود را در سر می پروراند.

با این حال، ساکشی می‌گوید که هنوز هم این واقعیت را محکوم می‌کند که وقتی ناامید و در حال مبارزه بود، مربی نداشت که به او کمک کند تا در روزهای سخت به او کمک کند. من در یک وب سایت که توسط موسسه ورزشی اینسپایر سازماندهی شده بود صحبت کردم، در مورد اهمیت مربیان در ورزش صحبت کردم.

“اهمیت مربی بسیار زیاد است. می توانم در مورد یک تجربه از زندگی ام صحبت کنم. زمانی که تعطیلاتم را سپری می کردم، کسی را نداشتم که با او صحبت کنم. ورزش فراز و نشیب های خود را دارد. مربیان و والدینی بودند اما یک مربی می تواند به راحتی آن را دریافت کند. من از این تله ذهنی خارج شدم. وقتی می خواستم سقوط کنم، می خواستم بلند شوم، یک مربی می توانست به ارتقای روحیه من کمک کند.

وی همچنین در مورد اینکه چرا ورزشکاران مشتاقانه منتظر تکمیل تحصیلات خود هستند صحبت کرد و برای تاکید بر لزوم آموزش به مثال خود اشاره کرد. او گفت که می‌خواهد برای تمرکز روی کشتی از تحصیل انصراف دهد اما پدر و مادرش این درخواست را نپذیرفتند و امروز خوشحال است که به او اجازه ندادند.

“تحصیل بسیار مهم است. من از ابتدا در یک مدرسه متوسط ​​انگلیسی درس می خواندم. وقتی کشتی را شروع کردم، باید تنش بین ورزش کردن و رفتن به آموزش و مدرسه را مدیریت می کردم. به پدر و مادرم گفتم می خواهم درس را رها کنم و به دنبال کشتی بروم. اما او به من اجازه نداد.»

“اکنون اهمیت این کلمات را می دانم. از آنجایی که آموزش امروز واقعا برای من مفید است، زیرا می توانم با بسیاری از چالش ها در هنگام سفر به خارج از کشور برای مسابقات روبرو شوم. خواه صحبت کردن با کسی باشد، پر کردن یک فرم ساده یا درک اولیه چیزها، من می توانم همه این کارها را انجام دهم. کاری را به راحتی انجام دهم، آموزش به اندازه ورزش مهم است، به اعتماد به نفس شما کمک می کند.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما