سایت پرتغالی: مغز متفکر پورتو ایرانیان!

پایگاه خبری BOLA NA REDE در گزارشی به بررسی شرایط «مهدی طارمی» در پورتو پرداخت و نوشت: این همان بازیکن ایرانی است که سرمربی آبی و سفید تایید کرده و به دیدار تیم پورتو «مغز» می دهد. .

این سایت پرتغالی به نقل از سرخیو کونسیکائو سرمربی تیم پورتو نوشت: طارمی باهوش است و می داند در اطرافش چه می گذرد. چطور موافق نیستی؟

این فصل برای مهدی طارمی در خارج از زمین کمی آزاردهنده بوده است، اما این همان بازیکن ایرانی است که سرمربی آبی و سفید به او اطمینان داده بود که برای دیدار مقابل پورتو “دلیل” خواهد داشت.

در ادامه این گزارش آمده است: اقتدار طارمی در تصمیم گیری در مورد پاس آخر برای مهاجم قابل تقدیر است. او در این فصل 6 پاس گل در 13 بازی به ثبت رسانده است که شامل 9 گل در تمام رقابت ها نمی شود. از آنجایی که پورتو در این فصل 31 گل (با حضور طارمی) به ثمر رسانده است، تقریبا 48 درصد از گل های این تیم توسط مهاجم ایرانی به ثمر می رسد. این بازیکن 30 ساله علاوه بر گلزنی، به دلیل تاثیر بسیار زیادش در پاس پایانی نیز چشمگیر است.

سایت پرتغالی: مغز متفکر پورتو ایرانیان!

بر اساس آنالیز سایت های معتبر فوتبال اروپا، مهدی تریمی چیزی فراتر از یک مهاجم ساده است و عملکرد او در 9 دیداری که در لیگ پرتغال انجام داده را مورد تحلیل قرار دادند.

مهاجم اژدها علیرغم اینکه بیشتر به سمت چپ متمایل شده است، در یک سوم پایانی از تمام مناطق پورتو عبور می کند و به تیم مقدار مشخصی از حرکت را می دهد که سرمربی پورتو، سرجیو کونسیسائو آن را دوست دارد و به طور خودکار فضا را برای هم تیمی هایش ایجاد می کند تا وارد آن شوند. او موثر ظاهر خواهد شد و بهترین موقعیت را برای هدف قرار دادن تیم مقابل خواهد داشت.

طارمی به معنای واقعی کلمه همان “احمق” آبی و سفید معمولی 4×4×2 است، او همیشه دومین مرد مرجع در حمله است و نسبت به هم تیمی هجومی همیشگی اش، اوانلسون، مشخصات فنی بیشتری دارد. او در هیچ زمانی از مسابقه پنهان نمی شود و همیشه گزینه پاس را در اولویت قرار می دهد که نشان از تطبیق پذیری او در تاکتیک های تیمی دارد و گلزنی را برای او بسیار سخت می کند.

سایت پرتغالی: مغز متفکر پورتو ایرانیان!

سایت پرتغالی نوشت: مقایسه میانگین تعداد لمس های طارمی به توپ در هر بازی در این فصل با لمس توپ اوانیلسون، مهاجم و شریک مکمل او در اکثر مسابقات جالب است که تفاوت فاحشی را نشان می دهد. به طور متوسط، طارمی تقریباً 40 بار توپ را لمس می کند، چه پاس یا ترکیبی بین هم تیمی هایش باشد، در حالی که همتای برزیلی او فقط حدود 22 بار.

البته این دو بازیکن کارکردهای متفاوتی در چارچوب بازی دارند اما این موضوع نگاهی بیرونی به اهمیت مهاجم ایرانی در چهار خط به خصوص در رابطه خط هافبک و خط حمله پورتو به ما می دهد. بهتر است بگوییم طارمی نه تنها یک مهاجم بلکه یک بازیساز بزرگ نیز هست. تمام انتقادات قبلی از این بازیکن مطمئناً عملکرد این مهاجم را تسریع کرده است و مطمئناً او در اینجا متوقف نخواهد شد.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما